Προς το περιεχόμενο

Record ήχου και εικόνας στον υπολογιστή (on screen)


akisgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! :)

 

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Την παρασκευή ξεκινώ κάτι μαθήματα μέσω skype και ο καθηγητής μου μου είπε αν μπορώ να τα κάνω record ώστε να τα έχω και να μπορώ άμμεσα να τα ξανακοιτάω όποτε θέλω.

 

Γνωρίζετε λοιπόν κάποιο πρόγραμμα για MAC που να κάνει αυτή τη δουλειά;; Δηλαδή να γράφει ότι δείχνει η οθόνη του υπολογιστή και να γράφει και τον ήχο.

 

Ευχαριστώ :)

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε το fraps (http://www.fraps.com/), είναι γνωστό screen capture πρόγραμμα στην gaming κοινότητα.

Από εκεί και πέρα αν googleάρεις "screen capture program" θα βρεις πολλές δωρεάν λύσεις.

And isn't it ironic, don't you think?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε το fraps (http://www.fraps.com/), είναι γνωστό screen capture πρόγραμμα στην gaming κοινότητα.

Από εκεί και πέρα αν googleάρεις "screen capture program" θα βρεις πολλές δωρεάν λύσεις.

 

Φίλε μου σ'ευχαριστώ για την άμμεση απάντηση :)

 

θα γράφει όμως και τον ήχο του skype ή μόνο την εικόνα που θα βλέπει??

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδη εισαι σε mac το καλυτερο ειναι το Screenflow για κατι τετοιο αλλα κοστιζει.Οσο για free πριν ψαξεις στο web τσεκαρε την λυση του Quicktime player(version 10) που εχεις ηδη εγκατεστημενο στο mac σου.Αμα πας στο μενου File εχει επιλογες New screen recording και New Audio Recording.Λογικα πατας record και στα δυο το ενα γραφει την εικονα το αλλο τον ηχο και μετα τα βαζεις  στο imovie και τα ενωνεις.Αυτο για free λυση στο mac....τσεκαρε το παντως στην πραξη αν σε βολευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε το ''camtasia'' Κυκλοφορεί σπασμένο :)

Το έχω δοκιμάσει, πολύ καλο...

 

Καλό είναι να διαβάζουμε τους κανονισμούς.  :)

 

4. Δεν επιτρέπεται η προώθηση και αναζήτηση πειρατικού λογισμικού και μουσικής ή οτιδήποτε άλλο παραβαίνει τον νόμο, μέσα από τη σελίδα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου