Προς το περιεχόμενο

Θεωρίες... για το τι συμβαίνει στην Ιαπωνία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τωρα σοβαρα....ξερεις πολλους χομπιστες κυνηγους στην Ελλαδα? Γιατι εγω ξερω παρα πολλους (και εγω κυνηγαω πολλες φορες στην πατριδα μου τον Ταυγετο, αλλα οτι πιανω το τρωω) οι οποιοι τρωνε οτι πιανουν...Ρε παιδια μην τρελαινεστε ολα μεσα στο προγραμμα ειναι...τα ζωα ειναι για να τα τρωμε...(οσα τελοσπαντων τρωγωνται)

 

Όχι. Ξέρω όμως "χομπίστες" που ζεματάνε γαιδουράκια, γδέρνουν ζωντανά σκυλιά, καίνε γατιά και δηλητηριάζουν ό,τι φάει τα δηλητήρια που πετάνε αυτοί οι "χομπίστες"...

 

Όσο για τους κυνηγούς (σχεδόν όλοι οι κυνηγοί χομπίστες είναι, όσο δεν πουλάνε αυτό που χτυπάνε) που πάνε στο κυνήγι σαν να πηγαίνουν σε πόλεμο και τους ψαροντουφεκάδες που πάνε για ψαροντούφεκο με μπουκάλες, άσε, ας μην αρχίσω...

 

δεν επιασες το χιουμοριστικο υφος του post μου.

και μην πεφτεις στην παγιδα του οτι επειδη τα κανουν αυτα οι ιαπωνες ερχονται σε αντιπαραθεση με τους ελληνες που ειναι φιλοζωοι.

αν πω τη γνωμη μου για τους ελληνες μπορει να φαω και ban, αστο καλυτερα δε με πιανεις...

Εγώ το έπιασα το ποστ σου. Εσύ μάλλον δεν έπιασες το δικό μου.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 308
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πάντως για όσους είχαμε την ατυχία να δούμε το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ντοκιμαντέρ με τα δελφίνια στην Ιαπωνία, νομίζω ότι αυτό το ζήτημα είναι πραγματικά κρίμα. Αν δε συχαινόμουνα τις νεοεποχίτικες μ***κιες θα έλεγα ότι το τσουνάμι είναι η εκδίκηση της θάλασσας για τα παιδιά της.

 

εμενα δεν με πειραζει αυτο...αφου ετσι ειναι η κουλτουρα τους την σεβομαι...σεβασμος στην διαφορετικοτητα των φυλών...και για το τσουναμι εχεις αδικο...απλα ειναι ατυχος λαος...ηφαιστεια, τσουναμια, σεισμοι, πυρηνικες επιθεσεις...παντως τους παραδεχομαι και τους σεβομαι για την πειθαρχια, την εθνικη συνειδηση, την περηφανεια, την προοδό τους και την αξιοπρεπεια τους, οπως και τους Γερμανους.Μεχρι εκει ομως ....εμεις μπορουμε καλυτερα...τουλαχιστον ετσι θα επρεπε να ειναι...Γενικα γουσταρω που ειμαι Ελληνας και αυτο δεν το αλλάζω...ελληναράς δεν ειμαι ομως με την εννοια που εννοουν μερικοι...Καμία σχέση

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για όσους είχαμε την ατυχία να δούμε το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ντοκιμαντέρ με τα δελφίνια στην Ιαπωνία, νομίζω ότι αυτό το ζήτημα είναι πραγματικά κρίμα. Αν δε συχαινόμουνα τις νεοεποχίτικες μ***κιες θα έλεγα ότι το τσουνάμι είναι η εκδίκηση της θάλασσας για τα παιδιά της.

 

Δηλαδή λες να μας την πέσει και εμάς κανά λιβάδι για αυτό που κάνουμε στα μοσχάρια, τα γουρουνάκια, τα κατσικάκια και τα αρνάκια;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Ξέρω όμως "χομπίστες" που ζεματάνε γαιδουράκια, γδέρνουν ζωντανά σκυλιά, καίνε γατιά και δηλητηριάζουν ό,τι φάει τα δηλητήρια που πετάνε αυτοί οι "χομπίστες"...

 

Αυτοι που αναφερεις, στον δυτικο κοσμο χριζουν ψυχιατρικης βοηθειας

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Παντως ο τιτλος του thread δεν θα επρεπε να ειναι Ιαπωνια,αλλα Ελλαδα.... Αντικατοπτριζει τον τροπο που συζητανε και αντιλαμβανονται τα πραματα οι Ελληνες, εστω και διαδυκτιακα.... ::)

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Παντως ο τιτλος του thread δεν θα επρεπε να ειναι Ιαπωνια,αλλα Ελλαδα.... Αντικατοπτριζει τον τροπο που συζητανε και αντιλαμβανονται τα πραματα οι Ελληνες, εστω και διαδυκτιακα.... ::)

μια ματια σε ξενα φορουμ ακομα και στο youtube θα σε πεισει οτι το θεμα αυτο δεν ειναι ακρως ελληνικο φαινομενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως τους παραδεχομαι και τους σεβομαι για την πειθαρχια, την εθνικη συνειδηση, την περηφανεια, την προοδό τους και την αξιοπρεπεια τους, οπως και τους Γερμανους.Μεχρι εκει ομως ....εμεις μπορουμε καλυτερα...τουλαχιστον ετσι θα επρεπε να ειναι...

 

"Μα δεν ειμαι εγω ρατσιστης κυριε, αυτοι ειναι γιαπωνεζοι."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Μα δεν ειμαι εγω ρατσιστης κυριε, αυτοι ειναι γιαπωνεζοι."

 

Δεν ειμαι ρατσιστης φιλε μου , και ας τους βρωμαμε ...γαλατίλα... ;D

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, αρκεί ένα ποστ για να γίνει αυτό το πράμα :(

Δεν θα έπρεπε, αλλά γίνεται. Όπως έχουμε ξαναπεί, αρκεί μια αναφορά στο συντονιστή και να ΜΗΝ απαντάτε σε τέτοια μηνύματα που οδηγούν σε flamewar.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου