Προς το περιεχόμενο

When i walk alone-Valdiaz απόπειρα "μίξης"


zampination

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον...

 

Εδώ και λίγους μήνες εχω ξεκινήσει μια σχολή μουσικής τεχνολογίας στα ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ στη θεσσαλονικη.  :D

 

Αν και αρχάριος ακόμα και μην έχοντας αποκομίσει αρκετά απο τη σχολή μιας και είναι νωρις..

 

Αποπειράθηκα με τις ελειπείς γνώσεις μου να κανω μια μίξη σε ενα παλιό κομμάτι της μπαντας μου που είχα ηχογραφήσει με μηδαμινό εξοπλισμό(ουτε καν κάρτα ήχου δεν είχα τοτε) :o

 

Το κομμάτι λέγεται when i walk alone απο τους Valdiaz και προκειται για μια κλασικη 80s hard-rock μπαλάντα.

 

ακουστικη/κλασικη κιθάρα, φωνες ηχογραφήθηκαν με ενα (δανεικό) ;D μικροφωνο rode nt-3 κατευθείαν στο Line-in του παλιακού μου οτι να ναι laptop(7χρόνια κ βάλε)

 

Ηλεκτρικές κιθάρες με ενα κινέζικο μικροφωνακι των 7ευρω σε τραντζιστοράτο ενισχυτη roland cube20x με κιθαρα ibanez rg-350ex.

 

Drums και μπάσο vst

 

Aκουστική κιθάρα μια των 100ευρω Guvnor και μια κλασικη κιθάρα κινέζικη που την αγόρασα απο κωσταντινούπολη με παζάρια ;D στα 30ευρω (δώρο προς την αδερφή μου) μάρκας Sanchez.

 

Φωνη/κιθάρα κλασική ο φίλος μου και τραγουδιστής της μπάντας Μάριος Αποστολακούλης

κιθάρα ακουστικη/ηλεκτρική εγω

και το ηλεκτρικό σόλο ανέλαβε ως guest star! ;D o καλός μου φίλος Νίκος Καρυώτης.

 

Επειδή γνωρίζω πως με 2 χρονια που διαρκεί η σχολή τα @@ θα μάθω, αποφάσισα να ανεβάσω αυτο το κομμάτι ωστε να ακούσω απο τους έμπειρους του νοιζ τα λαθη στη "μίξη" μου και να βελτιωθώ σιγά σιγά χρόνια με τα χρόνια συγκρίνοντας απόψεις και εφαρμόζοντας τεχνικές που θα μου προταθούν...  :)

 

Εnjoy!   :D

 

when_i_walk_alone-Valdiaz_mix_3_mp3_low_quality.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να μου αρέσει το κομμάτι, μ' άρεσε αυτό που άκουσα. (Τι έγραψα πάλι ο ......ς). 8)

Όπερ μεθερμηνευόμενον έκανες καλά τη δουλιά σου. ;)

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να μου αρέσει το κομμάτι, μ' άρεσε αυτό που άκουσα. (Τι έγραψα πάλι ο ......ς). 8)

Όπερ μεθερμηνευόμενον έκανες καλά τη δουλιά σου. ;)

 

 

Ευχαριστώ για τα λόγια σου φίλε Νεστωρα! Αν και σίγουρα θα γίνεται χαμός από λάθη εκει μέσα!

 

Οπότε, μπορεί να έκανα καλά την δουλειά μου, αλλα πάντα σύμφωνα με τα όσα ξέρω (που είναι πολύ λίγα δυστυχώς ακόμα :( )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το κομμάτι, δεν το είχα ξανακούσει, και πολύ καλή ερμηνεία! :D

Δεν ξέρω από θέματα μείξης απλά μου ακούστηκε ωραία δουλειά! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου