Προς το περιεχόμενο

Θεωρίες... για το τι συμβαίνει στην Ιαπωνία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Αυτό σμπρώχνει την ιονόσφαιρα επάνω προς το διάστημα και επανέρχεται. Ο τρόπος που γίνεται η επαναφορά δημιουργεί σεισμούς, όπως όταν σέρνεις τα νύχια σε μαυροπίνακα που νιώθεις μια παράξενη αίσθηση". Μάλιστα. Αφτο ινε. Aκόμη κι αν υπήρχε ένα ψήγμα επιστημονικής αλήθειας σε αυτές τις αστειότητες, η απέραντη ασχετοσύνη του (που θα έπρεπε να κάνει μπαμ και να γίνεται αντιληπτή από όλους αλλά φαίνεται πως για κάποιο μυστήριο λόγο δυστυχώς αυτό δεν συμβαίνει) δεν της δίνει ούτε μια ευκαιρία. Αν θέλετε να συζητήσετε παρόμοια συνομωσιολογικά για τον Αρμεγογελαδών που έρχεται κλπ. (δες και τα άλλα ωραία: http://en.wikipedia.org/wiki/Benjamin_Fulford) θα ήταν καλύτερο κατά τη γνώμη μου να το κάνετε σε άλλο θρεντ γιατί το παρόν πάλι θα πάει στον πάτο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 308
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

" . Aκόμη κι αν υπήρχε ένα ψήγμα επιστημονικής αλήθειας σε αυτές τις αστειότητες, 

Eχεις δικιο φιλε Bloody...

Αν... υπαρχει ενα ψηγμα ομως?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν το αποκλείω να υπάρχει, αλλά τέτοιες προσεγγίσεις (με συγχωρείς, δεν θέλω να σε προσβάλλω) γελοιοποιούν μια κάποια "εναλλακτική" αντιμετώπιση παρά την στηρίζουν.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα το ευχομαι να μην υπαρχει και ο τυπος να μας φλομωνει στις ανοησιες.

Γιατι αλιμονο μας αν ενα τετοιο υπερ-οπλο υπαρχει..

Οπως ανεφερα....τα συμπερασματα δικα σας..

Οι προσευχες μας σε ολους οσους χαθηκαν ..και στους συγγενεις των θυματων.

Και στο φιλαρακι μου που ειναι νιοπαντρος και μενει στο Τοκυο με την ευγενεστατη και πανεμορφη Γιαπωνεζα γυναικα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με τρομάζει που είμαστε διατεθειμένοι να πιστέψουμε τον κάθε υπερβλακα του youtube ("κι αν έχει δίκιο;", έλεος) που διατυμπανίζει λογικές του τύπου "το ξύλο επιπλέει, η πάπιες επιπλέουν αρα οι πάπιες είναι από ξύλο" ενώ όταν τα μεγαλύτερα επιστημονικά μυαλά μας λένε ότι το κλίμα αλλάζει, οι φυσικοί πόροι εξαντλούνται, ο πληθυσμός σε λίγο καιρό θα είναι τόσο μεγάλος που απλά δεν θα μπορούμε να ζούμε και εμείς "έλα, μωρέ τι ξέρουν αυτοί, αφού εγώ είδα στο youtube..."

 

Ψήγμα αλήθειας έχουν και τα μεταλλαγμένα αιμοδιψή χάμστερ....

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις απολυτο δικιο φιλε χταποδι

Να σου υπενθυμισω 2 αλλους πανιβλακες...που πριν 100+ χρονια ακου τι βλακειες ελεγαν.. [βασιζομενοι σε λογικες υποθεσεις  τυπου παπια κλπ..}

Ο ανθρωπος ελεγαν.... μπορει να πεταξει ..και μια μερα θα πεταξει με μια μηχανη που  ζυγιζει 100 τονους...

Τους ονομαζαν Αδερφους Ραιτ...

τους πανιβλακες..

Ευτυχως που δεν υπηρχε youtube τοτε να μπορεις να τους κραξεις ελευθερα.

Προς θεου δεν υποστηριζω οτι ο τυπος λεει αληθεια...

Αλλα θα μου επιτρεπεις [εμενα και οσους αλλους θελουν..} να μεινω σκεπτικιστης.

Καλο βραδυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αυτό με το HAARP είναι γνωστό θέμα το οποίο αναβιώνει μετά από κάθε σεισμό/καταστροφή. Φυσικά και δεν προκύπτει με επιστημονικό τρόπο ότι μπορεί να προκαλέσει σεισμούς.  

 

vagelism, δεν πάει έτσι. Αν εγώ ισχυρίζομαι ότι πετάω, η επιστημονική κοινότητα δεν οφείλει να ασχοληθεί και να αποδείξει ότι λέω βλακείες. Εγώ είμαι αυτός που πρέπει να αποδείξει ότι πετάει. Έτσι δεν είναι?  :)

 

Να ρισκάρω μια πρόβλεψη: Οι Ιάπωνες θα καταφέρουν να περιορίσουν το πρόβλημα. Σε λίγο καιρό θα διαβάσουμε ιστορίες αυταπάρνησης και θάρρους αυτών που είναι εκεί τώρα. Θα έχουμε και άλλους σαν τον Anatoly Grishchenko για να δίνουμε παράδειγμα στα παιδιά μας. (Ο Grishchenko έγινε "σύμβολο" ως ο πιλότος του ελικοπτέρου που "τάπωσε" με τόνους μπετόν τον αντιδραστήρα στο Chernobyl, και μετά πέθανε από την έκθεση στην ακτινοβολία. Φυσικά υπήρχαν δεκάδες άλλοι "ανώνυμοι" που θυσιάστηκαν με παρόμοιο τρόπο το '86.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για να συνεισφέρω και εγώ το κάτι τις μου...

 

Αυτό που ακολουθεί είναι από τις αποκαλύψεις του wikileaks... Ένα τηλεγράφημα της αμερικανικής πρεσβείας στην Νορβηγία της 9ης Δεκεμβρίου του 2009...

 

Για όσους το θυμούνται, εκείνη την ημερομηνία μια «περίεργη σπείρα» εμφανίστηκε στον ουρανό στα βόρεια της χώρας. Ακούστηκαν πολλά επεξηγηματικά, αλλά καθόλου πειστικά...

 

Υπάρχει λοιπόν και αυτή η εκδοχή... Απαραίτητη διευκρίνηση: Δεν υιοθετώ θεωρίες συνωμοσίας περί  Haarp, για τον σεισμό της Ιαπωνίας, τις θεωρώ γελοίες. Όμως δεν θεωρώ γελοίες τις γενικότερες θεωρίες περί Haarp...

 

09OSLO337: NORWAY: CI/KR RESPONSE FOR USNORTHCOM

 

 

 

ID

 

 

09OSLO337

 

SUBJECT

 

 

NORWAY: CI/KR RESPONSE FOR USNORTHCOM

 

DATE

 

 

2009-12-09 14:48:00

 

CLASSIFICATION

 

 

TOP SECRET

 

ORIGIN

 

 

Embassy Oslo

 

TEXT

 

 

T O P S E C R E T OSLO 000337

 

NODIS USNORTHCOM Maj. Gen. Thompson

 

NSPD 51/HSPD-20: DECL: 03/20/2019 TAG EXDIS, ROGER, DOCKLAMP

 

SUBJECT: SWEDEN: CI/KR RESPONSE FOR USNORTHCOM

 

REF: USNORTHCOM 17835

 

Classified By: Lt. Col. McClary for reasons: (A), (Q), (Z), and ®

 

¶1. (S) RNoAF response to HAARP/CERN spiral anomaly was limited to 175 km. with testing parameters met within 3degrees of arc access.

 

¶2. (S) Post recommends activation of 2012 Project ALICE Bunker for POTUS/SECDEF

MCCLARY

 

HEADER

 

 

VZCZCXYZ0008

PP RUEHWEB/QR

 

DE RUEHSM #0194 0791327

ZNY SSSSS ZZH

P 201327Z DEC 09

FM AMEMBASSY OSLO

TO USNORTHCOM PRIORITY ALPHA-Q

 

XTAGS: NASA-437-99042YCQ

 

 

Σε απλά ελληνικά, λέει ότι το πείραμα πήγε στραβά και συνιστούν να φυγαδεύσουν τον πρόεδρο και τον αρχηγό του αμερικανικού επιτελείου σε ένα καταφύγιο ονόματι «Alice» ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων...

 

Βέβαια το εν λόγο έγγραφο έχει δεχθεί κριτική και έχει αμφισβητηθεί η γνησιότητα του... Πάντως σε βάζει σε κάποιες σκέψεις... 

 

Norway.jpg.f7a21918b4126986002135880590206f.jpg

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία photo ,να σε φτιάξω εγώ  σπείρες  και  τρουπες  στο photoshop να πάθεις πλάκα,  αν θες σε βάζω  να τζαμάρες  με τους weather report ,  ξέρεις  σε ποιανού την θέση  ;D

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ωραία photo ,να σε φτιάξω εγώ  σπείρες  και   τρουπες  στο photoshop να πάθεις πλάκα,  αν θες σε βάζω   να τζαμάρες  με τους weather report ,  ξέρεις  σε ποιανού την θέση  ;D

[/quote

 

Η φωτό δεν είναι μούφα. Έχουν κυκλοφορήσει δεκάδες και από «επίσημα» κανάλια- δηλαδή φωτογραφικά πρακτορεία- υπάρχουν βίντεο και μην ξεχνάς ότι έπαιξε στα ΜΜΕ του πλανήτη εκείνες τις ημέρες (και στα Ελληνικά).

 

Συν τις χιλιάδες μαρτυρίες φυσικά...

 

Αν θυμάσαι, η πιο «επίσημη» εκδοχή έκανε λόγο για ρωσικό πύραυλο που έφυγε εκτός τροχιάς- κάτι που η Ρωσία αρνήθηκε από την πρώτη στιγμή...

 

 

Χμμμ... αυτό με του Weather Report μου άρεσε... έχω και το «μακρινό ξαδερφάκι» του Bass of Doom- ένα Squier άταστο- μια χαρά μου φαίνεται η ιδέα  ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου