Προς το περιεχόμενο

Υπάρχει σοβαρός λόγος να αγοράσω από Ελλάδα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόκειται για το kurzweil pc3k8 που σκέφτομαι να αγοράσω.2,5 χιλιάρικα τόσο στο thomann οσο και στο tonyskeyboard.

Υπάρχουν τυχόν προτερήματα από Ελλάδα?Στο thomann είμαι βέβαιος ότι παρέχουν σοβαρή εγγύηση από προβλήματα που είχαν φίλοι μου με διαφορα προιόντα αλλά το συγκεκριμένο ελληνικό κατάστημα δεν το γνωρίζω.Γνωρίζετε κάτι σχετικό?Έχει αγοράσει κανείς?

Το μονο καλό είναι ότι αν το παραγγείλω από Ελλάδα θα έρθει σύντομα(αν υπάρχει stock) γιατί από thomann θα κάνει το 10ήμερο(κλασσικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υπάρχουν τυχόν προτερήματα από Ελλάδα?Στο thomann είμαι βέβαιος ότι παρέχουν σοβαρή εγγύηση από προβλήματα που είχαν φίλοι μου με διαφορα προιόντα αλλά το συγκεκριμένο ελληνικό κατάστημα δεν το γνωρίζω.Γνωρίζετε κάτι σχετικό?Έχει αγοράσει κανείς?

Ρώτα την Bon Studio που είναι ο αντιπρόσωπος της Kurzweil για το συγκεκριμένο κατάστημα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1-2 φορές που έκανα αγορές από το tonyskeyboards, αν και κιθαρίστας, ήταν πολύ εξυπηρετικός και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Μην σε πάρω και στον λαιμό μου αλλά το μόνο που με χάλασε ήταν το μέγεθος τη απόδειξης. Έδωσα τετραψήφιο νούμερο και η απόδειξη είχε μέγεθος γραμματοσήμου. :)

facebook.com/potergeist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν βρίσκω κανέναν....

 

Δηλαδή το ότι θα αγοράσει το ίδιο ακριβός προϊόν, στην ίδια τιμή, θα το έχει στα χέρια του πιο γρήγορα και αν συμβεί κάτι θα έχει να κάνει με Έλληνα (στην τελική του την στήνει έξω από το μαγαζί) και όχι με κάποιον τρέχα γύρευε στην Γερμανία δεν είναι αρκετά; Πρέπει να του κάτσει κιόλας ο μαγαζάτορας για να το πάρει από εδώ; ΟΚ, μερικά πράγματα συμφέρει να τα πάρεις απ' έξω αλλά αν ψάξεις λίγο πριν πας στα τυφλά στον Γερμανό θα δεις ότι θα βγεις πιο κερδισμένος αν τα πάρεις από εδώ μερικές φορές.

facebook.com/potergeist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά το Tonyskeyboards αν δεν απατώμαι πρόκειται για τον Aντώνη Κιοσπέ πρώην υπεύθυνο στο τμήμα ηλεκτρονικών μουσικών οργάνων μέσα στην Bon Studio.

 

Μην αρκείσαι σε τιμές που διαβάζεις online. Πάρε τηλέφωνο και αν έχεις το χρήμα μετρητοίς διαπραγματεύσου για το πόσο μπορεί να στο αφήσει ο Έλληνας αν λάβει όλα τα χρήματα μπροστά.

 

Οι εκπτώσεις δεν είναι ανάγκη να ανακοινώνονται online για να γίνουν για ευνόητους λόγους.

 

Παραδοσιακά όμως τουλάχιστον σε τιμές οργάνων που αντιπροσωπεύονται από την Bon Studio θεωρώ τους Γερμανούς ακριβότερους στις τιμές online που αναφέρουν. Δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται με τους Άγγλους.

 

Το παραπάνω δεν ισχύει απαραίτητα για Recording, PA ή Studio εξοπλισμό. Με λίγα λόγια δεν πάμε ποτέ τυφλοσούρτη και ερευνούμε την εγχώρια και μη αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ...σοβαρός λόγος. Τα γνωστά. Θα μάθεις τον καταστηματάρχη και αφού δεν θα δώσεις ένα ευκαταφρόνητο ποσό θα σε πιάσει στο μπλα-μπλα, θα σου πει οτι για service θα σου κάνει καλές τιμές κτλ. Επίσης τα λεφτά θα μείνουν στην Ελλάδα,όσο γελοίο και αν ακούγεται αυτό για κάποιους, το χρειαζόμαστε.

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν τυχόν προτερήματα από Ελλάδα?Στο thomann είμαι βέβαιος ότι παρέχουν σοβαρή εγγύηση από προβλήματα που είχαν φίλοι μου με διαφορα προιόντα αλλά το συγκεκριμένο ελληνικό κατάστημα δεν το γνωρίζω.Γνωρίζετε κάτι σχετικό?Έχει αγοράσει κανείς?

Το μονο καλό είναι ότι αν το παραγγείλω από Ελλάδα θα έρθει σύντομα(αν υπάρχει stock) γιατί από thomann θα κάνει το 10ήμερο(κλασσικά).

 

Εγώ στη θέση σου πάντως δεν θα ορκιζόμουν για τη "σοβαρή" εγγύηση αλλά και γενικότερα για την ποιότητα των υπηρεσιών του Γερμανού.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στη θέση σου πάντως δεν θα ορκιζόμουν για τη "σοβαρή" εγγύηση αλλά και γενικότερα για την ποιότητα των υπηρεσιών του Γερμανού.

 

 

Φαντάζομαι ότι μιλάς χωρίς να έχεις προσωπική εμπειρία.Έχω κάνει πάρα πολλές αγορές απο Thomann εδώ και 3 χρόνια τώρα και πάντα είχα άψογη εξυπηρέτηση και ουδέν σχόλιο για τις τιμές.

Όσα για το φίλο που ρωτάει αν υπάρχει σοβαρός λόγος να αγοράσει απο Ελλάδα?

Όχι φίλε μου δεν υπάρχει σοβαρός λόγος. Άπλα μόνο η ιδέα τις απόστασης είναι, ότι σε περίπτωση που χαλάσει η κάτι τέτοιο που να βρώ το Γερμανό να μου το αλλάξει?

Απαντώ λοιπόν. Η περίπτωση να χαλάσει είναι μιδαμινή αλλα και κάτι τέτοιο να συμβεί η εξυπηρέτηση είναι άψογη οπότε κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου