Προς το περιεχόμενο

krank krankenstein comments


Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλε φιλοσοφε εισαι ονομα και πραμα... Επειδη τα λες πολυ μορφωμενα , πες μου τα λιγο πιο απλα βρε παιδι μου... Γενικα ο κρανκ δεν ειναι ενυσχητης που μπορεις να βρεις ευκολα για να τον ακουσεις...Σιγουρα καλο ειναι να στηριχθει στα αυτια του αλλα δεν ειναι παντα ευκολο... Επισης για πιο θεμα πρεπει να κραταει μικρο καλαθι ? Σορυ αλλα δεν εχω καταλαβει γιαυτο ρωταω και οχι για ειρωνια....

Φίλε Άρη, χαχαχα! Νομίζω είναι η πρώτη φορά που μου το λένε αυτό.

Για να μην τα λέμε παραμορφωμένα, λοιπόν, εμένα οι krank μου αρέσουν, αν και στην κατοχή μου δεν είχα ποτέ.Ένας ενισχυτής όμως ακούγεται διαφορετικά όταν παίζω εγώ, διαφορετικά όταν παίζεις εσύ κλπ.Το ίδιο ισχύει και για όλα τα είδη εξοπλισμού.Αλλιώς πχ χρησιμοποιεί τον χ compressor ένας ηχολήπτης και αλλιώς ένας άλλος.Και ενώ είναι το ίδιο μηχάνημα και οι δύο καταλήγουν σε διαφορετικά αποτελέσματα.

Τί να κάνει λοιπόν ο φίλος που ψάχνει ενισχυτή? Αυτό που θα έπρεπε να κάνουμε όλοι:το βέλτιστο δυνατό.

Το καλύτερο είναι να τον δοκιμάσει ο ίδιος.

Δεν μπορεί? Υπάρχει πάντα η επιλογή να τον πάρει και να τον επιστρέψει.

Είναι σίγουρος ότι θέλει αυτόν? Ας δοκιμάσει-ψάξει όλους τους ενισχυτές που υπάρχουν με παραπλήσια ηχοχρώματα.

Επίσης καλό θα ήταν να μην εμπιστευτεί reviews στο youtube γιατί συνήθως ο ενισχυτής είναι το τελευταίο πράγμα που καθορίζει τον ηχο που φτάνει στα αφτιά του σε αυτές τις περιπτώσεις.

Έτσι λέω εγώ τουλάχιστον.

Πάντως τώρα που μου το θυμησες είχα σκεφτεί κάποτε να γράψω ένα εκτενές άρθρο εδώ στο noiz το οποίο θα αφορά στην πολυπλοκότητα με την οποία έρχεται αντιμέτωπος κάποιος, εν αγνοία του τις περισσότερες φορές, όταν θέλει να λύσει το εκάστοτε πρόβλημα που έχει ή νομίζει ότι έχει...

Ίσως τελικά το κάνω(Yeah!) ;D

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φιλαρακο gpergeris, επειδη εισαι νεος ακομα (το ξαναειπαμε σε αλλο θεμα), ενα μηχανημα σαν αυτο απο krankenstein μπορει να σου βγει frankenstain.  ;D

Γι αυτο θα σου προτεινα να προχωρησεις σε πιο πεπατημενες λυσεις, σαν λογου χαρην αυτες που σου προτεινουν εδω τα παιδια (αν θες εμπα και σε αλλα θεματα και δες και αλλους ενισχυτες).

 

.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ποιο πολυ μου εχει κολλησει αυτος επειδη δεν θα χρειαζεται να ανοιγεις καπου στο 5 παραδειγμα και να βγαλει ενα καλο ηχο

 

αυτο που το γραφει ? Δεν υπαρχει λαμπατος ενυσχητης Των 120 βατ με 4 προενυσχητριες και 4 ενυσχητριες που να μην χρειαζεται να τον ανοιξεις για να το χαρεις... Αυτο ισχυει και για μπουγκερα και για ολους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τον χρειάζεσα; => Όχι

Χρειάζονται 2.000,00 € για να βγάλεις ήχο; => Όχι

Είσαι Επαγγελματίας; => (Μάλλον ) Όχι

Όμως:

Δούλεψες σκληρά, κόπιασες , ανακάλυψες ότι η ζωή είναι μικρή για να είναιο θλιβερή και θέλεις να κάνεις ένα δώρο στον εαυτό σου; = > ΑΝ ΝΑΙ, Πάρτον και μην μασάς μία και ευχαριστήσου τον . Άλλοι πάνε ταξίδια εις τας Ευρώπας , άλλοι παίρνουν αμάξια.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ξερω οτι ειναι..αλλα αμα διαβαζω οτι μερικοι τον ειχαν 5 μηνες και τουσ 3 ηταν χαλασμενος ειναι μαλακια..τσαμπα τα 600...και ποιο πολυ μου εχει κολλησει αυτος επειδη δεν θα χρειαζεται να ανοιγεις καπου στο 5 παραδειγμα και να βγαλει ενα καλο ηχο και να ακουγεται χιλιομετρα μακρυα..αλιως πηγαινα στον peavey να γλιτωνα ενα 500αρι...

 

Πλεον οι bugera δεν εχουν το παραμικρο προβλημα, οτι προβληματα ειχαν εχουν διορθωθει, προχωρα αφοβα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αρχικα σκεφτομουν να παρω να τον δοκιμασω και αν δεν μου αρεσε να τον γυριζα..απλα δεν ξερω αν για να τον επιστρεψεις πληρωνεις..και μετα τα λεφτα επιστρεφονται στην καρτα?η πρεπει να παρει κατι αναλογης αξιας(1500)?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλεις να κάνεις ένα δώρο στον εαυτό σου; = > ΑΝ ΝΑΙ, Πάρτον και μην μασάς μία και ευχαριστήσου τον . Άλλοι πάνε ταξίδια εις τας Ευρώπας , άλλοι παίρνουν αμάξια.....

 

 

Υπο αυτην την εννοια και μονο συμφωνω... Ναι αν το κανεις για αυτον το λογο τζιπεργερης τοτε οκ...

 

Ομως να σου υπενθυμισω σε τι εποχη ζουμε... Τιποτε αλλο...

 

Δηλαδη αλλη εποχη κι εγω θα χτυπαγα εναν παουερμπολ αλλα σκεφτομαι να προσεξω λιγο... Ισως πρεπει να προσεξεις κι εσυ λιγο αυτην την δεδομεη στγμη... Δεν σε πηραν τα χρονια... Αν τον θελεις τοσο θα τον παρεις αργοτερα...

 

Δηλαδη να στο θεσω αλλιως , αυτον τον ενυσχητη το εχουν  επαγγελματιες... Υπαρχει περιπτωση να μην τον χρειαζεσαι προς το παρων... Εδω επαγγελματιαες πλεον και βγαινουμε με ενα axe-fx η ακομα χειροτερα με boss gt-10 και παιζουν... Για το καλο σου το λεω... Αν παραυτα στην βαρεσε πηγαινε και ακου τον...Μην πιστευεις οτι επειδη ενας ενυσχητης εχει καλο ονομα ντε και καλα θα σου αρεσει κι εσενα...

 

Εμενα για παραδειγμα ο dual rectifier δεν με τρελανε ωστε να δωσω τα 2500... ουτε ο single... μου αρεσε πολυ ομως ο powerball και ο fireball με τα μισα λεφτα... καθως επισης και ο κλασσικος 6505+

 

Στο youtube συμφωνω παιζουν πολλα... Και αν το κετεχεις το αθλημα μπορεις να βγαλεις καλο ηχο με ενυσχητη των 300 ευρω... Οπως ο μπλακσταρ που σου ανεφερα παραπανω... ;D

 

Πλεον οι bugera δεν εχουν το παραμικρο προβλημα, οτι προβληματα ειχαν εχουν διορθωθει, προχωρα αφοβα ;)

 

mike αυτο ειναι στανταρ ? δηλαδη παιρνουμε χωρις κανενα φοβο και παθος ? Γιατι ολο λεω να την κανω και ολο κολλαω !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ναι αρχικα σκεφτομουν να παρω να τον δοκιμασω και αν δεν μου αρεσε να τον γυριζα..απλα δεν ξερω αν για να τον επιστρεψεις πληρωνεις..και μετα τα λεφτα επιστρεφονται στην καρτα?η πρεπει να παρει κατι αναλογης αξιας(1500)?

 

 

Μου το χάλασες τώρα! Μην αφήνεις το style του Boheme Κιμπάρη ;D. Μην μπαίνεις σε τέτοιες λογικές κατά τη γνώμη μου , να τον πάρω να τον δοκιμάσω και να τον επιστρέψω αν δεν μου αρέσει. Θέλει 30,00 € μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, άνοιξε καλα τα ματια σου και διάβασε πολυ προσεκτικά το παρακάτω....

 

ΠΑΡΕ. ΤΟΝ. BUGERA. ΤΕΛΟΣ.

;)

Μεγειες και καλοπαιχτος!! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου