Προς το περιεχόμενο

Pimp My ... Granite !


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

A και επειδη λες φιλε οεοεοεοε οτι δεν θελεις τον "πνιχτο" ηχο που διαβασες οτι δινουν τα pinstripe, εχε υποψιν οτι τα πιο ανοιχτα δερματα, βγαζουν αυτο που λεμε αρμονικες και overtones απο τα τυμπανα μονο που τα granite ΔΕΝ...

 

Και αυτο ειναι που πληρωνεις σε ενα ακριβο σετ. Το να μπορεις να παιξεις με ανοιχτα δερματα και τα τυμπανα να κελαηδανε. Το να ξεχασεις τα rings και το moongel (στα ορια του λογικου παντα). Αυτο που λες "θελω βαθυ ηχο" δυστυχως τα granite δεν μπορουν να στο προσφερουν

 

 

Συμφωνώ 100%. Αυτός ο ''πνιχτός" ήχος είναι κάτι πολύ σχετικό με τα τύμπανα, το χώρο, το παίξιμο και πιστέυω όπως είπα και πιο πρίν οτι για τα φτηνά τύμπανα είναι μονόδρομος. Απλά φαντάσου οτι άμα βάλεις ''ανοιχτά'' δέρματα δεν θα ακούσεις καμία μα καμία διαφορά απ αυτό που ακούς τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

έχω κι εγώ μια DP(σαν πολλοί δε μαζευτήκαμε?),έχω βάλει evans ec2,που είναι διπλά με sound-control rings ενσωματωμένα,για batter-πάνω,και έχω αφήσει τα μαμίσια κάτω,με πρόβλεψη να αλλαχθούν από ambassador clear... Στο σνέρ,evans ec2 πάλι και από την άλλη βδομάδα evans hazy 300 και για κάσσα ένα evans emad που προς το παρόν κάθεται...

τα rings και το moongel βοηθάνε πολύ στον ήχο και τον στρογγυλεύουν.

Σε καμία περίπτωση όπως είπαν και τα παιδία από πάνω μην ρίξεις άλλα χρήματα στο σετ,πέρα από δέρματα,δεν αξίζει..

υ.γ. @Indigo: τι διαστάσεις και τί χρώμα(ήταν) τα γιαμαχάκια?

 

αυτά από μένα και κράτα μας ενήμερους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22-12-13-16 και 14 snare (το οποίο έχω αλλάξει). Έχω κάνει και ποστ εδώ http://www.noiz.gr/index.php?topic=5315.120) με το παλιό χρώμα που έιναι το απλό μάυρο! Αλλά το βαρέθηκα ρε γμτ!

 

Δέρματα έχω evans genera g1 coated batter και genera resonant...reso :P

Στην κάσα powerstroke 3 batter και το μαμά reso.

I am drumature...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου