Προς το περιεχόμενο

VOX AC30 C2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.

 

Λοιπον, δεν ξερω τιποτα απο λαμπατους.Εχω ενα Fender frontman 212r.Εχει φοβερα καθαρα και τιποτα αλλο.

 

Σκεφτομαι λοιπον να αγορασω τωρα ενα ΚΑΛΟ ενισχυτη μιας και απο κιθαρες ειμαι καλλημενος( εχω και με humbuckers(x2) και με signle coils  και με p90s).

 

Γερνω λοιπον προς τον Vox γιατι μ'αρεσει οτι εχω ακουσει στο youtube.Ναι θα μου πειτε να τον ακουσω απο κοντα αλλα εδω δεν υπαρχει τιποτα.Οποτε τουλαχιστον θελω να ακουσω καμια γνωμη και αμα ειναι ανεβαινω αθηνα το καλοκαιρι και τον δοκιμαζω κιολας.

 

Α, παιζω απο ροκιες στυλ cream, free, hendrix, stevie, peter green.Μετα rockabilly-psychobilly, garage αλλα KYΡΙΩΣ παιζω Surf.

Στα live συνηθως παιζω με ενισχυτες αλλων(με πολλα πεταλια), οποτε θα ηθελα να μου κανει και για live.

Aν εχετε να μου προτεινεται και αλλους ενισχυτες θα ημουν ευγνωμων.

 

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς πρέπει να τον ακούσεις! Έχουν παίξει και παίζουν αρκετοί surf με Vox AC30 αλλά δεν είναι "κλασικός" ενισχυτής Surf που τον αγοράζεις με κλειστά μάτια.

 

Θα σου πρότεινα να σκεφτείς και το ενδεχόμενο για Fender παλιό από αγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς πρέπει να τον ακούσεις! Έχουν παίξει και παίζουν αρκετοί surf με Vox AC30 αλλά δεν είναι "κλασικός" ενισχυτής Surf που τον αγοράζεις με κλειστά μάτια.

 

Θα σου πρότεινα να σκεφτείς και το ενδεχόμενο για Fender παλιό από αγγελίες.

 

Να σου πω την αληθεια τον θελω για πιο γενικη χρηση.Εξαλλου ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο τον fender που εχω για να παιζω σερφ.Θελω βασικα ενα καλο λαμπατο για να παιζω και αυτα που ανεφερα χωρις πεταλια.

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καταλήξεις στον AC30 θα σου πρότεινα να προσπαθήσεις να βρείς κάποιον μεταχειρισμένο Heritage  http://www.voxamps.com/heritagecollection/ac30h2/   γιατί είναι πραγματικά ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλοί....

για αυτό που τον θες πιστεύω είσαι καλυμμένος.... για άλλα είδη θες οπωσδήποτε πετάλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι ευχαριστημένος από τον Frontman για surf, θα είσαι με το παραπάνω και με τον Vox. O οποίος έχει και αρκετό reverb! Δεν συγκρίνεται, όμως, με ενός Fender.

 

Τι εννοείς "χωρίς πετάλια"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καταλήξεις στον AC30 θα σου πρότεινα να προσπαθήσεις να βρείς κάποιον μεταχειρισμένο Heritage  http://www.voxamps.com/heritagecollection/ac30h2/   γιατί είναι πραγματικά ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλοί....

για αυτό που τον θες πιστεύω είσαι καλυμμένος.... για άλλα είδη θες οπωσδήποτε πετάλια...

 

Eυχαριστω.Περιπου ποσα λεφτα θα πιανει αυτος?(δεν εχω και απειρα....)

 

 

Αν είσαι ευχαριστημένος από τον Frontman για surf, θα είσαι με το παραπάνω και με τον Vox. O οποίος έχει και αρκετό reverb! Δεν συγκρίνεται, όμως, με ενός Fender.

 

Τι εννοείς "χωρίς πετάλια"?

 

Ευτυχως απο reverb εχω το boss frv που ειναι πραγματικα φοβερο και δεν χρειαζομαι αλλο.Εννοω να μπορω να παιξω απευθειας χωρις να χρησιμοποιω πεταλακια distortion.Δηλαδη να με καλυπτει του ενισχυτη.Για τους παλιους fender που μου προτεινες προφανως το εχω υπ'οψιν μου και ειναι ο στοχος μου στο μελλον ( ενας twin συγκεκριμενα ), αλλα ειμαι ακομα νεος, δεν μου αξιζει τετοιος ενισχυτης και ετσι και αλλιως εχουνε διπλασια τιμη απο τον vox.

 

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω.Περιπου ποσα λεφτα θα πιανει αυτος?(δεν εχω και απειρα....)

 

δεν μπορώ να βρω κάποιον αυτή τη στιγμή στο ebay... αλλά αν θυμάμαι καλά καινούριος έβγαινε κάπου στα 1500. Αν δεν βιάζεσαι πιστεύω ότι όλο και κάποιον θα πετύχεις σε καλή τιμή που δεν θα ξεφεύγει πολύ από αυτήν ενός καινούριου C2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορώ να βρω κάποιον αυτή τη στιγμή στο ebay... αλλά αν θυμάμαι καλά καινούριος έβγαινε κάπου στα 1500. Αν δεν βιάζεσαι πιστεύω ότι όλο και κάποιον θα πετύχεις σε καλή τιμή που δεν θα ξεφεύγει πολύ από αυτήν ενός καινούριου C2.

 

A ευχαριστω. Εχει καμια σχεση με αυτον?  : http://www.thomann.de/gr/vox_ac30hw2x.htm

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω.Περιπου ποσα λεφτα θα πιανει αυτος?(δεν εχω και απειρα....)

 

 

Ευτυχως απο reverb εχω το boss frv που ειναι πραγματικα φοβερο και δεν χρειαζομαι αλλο.Εννοω να μπορω να παιξω απευθειας χωρις να χρησιμοποιω πεταλακια distortion.Δηλαδη να με καλυπτει του ενισχυτη.Για τους παλιους fender που μου προτεινες προφανως το εχω υπ'οψιν μου και ειναι ο στοχος μου στο μελλον ( ενας twin συγκεκριμενα ), αλλα ειμαι ακομα νεος, δεν μου αξιζει τετοιος ενισχυτης και ετσι και αλλιως εχουνε διπλασια τιμη απο τον vox.

 

 

Αν είναι ο στόχος σου μην το σκέφτεσαι! Ένας Twin silverface δεν έχει παραπάνω από ένα Vox C2 καινούργιο.  ;)

 

Θα πουλήσεις και το Boss FRV μετά οπότε θα σου μείνουν κάποια χρήματα!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι ο στόχος σου μην το σκέφτεσαι! Ένας Twin silverface δεν έχει παραπάνω από ένα Vox C2 καινούργιο.  ;)

 

Θα πουλήσεις και το Boss FRV μετά οπότε θα σου μείνουν κάποια χρήματα!  ;D

 

Πω ρε φιλε τωρα μου βαζεις ιδεες.Οντως παντως εχεις δικιο.Εγω σκεφτομουνα τον twin reverb 65 reissue, αλλα και αυτος καινουριος κανει 1400, οποτε ειμαι κοντα.Αμα παρω ομως απο τωρα twin reverb τι στοχο θα εχω για οταν μεγαλωσω?  :(

 

Νταξει τωρα παγωμα αγορας και ξανα-σκεψιμο απο την αρχη.

Ευχαριστω.

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου