Προς το περιεχόμενο

New Amp! Fender Tweed Pro 1953


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μεγειά!  :D

 

Καμιά πιο μεγάλη φωτό? Να δούμε τα σωθικά καλύτερα?  ;D

 

Ο μετασχηματιστής τι κάνει εκεί στο πλαϊνό? Για τα 110βολτ? Αν και μοιάζει για εξόδου, φαίνεται να συνδέεται με το μεγάφωνο.

 

Θα σου πρότεινα και σύντομα να αλλάξεις τα filter caps. Φαίνεται να έχει παλιούς Mallory. Αν θες το 100% του ενισχυτή σου, άλλαξέ τους το συντομότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειά!  :D

 

Καμιά πιο μεγάλη φωτό? Να δούμε τα σωθικά καλύτερα?  ;D

 

Ο μετασχηματιστής τι κάνει εκεί στο πλαϊνό? Για τα 110βολτ? Αν και μοιάζει για εξόδου, φαίνεται να συνδέεται με το μεγάφωνο.

 

Θα σου πρότεινα και σύντομα να αλλάξεις τα filter caps. Φαίνεται να έχει παλιούς Mallory. Αν θες το 100% του ενισχυτή σου, άλλαξέ τους το συντομότερο.

 

Eκεί είναι η θέση του και όχι στο σασί. Για την ακρίβεια, η πιο σωστή του θέση (period correct) είναι βιδωμένος πάνω στο ηχείο. Απλά όταν έγινε η ανακατασκευή της καμπίνας, προτιμήθηκε να βιδωθεί εκεί.

 

Αυτό που ξέρω είναι ότι έχει γίνει recaping. Θα τον δει και εγχώριος τεχνικός σύντομα- ό,τι πρέπει να αλλάξει, θα το αλλάξω. Τον προορίζω να βγαίνει σε live, οπότε πρέπει να είναι full αξιόπιστος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UPDATE: Χθες έπιασα τον πρώτο μου...ραδιοφωνικό σταθμό. Το κάνει σε μια συγκεκριμένη μεριά στο σαλόνι. Επίσης, ο ενισχυτής είναι πολύ ευαίσθητος σε θέματα θορύβου γενικά- μερικά πεταλάκια τα... μισεί και σε άλλα δεν βγάζει κιχ.

 

Αλλά, εντάξει, μικρές παραχωρήσεις είναι αυτές... ο ήχος και η αίσθησή του είναι σούπερ.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε αν έχει ήχο αυτά είναι λεπτομέριες

 

λεπτομέρειες....;  για  ρώτα τον μπασίστα τους  ;D ;D

Γιώργη καλόπαιχτος  :)

 

 

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Audiokostas: Νέος! Τι είναι αυτό το βζζζζζ που ακούω;

Pascal: Τίποτα

Audiokostas: Πώς τίποτα;

Pascal: Εγώ δεν ακούω τίποτα...

Audiokostas: Ρε πλάκα μου κάνεις...να...ώπα...τώρα ακούω και φωνές!

Pascal: Πιάνει βραχέα. Τον Vladivostok AM κυρίως. Θα φταίνε οι τελικές που είναι ρούσικες

;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου