Προς το περιεχόμενο

Low latency - Πως ???


evilnanouk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον εχω την terratec dmx 6 fire 24/96 και γραφωντας στο cubase διαπιστωσα μια μικρη καθυστερηση - στα devices ειναι επιλεγμενοι οι Multiplex drivers ενω οταν επιλεγω τους drivers της καρτας δε μπορω να γραψω ( εχοντας συνδεσει την κιθαρα μου στο front panel της καρτας) - πριν κανω format δεν ειχα τετοι οπροβλημα απο οσο θυμαμαι + το γεγονος οτι μεχρι να βαλω το CUBASE sx 2 εβαλα κ εβγαλα αλλες εκδοσεις με αποτελεσμα οταν πρωτο - ανοιξα το προγραμμα να μην κανει το συνηθισμενο check για τον ηχο......

 

Μπας κ μπορειτε να βοηθησετε?

 

thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βασικά θα πρέπει να βάλεις Asio drivers στην κάρτα σου για να δείς διαφορά. Τους Multiplex drivers δεν τους γνωρίζω προφανώς είναι της Terratec απο την οποία γλύτωσα πριν απο χρόνια άν και ακόμα κλαίω τα λεφτά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά θα πρέπει να βάλεις Asio drivers στην κάρτα σου για να δείς διαφορά. Τους Multiplex drivers δεν τους γνωρίζω προφανώς είναι της Terratec απο την οποία γλύτωσα πριν απο χρόνια άν και ακόμα κλαίω τα λεφτά μου.

 

Asio drivers? που να τους βρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν έχει η κάρτα σου από εδώ: http://www.asio4all.com/

από το cubase θα επιλέξεις το asio4all, ρυθμίζεις τα buffer τόσο χαμηλά, έως να ακούσεις κλικ και κλακ στον ήχο σου (λίγο πιο πάνω από αυτό το σημείο) και είσαι έτοιμος

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν έχει η κάρτα σου από εδώ: http://www.asio4all.com/

από το cubase θα επιλέξεις το asio4all' date=' ρυθμίζεις τα buffer τόσο χαμηλά, έως να ακούσεις κλικ και κλακ στον ήχο σου (λίγο πιο πάνω από αυτό το σημείο) και είσαι έτοιμος[/quote']

 

οκ......το κατεβασα...!!! αλλα σε ενα κομματι που ηδη ειχα γραψει στο cubase μου αλλαξε το sampla rate apo 44100 σε 48000 !!!!! Κακο ειναι αυτο? Μηπως παει στραφι ολο το κομματι???? Μιληστε ρε παιδια...... Kλαψ !

 

:(

 

OUAAAAAAAAAAAAAAAAAAA - ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??????

 

Thanx :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ενα κομματι που ηδη ειχα γραψει στο cubase μου αλλαξε το sampla rate apo 44100 σε 48000 !!!!! Κακο ειναι αυτο? Μηπως παει στραφι ολο το κομματι???? Μιληστε ρε παιδια...... Kλαψ !

 

:(

 

OUAAAAAAAAAAAAAAAAAAA - ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??????

 

Καταρχάς χαλάρωσε. 8)

 

Δεν μπορείς να ξαναλλάξεις το sample rate;

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

!...όλα αυτά για το sample rate; :lol: :lol:

  • ε...έ...Ε... εσείς οι tech-freak μην πέσετε να με φάτε! :wink:

 

ε περί ορέξεως αγκινάρες :lol: :lol: :lol:

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλαξε το sample rate γιατί στο project/project setup

έχεις βάλει 48000 (by deafault είναι αυτή η ρύθμιση) άλλαξε το σε 44100 και είσαι ok

 

πως το αλλαζω???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου