Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Volume Pot. Help


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραια. Παντως πολυ περιεργο.... φρακαρε ξαφνικα χωρις κανενα σημαδι νωριτερα... το κλεινω, δουλευει κανονικα χωρις αντισταση κ μετα παω να το ανοιξω, ανοιξε με δυσκολια κ φρακαρε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Εχει χαλασει το Volume Pot στην Ibanez rg2550z μου. Που να παω στην Θεσσαλονικη και τι Pot να ζητησω? Στον Νακα στην μητροπολεως θα βρω?

 

500 KΩ ειναι το pot.

RG2570.thumb.gif.778180b8216651966b710bbeb65b36a5.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το 330pf π εχει στη φωτο ειναι πυκνωτης? δεν θυμαμαι να ειχε κατι τετοιο πανω στο vol pot. Να παρω και τετοιο?

 

αν εισαι σιγουρος οτι δεν εχει,ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ναι η αποστολη στεφθηκε με επιτυχια  ;D ;D

Το μονο που δεν μ αρεσε ειναι οτι τωρα το ποτ εχει πολυ λιγοτερη αντισταση περιστροφης κ εχει πιο χαλαρη αισθηση  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποση διαφορα μπορει να εχει στον ηχο ρε παιδια οταν αλλαζεις ενα ποτενσιομετρο? Με αυτο π εβαλα τωρα λες μου φαινεται πολυ πιο "ζωντανη"(ετσι μ βγαινει να το περιγραψω  ;D) απο πριν η κιθαρα... Ειδικα στα καθαρα... Και μου φαινεται οτι ακουει πολυ πιο καλα στις δυναμικες τωρα.... Μπορει να κανει τετοια διαφορα? Η μου φαινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου