Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα πληρωμής με thomann


Προτεινόμενες αναρτήσεις

    Γεια σε όλους. Δεν ξέρω αν έχει ξανανεβεί παρόμοιο θέμα ή αν είμαι στο σωστό μέρος, πάντως χρειάζομαι λίγη βοήθεια. Έκανα αγορά από το thomann και όλα ήταν μια χαρά μέχρι τη στιγμή που σκάει μύτη ένα e-mail που τρέλανε. Πρώτα από όλα να πω ότι χρησιμοποίησα προπληρωμένη κάρτα (Master Card της Marfin). Το e-mail λοιπόν μου έλεγε ότι υπήρξε ένα πρόβλημα με την κάρτα, ότι τα στοιχεία της κάρτας ήταν λάθος και ότι η πληρωμή δεν μπορούσε να πραγματοποιηθεί από την τράπεζα(!!!). Και όμως εγώ έλεγξα πόσες φορές τα στοιχεία πριν πατήσω το submit(δεν ξέρω βέβαια λάθη γίνονται). Τώρα μου έδωσαν στοιχεία λογαριασμού για να πληρώσω με έμβασμα  :o . Έστειλα e-mail, πήρα τηλέφωνα τίποτα όμως ακόμα γιατί τώρα στην Γερμανία έχουν διακοπές του Πάσχα. Πριν λοιπόν πάω στην τράπεζα και εκραγώ  :P  σκέφτηκα να ρωτήσω και εδώ μήπως είχε ποτέ κανείς παρόμοια εμπειρία. Όλες οι γνώμες ευπρόσδεκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι καταλαβαινεις μονο η ΤΡΑΠΕΖΑ σου και ο...Thomann μπορει να σου πει ΓΙΑΤΙ δεν δεχεται την καρτα ο Thomann .

 

Aπο τη στιγμη που δεν τη δεχεται,και αφου βεβαια βεβαιωθεις οτι δεν εχει χρεωθει η καρτα σου, ο μονος τροπος να πληρωσεις ειναι με ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ καρτα ή με εμβασμα (κατι που αν εχεις internet banking κοστιζει λιγο).

 

Αν δεν εχεις πιστωτικη καρτα η περιπτωση να σου εκδωσει μια η τραπεζα σου ειναι δυστυχως πλεον σχεδον...μηδενικη μια και οι περισσοτερες τραπεζες στην Ελλαδα φυτοζωουν και δανεια δεν δινουν.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Αν δεν εχεις πιστωτικη καρτα η περιπτωση να σου εκδωσει μια η τραπεζα σου ειναι δυστυχως πλεον σχεδον...μηδενικη μια και οι περισσοτερες τραπεζες στην Ελλαδα φυτοζωουν και δανεια δεν δινουν.....

 

Βρε Νίκο, όμως ο άνθρωπος έβγαλε pre paid κάρτα, αρά έχει εκδώσει πιστωτική (έστω και με αυτήν την μορφή).

 

Ο audiokostas να μας διαφωτίσει περί των τραπεζικών διαδικασιών- γιατί μάλλον κάπου εκεί έχει γίνει το μπέρδεμα.   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο audiokostas να μας διαφωτίσει περί των τραπεζικών διαδικασιών- γιατί μάλλον κάπου εκεί έχει γίνει το μπέρδεμα.   

O audiokostas δεν πρόκειται να πάρει θέση για διαδικασίες που αφορούν δύο εταιρείες (Marfin & Thomann) και για τις οποίες δεν γνωρίζει επακριβώς το ζήτημα που έχει προκύψει.

 

Από όσο γνωρίζω η Reload είναι μια καθ΄όλα αποδεκτή κάρτα και δεν νομίζω ότι η Marfin θα μπορέσει να βοηθήσει. Αν και εξανίσταται ο φίλτατος συμφορουμίτης, τα λεφτά μου είναι στο ότι κάποιο μικρό και φαινομενικά ασήμαντο λάθος έχει γίνει στην εισαγωγή στοιχείων.

Υπομονή θα έλεγα μια δυο μέρες μέχρι να ανοίξει πάλι ο Thomann και το ξεκαθαρίζεις.

Δεν χάθηκε ο κόσμος.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως δε φτανει το υπολοιπο της καρτας για πληρωμη?Το εχω παθει αρκετες φορες και μπορει να λειπουν 2-3 λεπτα!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Νίκο, όμως ο άνθρωπος έβγαλε pre paid κάρτα, αρά έχει εκδώσει πιστωτική (έστω και με αυτήν την μορφή).

 

η pre paid καρτα εχει τόση σχέση με την πιστωτικη κάρτα οσο εγω με το shredding... ;D  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

η pre paid καρτα εχει τόση σχέση με την πιστωτικη κάρτα οσο εγω με το shredding... ;D  

 

;D ;D ;D ;D ;D

 

Και εγώ πάλι έχω τόση σχέση με το shredding όσο με τις πιστωτικές - δεν είχα ποτέ στην ζωή μου κάρτα, πάντα εκ πεποιθησεως  :)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου