Προς το περιεχόμενο

Πώς κολάμε ρικοφόν η παρόμοιο στον τοίχο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόοον εγώ έχω έναν χώροκαλούτσικο, με τα ηχειακια μου με την κονσόλα μου και με όλα. Και σήμερα πείρα (από φίλο) και κάποια ηχομονωτικά τύπου ρικοφών. Κάθομαι μετράω που σκάνε ο ήχος κλπ κλπ αποφασίζω που θα τα βάλω αλλα... δεν ξέρω πως να τα βάλω. Ένας φίλος μου είπε ότι υπάρχει ειδική κόλα. Ένας καμένος μου είπε με 4 καρφιά (για το θεό δλδ). Κάποιος που να ξέρει από εδώ μπορεί να μου πεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σόρυ έχεις δίκιο ... δεν έγινα κατανοητός

 

εννοώ ότι το χαλάς ... μετά θα πρέπει να γίνει μερεμέτι σε περίπτωση που θέλεις να τα βγάλεις . τρίψιμο και βάψιμο .

 

Αν καταλήξεις στη βεζινόκολα ρώτα να σου πουν πως δουλεύεται στο χρωματοπωλείο που θα την αγοράσεις . Έχει λίγο ανορθόδοξη λειτουργία σαν υλικό .

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν περιμενεις να ηχομονωσεις με ricofon καλα κρασια ;;;;

Το ricofon δεν μονωνει  κοβει τις " ψηλες " συχνοτητες.Πριν το ricofon θελει αλλα πραγματα .

Το βαψιμο του τοιχου εννοειται οτι θα χαλασει με την βενζινοκολα .

Αυτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηχοαπορροφητικά μάλλον ήθελε να πει ο φίλος ... δε νομίζω πως έχει την εντύπωση ότι με λίγα κομμάτια θα ηχομονώσει το χώρο 

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν περιμενεις να ηχομονωσεις με ricofon καλα κρασια ;;;;

Το ricofon δεν μονωνει  κοβει τις " ψηλες " συχνοτητες.Πριν το ricofon θελει αλλα πραγματα .

Το βαψιμο του τοιχου εννοειται οτι θα χαλασει με την βενζινοκολα .

Αυτα .

 

 

πως μπορουμε να αποροφησουε τις ψηλες συχνοτητες? δηλαδη με ποιο υλικο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν για ηχομόνωση δεν υπάρχει κανένα θέμα. Ηχοαποροφήτικά ενοούσα. Απλά θέλω να κάνω κάπως καλύτερη την ακουστική στον χώρο, γιατί ο ένας από τους τοίχους είναι γυμνός και κατευθίαν τοίχος... Το δωμάτιο μόνο αν σκεφτείς ότι έχει φτιαχτεί εξαγωνικό, μή κυρτο (κάνει σαν βέλος που δείχνει προς τα ηχεία) και έτσι δεν έχω ανακλάσεις από πίσω + κάποια καλούδια είναι οκ. Τώρα νομίζω ότι θα προτειμήσω την ταινία διπλής όψης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα νομίζω ότι θα προτειμήσω την ταινία διπλής όψης...

 

Όταν πέσουν ξαναρώτα  :P :P (θα πέσουν) .

 

Αν δεν θέλεις να χαλάσεις τον τοίχο μπορείς να κολλήσεις το ρικοφόν σε λεπτά φύλλα mdf 3mm και να τα κρεμάσεις με 2 καρφάκια όπως θα έκανες με ένα κάδρο . Έτσι θα μπορείς να τα αλλάξεις θέση αν τελικά δεν πάρεις το αποτέλεσμα που θέλεις .

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου