Προς το περιεχόμενο

θελω fuzz ομως φοράω emg, είναι αμαρτία?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτή είναι μια πολυ καλη πληροφορία,πρέπει να κάτσω να το ακούσω, γιατι και εμείς με τους emg έχουμε ψυχή  :) αρκεί να ακούγονται όπως θα ήθελα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το neo fuzz είναι και πολύ ευέλικτο αλλά και germanium όπως και τα dunlop/mxr που απ ότι φαίνεται προτιμάς.

εννοείς το m audio ε, πολύ ευέλικτο αλλά και germanium!!! απο χαραχτηριστικά super, θα το ακούσω το μεσημέρι στο youtube γιατι τώρα δε μπορώ,για να δουμε για να δουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρα πολυ καλο απο ήχο με ενθουσίασε και μάλλον θα το χτυπίσω

λογικά αυτό το χαραχτηριστικό του είναι που το κάνει να δουλεύει με τους EMG :

Load: Input Impedance Control

οπότε δεν θα έχω πρόβλημα, ΣΩΣΤΑ???

και αυτό

Power: 9vdc – Neo-Fuzz Needs its own power supply; negative supply voltage

συμαίνει ότι χρειάζετε κάποιο έξτρα καλώδιο polarity για να το συνδέσω στο τροφοδοτικό ΣΩΣΤΑ???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρα πολυ καλο απο ήχο με ενθουσίασε και μάλλον θα το χτυπίσω

λογικά αυτό το χαραχτηριστικό του είναι που το κάνει να δουλεύει με τους EMG :

Load: Input Impedance Control

οπότε δεν θα έχω πρόβλημα, ΣΩΣΤΑ???

σωστά! θα κοιμάσαι ήσυχος! ;D

 

και αυτό

Power: 9vdc – Neo-Fuzz Needs its own power supply; negative supply voltage

συμαίνει ότι χρειάζετε κάποιο έξτρα καλώδιο polarity για να το συνδέσω στο τροφοδοτικό ΣΩΣΤΑ???

 

Specs

Specs-Text.gif

 

χρειάζεσαι ξεχωριστό τροφοδοτικό απ ότι λέει.. δεν είναι θέμα αντάπτορα γιατί δουλεύει μα κανονικό τροφοδοτικό boss style.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D  Αυτά είναι  ;D  αφου θα κοιμαμαι ήσυχος θα το παρω, παει και τελείωσε!!! δωσμου μια βοήθεια μόνο γιατι δεν τα πολυκαταλαβαίνω αυτά,έχω το voodo lab plus 2, πρέπει να πάρω καλώδιο reverce polarity (με το άσπρο κεφάλι) αυτό εννοεί?? αν είναι να παραγκείλω και το καλώδιο μαζί, αυτό μελετάω τώρα και ακόμα άκρη δεν έχω βγάλει,

επίσης είδα οτι υπάρχει και version 2 του πεταλιού, μάλλον αυτή πρέπει να πάρω ε?

 

http://www.guitarguitar.co.uk/pedals_s_detail.asp?stock=10062911393919

 

την βρήκα σε αυτό το μαγαζί απο Αγγλία,δεν το ξέρω αλλα καλό φαίνεται

ευχαριστώ πάντος για την βοήθεια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D  Αυτά είναι  ;D  αφου θα κοιμαμαι ήσυχος θα το παρω, παει και τελείωσε!!! δωσμου μια βοήθεια μόνο γιατι δεν τα πολυκαταλαβαίνω αυτά,έχω το voodo lab plus 2, πρέπει να πάρω καλώδιο reverce polarity (με το άσπρο κεφάλι) αυτό εννοεί?? αν είναι να παραγκείλω και το καλώδιο μαζί, αυτό μελετάω τώρα και ακόμα άκρη δεν έχω βγάλει,

επίσης είδα οτι υπάρχει και version 2 του πεταλιού, μάλλον αυτή πρέπει να πάρω ε?

 

http://www.guitarguitar.co.uk/pedals_s_detail.asp?stock=10062911393919

 

την βρήκα σε αυτό το μαγαζί απο Αγγλία,δεν το ξέρω αλλα καλό φαίνεται

ευχαριστώ πάντος για την βοήθεια!!!

 

τώρα κυκλοφορεί μόνο η 2η έκδοση οπότε χτυπάς αυτή εκτός αν βρεις κανένα μεταχειρισμένο της πρώτης. δεν έχουν διαφορές εκτός απ το μέγεθος.

 

τώρα για την τροφοδοσία λέει ότι παίρνει κανονικού τύπου τροφοδοτικό οπότε δεν χρειάζεσαι το reverse polarity ανταπτοράκι. απλά σου λέει να μην βάλεις άλλα πετάλια στο ίδιο τροφοδοτικό. λογικά όμως με το PP2+ δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα αφού έχει απομονωμένες εξόδους. για να είσαι σίγουρος όμως στειλ' τους ένα mail και ρώτα. έχουν τρομερή εξυπηρέτηση! θα απαντήσουν αμέσως! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους έστειλα κι εγώ από περιέργεια και μου είπαν ότι μπορείς να το δουλέψεις με το PP2+ αρκεί να μην βάλλεις άλλα πετάλια στο ίδιο απομονωμένο output. δεν χρειάζεσαι τον άσπρο αντάπτορα λένε! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α σε ευχαριστώ πολύ γιατι τους εστειλα κ εγώ κ επειδή τους ρώτησα κ για κάποια αλλα καλώδια που χρειάζομαι , μου απάντησαν για τα άλλα και όχι για αυτό, thanks για την βοήθεια κ πάλι, το παραγγέλνω σήμερα ή δευτέρα,απο τα βιντεάκια που το ακούω με έχει ενθουσιάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου