Προς το περιεχόμενο

Roland td-9kx-midi ή vst??


Skyl1n3R

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξερω πως το σετ εχει παρα πολυ καλα midi samples αλλα ξερω κ πως τα vst ειναι φανταστικα....αξιζει τον κοπο να μπω στη διαδικασια για vst και μηπως ξερει κανεις αν οι δυναμικες και η ευαισθησια παραμενουν ιδιες???(κυριως θα με ενδιεφερε για addictive drums που ειναι και πιο ελαφρυ).ευχαριστω εκ των προτερων.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φυσικά και αξίζει αρκει να εχεις pc και μια καλή καρτα ήχου. εχω κανει την ιδια δουλεια και χρησιμοποιω superior 2 και the metal foundry sdx. θα εκπλαγείς!

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εχω μια emu-0202 και ενα acer aspire 5738dzg λαπτοπ με 3 γιγα ραμ. επισης εχω κ ενα midi to usb cable. θα εχω αξιοπιστα αποτελεσματα με τα παραπανω??γτ την τελευταια φορα που τα δοκιμασα με το addictive drums και το ASIO4ALL ειχα προβληματα,οχι με το latency αλλα με τον ηχο που επαιρνα. το superrior drummer ειναι stand alone η θελει προγραμμα vst host???επισης ποσο κοστιζει και απο που θα μπορουσα να το αγορασω ή υπαρχει και διαθεσιμο για download???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η yamaha δεν βγαζει mesh head pads απόσο ξέρω. υπάρχει πιθανοτητα να μπορεις να βαλεις αλλη εταιρίας αλλα δε ξερω κατα πόσο αξιοποιούνται

 

πχ... http://www.thomann.de/gb/millenium_yamaha_mesh_head_dtxpress_ivreal.htm

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου