Προς το περιεχόμενο

Πώς θα ενεργοποιήσω το Cubase;


panos1911

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου ζητάει να κανω ρετζιστερ ,εγω κανω αλλα δεν μ κανει ακτιβικαισιον....ειναι το κιουμπεισ ΛΕ 4 που το πηρα  μαζι με την λεξικον ομεγα(καρτα ηχου)τι μπορω ν κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πιθανολογώ ότι αυτό γινεται γιατί το 4 ειναι αρκετά παλιό πακέτο...

 

Παρόλλ'αυτά απλά βρες στοιχεία της Steinberg (google...), και στείλε ένα e-mail στο support. Αν δε ξέρεις Αγγλικά, πες μας να σε βοηθήσουμε εμείς, ή κάποιος που ξέρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί με το Cubase κάνει εγκατάσταση και ένα προγραμματάκι για το activation το License Center ή κάπως έτσι (δεν θυμάμαι καλά)... Αυτό σου δίνει έναν κωδικό με τον οποίο συνδέεσαι στο site της Steinberg, πας στο product activation κλπ κλπ και σου  δίνει τελικά τον οριστικό κωδικό για το activation... Επειδή όντως είναι λίγο παλιό το Le 4, μπορεί να χρειαστεί να κατεβάσεις update για το Cubase και σχεδόν σίγουρα θα ζου ζητήσει την νέα έκδοση του License Center..

 

Για να το στήσω στον iMac πραγματικά έφτυσα αίμα και για να πω την γνώμη μου, θεωρώ υπερβολικό όλο αυτό το τρέξιμο για να νομιμοποιήσεις κάτι που ήδη νόμιμα κατέχεις....τεσπα... ψυχραιμία και όλα θα γίνουν  ;) ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δεν ξέρω ειδικά για το LE4, αλλά η Steinberg και το cubase δουλεύουν με dongle (το usb παπαράκι που ΑΥΤΟ κάνεις registration)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ειδικά για το LE4, αλλά η Steinberg και το cubase δουλεύουν με dongle (το usb παπαράκι που ΑΥΤΟ κάνεις registration)...

 

 

AXAXAXAXAXAXAXA!!! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στείλε ένα e-mail στο support

Κι άμα βγάλεις άκρη πες μου και εμένα ;D

Αυτό το δισκάκι το έχω στην άκρη εδώ και 1 χρόνο και κάτι, που ήταν μαζί με την RP500. Όχι ότι είχα σκοπό να το βάλω αφού έχω κανονική έκδοση, αλλά ένας φίλος αναγκάστηκε να πάρει τηλέφωνο (νομίζω Γερμανία αν θυμάμαι καλά) και να κάνει βήμα-βήμα την ενεργοποίηση, αλλά την έκανε τελικά και του δουλεύει μια χαρά το "μικρούλι".

Αν μιλήσω μαζί του σήμερα θα ρωτήσω και θα σου πω τι έκανε (αν θυμάται να μου πει).

 

Πάντως όντως κάτι παίζει με το license Center.

 

edit:

Δες και αυτό

Cubase LE 4 Activation and Registration | SOFTPLANET LTD

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου