Προς το περιεχόμενο

krank krankenstein comments


Προτεινόμενες αναρτήσεις

mike αυτο ειναι στανταρ ? δηλαδη παιρνουμε χωρις κανενα φοβο και παθος ? Γιατι ολο λεω να την κανω και ολο κολλαω !!

 

Κοιτα αυτο οντως ισχυει...τωρα απο εκει και περα εγω δε μπορω να εγγυηθω οτι ενα μηχανημα δε μπορει να χαλασει, ας ειναι και dual rectifier, οποτε αν κανει καποιος κινηση και αγορασει εναν μη μου πει διαφορα αν παθει κατι :P Τα προβληματα τους οντως εχουν διορθωθει και δεν το λεω μονο εγω αλλα παρα πολλα ατομα που δε φοβηθηκαν να παρουν bugera. Εγω δε θα φοβομουν να παρω εναν παντως, ειδικα αν τον επαιρνα απο σοβαρο μαγαζι, με εγγυησεις κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eιχα δυο bugera, εναν 6262 και τον 333xl

 

Απο τον 6262 ημουν ευχαριστημενος για τα λεφτα του, σε χαμηλες εντασεις ομως δυστυχως απλα ΔΕΝ επαιζε.

Με τον 333xl ειναι τριςευτυχισμενος, παιζει τα παντα, και τα παντα καλα, και σε νορμαλ εντασεις παιζει αψογα.

 

Για μενα bugera for the win

Ο krankenstain φαινεται να κλεινει σπιτια αλλα ειναι πολλα τα €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν σου πω την γνώμη μου να σου πω ότι έχω τον Krankenstein πάνω από 2 χρόνια. Επίσης να σου πω ότι με τον ενισχυτή αυτόν έχω προβάρει με την μπάντα μου, έχω μελετήσει σπίτι, έχω παίξει live και τέλος έχω ηχογραφήσει το τρίτο μας CD.

 

Είναι ένας καταπληκτικός ενισχυτής από θέμα ήχου, γκαζιού και ποιότητας κατασκευής. Γενικά στην αρχή δεν ήμουν 100% ευχαριστημένος αλλά όταν τον έμαθα βρήκα τον ήχο μου και ξεμπέρδεψα. Πάντως θέλει αρκετό ψάξιμο, όπως όλοι οι ενισχυτές άλλωστε. Θα τον άλλαζα μόνο με VH4 ή κάποιον από τους ακριβούς ENGL. Προσωπικά τον προτιμάω από Peavy και Mesa. Πρόσεξε όμως, μιλάμε πάντα για τον Krankenstein+ των 120 Watt.

 

Η τιμή που τον έχει ο Γερμανός είναι super. Σε αυτά τα λεφτά εδώ βρίσκεις το παλιό μοντέλο. Από ένταση δεν θα έχεις θέμα σε καταστάσεις live ή πρόβας. Δεν είναι ενισχυτής για Jazz οπότε οι εντάσεις που θα αποδώσει, όχι ότι δεν είναι ανεκτές και για σπίτι, αλλά ιδικά μέσα σε μπάντα είναι ok αν αναλογιστείς και τις εντάσεις των υπολοίπων οργάνων. Έχει 1 καθαρό κανάλι με δικό του EQ και 2 βρόμικα με ξεχωριστό Master το κάθε ένα που βολεύει αν παίζεις και lead (για να boost-άρεις) και τέλος ένα Main Master για να ανεβάσεις αν χρειαστεί χωρίς να χαλάσεις τις επιμέρους εντάσεις.

 

Για καμπίνα θα ακούσεις πολλά. Ο Andy Sneap που έχει κάνει παραγωγές Nevermore, Arch Enemy κτλ. έχει πει ότι το καλύτερο αποτέλεσμα με Krank το έχει βγάλει με καμπίνα Mesa 4x12 και να σου πω την αλήθεια, νομίζω ότι έχει δίκιο. Κι εμένα αυτός ο συνδυασμός μου άρεσε πολύ. Η καμπίνα του Krankenstein έχει Eminence Texas Heat πάντως. Εγώ έχω μία 4x12 και να σου πω μου φαίνεται πολύ για σπίτι αλλά για Live/πρόβα είναι ok. Αν δεν πας για 4x12 θα σου έλεγα να μην πας σε 1x12 αλλά 2x12 η οποία και για σπίτι θα σου κάνει αλλά και live θα σε βγάλει. Αν πας σε 4x12 πάρε οπωσδήποτε με γωνία και θα με θυμηθείς.

 

Ελπίζω να βοήθησα και μη μασάς. Επαγγελματίας ή μη, είτε παίζεις με μπάντα και κάνεις live είτε κάνεις την πλάκα σου σπίτι σου χτύπα τον αν έχεις την οικονομική άνεση.

facebook.com/potergeist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω φιλος..ειναι πολυ σημαντικο που ακουσα γνωμη απο καποιον κατοχο :)

ενταξει για καμπινα αν ειναι περνω μια 2χ4 και αν δω οτι δεν με βολευει περνω μια 4χ12 ;)

 

ευχαριστω,να σε καλα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον πουλαει καποιος στις αγγελιες μια 6505 κεφαλη. Του εχει κανει και διαφορες μοντες για καλυτερα καθαρα κτλ. και τον δινει στα 850 ευρω απο 1100 που κανει καινουριος. Μπορεις να βρεις και μια καλη 212 καμπινα μεταχειρησμενη και εισαι κομπλε. Εχει ανεβασει και ενα βιντεο μετα την μοντα που εχει κανει και πραγματικα ο ηχος σπερνει παρ'ολο που ειναι τραβηγμενο απο κινητο. Εγω θα τον χτυπουσα χωρις δευτερη σκεψη αν δεν ειχα προβλημα εντασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω φιλος..ειναι πολυ σημαντικο που ακουσα γνωμη απο καποιον κατοχο :)

ενταξει για καμπινα αν ειναι περνω μια 2χ4 και αν δω οτι δεν με βολευει περνω μια 4χ12 ;)

 

ευχαριστω,να σε καλα :)

 

Καμπινα 2χ4 θα ειναι δυσκολο να βρεις  :P (προφανως εννοεις 2χ12...)

 

Εγω να κανω μια αλλη ερωτηση. Ωραια, θα σκασεις 1500 για τον ενισχυτη. Τι κιθαρα ομως εχεις?

Ρωταω γιατι εκανα την σκεψη πως ισως αν παρεις εναν πιο φτηνο ενισχυτη (οχι απαραιτητα υποδεεστερο) θα σου μεινει και κανα φραγκο να επενδυσεις σε μια καλυτερη κιθαρα ή αλλα καλουδια (εφε, κτλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι απλα μπηκα μια το πρωι ε και με την τσιμπλα στο ματι μπερδευτηκα:P

αμ εχω μια ibanez rg1527 (7 χορδη) πιστευω ειναι αρκετα καλη..

και απο αλλα καλουδια πιστευω ενα boost μπορει να χρειαστει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου