Προς το περιεχόμενο

Ψευτικα tops


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άμα τσέκαρες και ένα ζευγάρι από μία κοκκινη και μία κιτρινη κιθάρα που είχε στον αριστερό τοιχο όπως μπαίνεις και κοίταζες πιο κοντά θα έβλεπες ότι το τρέμολο δεν ήταν στη ίδια ευθεία με την ταστιέρα αλλά η πλευρά με τις πρίμες χορδές απέκλεινε περίπου 20-25 μοίρες.Έλεος δηλαδή.Άσε που πήγαινε να με βγάλει και ψεύτη όταν του λεγά για κουρδισμένα ξύλα.Τουλάχιστον ώς γνώστης θα έπρεπε να μπορούσε να εκφράσει άποψη για το θέμα αλλά μου πε δεν το χει ακούσει ποτέ αυτό. ::)

Βασικα στον αριστερο τοιχο εχει μονο μπασσα.στα δεξια εχει τις κι8αρες και στη βιτρινα.και βασικα μαλακιες καταλαβα οτι μου ελεγε οταν με μπαρφουφιαζε για κατι βιολια που εχει.επειδη μπηκα μεσα με το βιολι στην πλατη και ηθελε να με εντυπωσιασει.απλα εδωσα τοπο στην οργη γιατι δεν ηθελα να τσακωθω για τιποτα.εδω πας σε επωνυμα μαγαζια και προκειμενου να πουλησουν οτιδηποτε σε μπαρουφιαζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα στον αριστερο τοιχο εχει μονο μπασσα.στα δεξια εχει τις κι8αρες και στη βιτρινα.και βασικα μαλακιες καταλαβα οτι μου ελεγε οταν με μπαρφουφιαζε για κατι βιολια που εχει.επειδη μπηκα μεσα με το βιολι στην πλατη και ηθελε να με εντυπωσιασει.απλα εδωσα τοπο στην οργη γιατι δεν ηθελα να τσακωθω για τιποτα.εδω πας σε επωνυμα μαγαζια και προκειμενου να πουλησουν οτιδηποτε σε μπαρουφιαζουν.

 

ΝΑΙ ΝΑΙ ΔΕΞΙΑ ΕΝΝΟΟΥΣΑ!! xaxaxa!!!Χαμένα τα χω!!Φταίει το πολύ technical death!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομως γιατι να το γραφουν στους καταλογους οτι ειναι maple πχ?αυτο δεν ειναι αναληθες αρα και....κοροιδεια?δεν ξερω πως αλλιως να το πω.δηλαδη μεχρι και ομικα θα κινουμουν εναντιον του προμηθευτη αν μπορουσα.συν το οτι ακομα δεν εχω φτασει στο σημειο να καταλαβαινω τον ηχο μεχρι και απο τα καπακια και αμφιβαλλω αν θα φτασω ποτε μου! :'(

 

Οχι, δεν γράφουν κάτι τέτοιο. Αναφέρουν στα specs τους την τεχνική (photo flame πχ). Τουλάχιστον στις φτηνές επώνυμες μάρκες. Τώρα, αν μιλάμε για τίποτα κινέζικα αντίγραφα αγνώστου προελέυσεως, τρεχα γύρευε και αν τους βρεις κάνε και μήνυση!

Όσο για τον ήχο απο τα καπάκια και τα ντενεκεδάκια και τα κουρδισμένα ξύλα και τα ξεκούρδιστα, πριν αρχίσει ο γνωστός καυγάς  ;D ρίξτε μια ματιά στα χιλιάδες post εδώ μέσα (ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ)  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, δεν γράφουν κάτι τέτοιο. Αναφέρουν στα specs τους την τεχνική (photo flame πχ). Τουλάχιστον στις φτηνές επώνυμες μάρκες. Τώρα, αν μιλάμε για τίποτα κινέζικα αντίγραφα αγνώστου προελέυσεως, τρεχα γύρευε και αν τους βρεις κάνε και μήνυση!

Όσο για τον ήχο απο τα καπάκια και τα ντενεκεδάκια και τα κουρδισμένα ξύλα και τα ξεκούρδιστα, πριν αρχίσει ο γνωστός καυγάς  ;D ρίξτε μια ματιά στα χιλιάδες post εδώ μέσα (ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ)  ;D ;D

 

Nαι ντε δεν είπαμε ότι ισχύουν όλα αυτά με τα ξύλα αλλά σαν γνώστης(αφού όπως λέει κατασκευάζει κιθάρες) δεν θα πρεπε να χει κάποια άποψη βρε αδερφέ??  :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορουσες να μου εξηγησεις πως κουρδιζεις τα ξυλα σε μια ηλεκτρικη?

 

Αν όντως γίνεται αυτό και αν γίνεται είτε είναι έτσι από τη φυση τους είτε τα εκθέτουν σε διάφορες θερμοκρασίες για να το επιτύχουν.Μη το σκέφτεσαι όμως η διαφορά είναι εμφανής μόνο στους πολύ καμένους με το θέμα.Ράδιο αρβύλα όλα αυτά :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι ντε δεν είπαμε ότι ισχύουν όλα αυτά με τα ξύλα αλλά σαν γνώστης(αφού όπως λέει κατασκευάζει κιθάρες) δεν θα πρεπε να χει κάποια άποψη βρε αδερφέ??  :P :P

 

Δεν ξέρω... πριν πάντως ξεφύγουμε στο γνωστό θέμα με τα ξύλα, ας ξαναγυρίσουμε στο αρχικό. Αν καποιος εχει αμφιβολιες για το αν η κιθαρα του έχει ψεύτικο καπάκι, μπορεί να κάνεις ένα search και θα βρει πληροφορίες.

Κατα τα άλλα, αν ο κατασκευαστής αναφέρει πως υπάρχει τέτοιο καπάκι, δεν υπάρχει και πρόβλημα (το αντίθετο, κάνει μια φτηνη κιθάρα να δείχνει πιο όμορφη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου