Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για τα παρακάτω Overdrive Pedals.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

 

Αποφάσισα να αγοράσω νέο Overdrive για το pedalboard, για boost και για πιο Fusion τύπου tone. Είμαι κάτοχος του Maxon OD 808, πάρα πολύ καλό πετάλι αλλα έιπα να δοκιμάσω και κάτι καινούριο.

 

Τα πετάλια που έχω κοιτάξει προς το παρών και μου αρέσανε και με σειρά προτεραιότητας είναι:

Το OCD της Fulltone και το Surh Shiba Drive. Το OCD μου φαίνεται πιο versatile αλλα το Shiba Drive μου φαίνεται πιο warm απο το OCD.

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας και την εμπειρία σας και οποιοδήποτε άλλο αξιόλογο Overdrive, καλοδεχούμενο.

 

Ευχαριστώ.

PRS,Suhr,D'Angelico,D'Aquisto,Sadowsky,G&L,Gibson,Steinberger,Fender,etc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη για τα OCD και Shiba drive δεν έχω καθώς δεν τα έχω δοκιμάσει .

Το πολύ καλό od808 έχω αντικαταστήσει με ένα tubedreamer του jam , χωρίς βέβαια να πουλήσω το πρώτο  ;) . Αν βρεις ευκαιρία δοκίμασε το Mudhoney της T-REX θα πάρεις πολύ μεγαλύτερη γκάμα ήχων αλλάζοντας τις ρυθμίσεις του .

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυσυζητημένο και το OCD, και παρόμοιες προτάσεις σε όλα τα πολλά προηγούμενα θρεντ (κι από μένα). Το Shiba δεν το έχω δοκιμάσει. Υπόψιν ότι το OCD δεν πολυαγαπάει ορισμένους ενισχυτές.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυσυζητημένο και το OCD, και παρόμοιες προτάσεις σε όλα τα πολλά προηγούμενα θρεντ (κι από μένα). Το Shiba δεν το έχω δοκιμάσει. Υπόψιν ότι το OCD δεν πολυαγαπάει ορισμένους ενισχυτές.

 

Για pedalboard κατευθείαν σε practise amp? Είναι αξιόπιστο?

PRS,Suhr,D'Angelico,D'Aquisto,Sadowsky,G&L,Gibson,Steinberger,Fender,etc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψιν ότι το OCD δεν πολυαγαπάει ορισμένους ενισχυτές.

 

Δηλαδη; Εγω το εχω δοκιμασει μονο στον deluxe reverb μου και ακουγεται αψογα.

 

@MikeSyn Τι ενισχυτη εχεις;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Mudhoney το έχω ακουστά δεν το έχω δοκιμάσει βέβαια. Θα το ψάξω.

 

Το mudhoney II ειδικα απο τοτε που το δοκιμασα μου εχει γινει απλως αναντικαταστατο. Καταπληκτικος ηχος , διπλο καναλι για gain , αλλα και τεραστια γκαμα - απο delicious crunch, ελαχιστο ντραιβ , μεχρι τεραστιο fuzz.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τα έχω ακούσει από κοντά οπότε δεν έχω άποψη πάνω στο θέμα . Αλλά έχοντας το  fulltone:fulldrive2  μπορώ να σου πώ ότι έχει ΦΟΒΕΡΗ ποιότητα στα πετάλια του ο  fulltone .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου