Προς το περιεχόμενο

Tremol No - "Πρόβλημα¨


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

 

Πήγα και πήρα ένα Tremol No για τη κιθάρα μου, χθές. Μιάς και είχα χρόνο σήμερα, είπα ας το βάλω, το σκεφτόμουνα καιρό να πάρω ένα, άλλα ψιλόβαριόμουνα να κάνω τη μόντα.

 

Τέσπα, αγόρασα το Tremol - No Deep C με το Large Clamp. Το βάζω κανονικά, μάλιστα αναγκάστηκα να βγάλω το ένα spring, λόγω το στησίματος της κιθάρας. Όλα καλά σε όλα τα modes, απλά έχω το εξής πρόβλημα στο "Hard Tail" mode.

Όταν κάνω vibrato, ή παίζω και τις 3 μπάσσες χορδές, ακούγεται τρί3ιμο απο τη γέφυρα, και όταν την ακουμπάω λίγο πάνω κάτω κουνιέται λίγο. Το έχει ανεβάσει και κάποιος άλλος στο youtube, για να καταλάβετε ακριβώς τι γίνετε. Εμένα μου συμβαίνει απο τη πάνω μεριά κυριώς.

Tremol-no.AVI

 

Καμιά ιδέα? Κάποιος που να είχε το ίδιο πρόβλημα και το έλυσε? Μου σπάει τα νεύρα ο θόρυβος.

PRS,Suhr,D'Angelico,D'Aquisto,Sadowsky,G&L,Gibson,Steinberger,Fender,etc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οτι βλέπω στα ξένα φόρα αυτό δεν είναι ασυνήθιστο πρόβλημα. Κάνε ένα search για clunking sound tremol-no.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου