Προς το περιεχόμενο

LA Custom shop 7 string ibanez { πως μπορω να παραγγειλω για ελλαδα }


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

αλλα δεν νομιζω να αλλαξω εταιρια.

 

χα χα καλα... Οταν καποια στιγμη θα ποιασεις την horizon  στα χερια σου , σε παρακαλω ελα να την ξανακανουμε αυτην την συζητηση...

 

Λοιπον κοιτα εγω εχω και οραιζον και τζακσον σολοιστ αμερικανα , και ιμπανεζ πρεστιζ... Μενω π.φαληρο. Οποτε θελεις , ολες μου οι κιθαρες στην διαθεση σου να ερθεις να ποιασεις ακριβα οργανα μαζικης παραγωγης που χρησιμοποιουν και επαγγελματιες , και να κατασταλαξεις στο ποια εταιρια σε εκφραζει...

 

μπαι δε γουει , αν θες να δεις μια ποιοτικη 7χορδη σε κανονικα λεφτα νομιζω οτι δεν μπορεις να πας πουθενα αλλου εκτος απο εδω

 

http://www.thomann.de/gr/search.html?xsid=e5805140c1ac7d1a0fdd31d438f96ece&KF=on&gk=gieg7s&oa=ala&bn=MUSIC+MAN&pr=&wgfid1=7580&wgf7580=&wgfid2=9565&wgf9565=&wgfid3=9566&wgf9566=&wgfid4=7582&wgf7582=&wgfid5=7581&wgf7581=&wgfid6=7583&wgf7583=&wgfid7=9570&wgf9570=&wgfid8=9571&wgf9571=

 

 

παντως σαν γκρουπ γα.....τε... μπραβο σας...

 

κατι ακομα... η 2550 που εχεις τι σε χαλαει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χα χα καλα... Οταν καποια στιγμη θα ποιασεις την horizon  στα χερια σου , σε παρακαλω ελα να την ξανακανουμε αυτην την συζητηση...

 

Λοιπον κοιτα εγω εχω και οραιζον και τζακσον σολοιστ αμερικανα , και ιμπανεζ πρεστιζ... Μενω π.φαληρο. Οποτε θελεις , ολες μου οι κιθαρες στην διαθεση σου να ερθεις να ποιασεις ακριβα οργανα μαζικης παραγωγης που χρησιμοποιουν και επαγγελματιες , και να κατασταλαξεις στο ποια εταιρια σε εκφραζει...

 

μπαι δε γουει , αν θες να δεις μια ποιοτικη 7χορδη σε κανονικα λεφτα νομιζω οτι δεν μπορεις να πας πουθενα αλλου εκτος απο εδω

 

http://www.thomann.de/gr/search.html?xsid=e5805140c1ac7d1a0fdd31d438f96ece&KF=on&gk=gieg7s&oa=ala&bn=MUSIC+MAN&pr=&wgfid1=7580&wgf7580=&wgfid2=9565&wgf9565=&wgfid3=9566&wgf9566=&wgfid4=7582&wgf7582=&wgfid5=7581&wgf7581=&wgfid6=7583&wgf7583=&wgfid7=9570&wgf9570=&wgfid8=9571&wgf9571=

 

 

παντως σαν γκρουπ γα.....τε... μπραβο σας...

 

κατι ακομα... η 2550 που εχεις τι σε χαλαει ?

χαχα! ΟΚ! μακαρι να μπορουσα να ερθω αλλα ειμαι λιγακι μακρυα (ειμαι απο γιαννιτσα και σπουδαζω φλωρινα ) γ....ε τα . Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου και τα καλα σου λογια. Αν σκασω αθηνα θα την θυμιθω τη horizon παντως να ξερεις . Πιστευω οτι θα καταλειξω στην prestige σου παντως .  :P

Ειναι η 550ex . Αν ηταν η 2550 καλα θα ηταν .

\' InfraVision - When Everything Is Worth \' 2011 album

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ηταν η 2550 καλα θα ηταν .

 

ε ωραια... τσεκαρε τις αγγελειες , εχει 2570 , και διαφορες αλλες πρεστιζ με 400 ευρω...οταν γινεται μεγαλοι και τρανοι θα σε πλησιασει η ιμπανεζ απο μονη της , οποτε υπομονη...Εισαι και φοιτητης , κρατα τα λεφτα σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε με ενα καλο συνδιασμο μαγνητων ο ηχος θα εχει πολυ botom end

 

οσες neck through κιθαρες εχω παιξει τις χαρακτηριζε ΕΝΑ πραγμα: o XAMOΣ απο .....πριμα ... ;D δεν προσεξα δε κανενα ιδιαιτερο bottom end.

 

γενικα ενα τοσο "ακαμπτο" οργανο το μονο που μπορει να σου προσφερει ειναι ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ  λιγο παραπανω sustain (που ετσι κι αλλοιως θα παει περιπατο με τη χρηση ενος τοσο "tone robbing" συστηματος οπως ειναι το locking συστημα τυπου FR)   .

 

οσο για το Bottom end (αλλα και το sustain) ,τοσοι ενισχυτες και τοσα εφε υπαρχουν...η...κιθαρα θα στο δωσει? ???

 

 

Μια  ενιαια κιθαρα με το μπρατσο να είναι ταυτοχρονα και σωμα (neck through) εχει την μεγαλυτερη δυνατη αναδραση των συχνοτητων μέσα στο σωμα της κιθαρας

 

αυτο ποιος στο ειπε?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι θεοι του σαστειν , βαι και σατριανι παιζουν με μπολτ ον κιθαρες... συμφωνω κι εγω με το νικο παραπανω οτι το μονο που σου προσφερει το νεκ θρου ειναι οπτικη ευχαριστηση και ισως δημιουργει και ορισμενα ροβληματα...

 

Περαν τουτου , αν θελεις νεκ θρου κιθαρα δεν θα πας σε εταιριες που κατεξοχην εχουν γινει γνωστες για τις μπολτ ον κατασκευες τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ωραια... τσεκαρε τις αγγελειες , εχει 2570 , και διαφορες αλλες πρεστιζ με 400 ευρω...οταν γινεται μεγαλοι και τρανοι θα σε πλησιασει η ιμπανεζ απο μονη της , οποτε υπομονη...Εισαι και φοιτητης , κρατα τα λεφτα σου....

φιλαρακι μου με εχεις κατατοπισει πολυ σωστα. να σαι καλα!

\' InfraVision - When Everything Is Worth \' 2011 album

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου