Προς το περιεχόμενο

The Trooper (ACOUSTIC VERSION)


constantinos9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν θυμάμαι ποιά είναι η τελευταία φορά που ενθουσιάστηκα ακούγοντας κάτι εδώ μέσα. Πάντως πάει πολύς καιρός. Με το δικό σου μπορεί να μην ενθουσιάστηκα αλλά μεγάλε, η τολμηρή σου διασκευή, τα πολύ καλά φωνητικά και η πολύ καλή ενορχήστωση μ' έφεραν ένα σκαλί προ του ν' αναφωνήσω εύγε.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κωνσταντίνε, είμαι φίλος των Maiden και δεν πίστευα στα αυτιά μου ότι θα άκουγα ποτέ αυτό το τραγούδι, με αυτόν το τρόπο.

 

Το βρήκα καταπληκτικό  ;) Ήταν πραγματικά μια πάρα πολύ ευχάριστη έκπληξη. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστικό τόσο το συγγεκριμένο κομμάτι όσο και όλα τα άλλα που έχετε κάνει διασκευές...

Τα λόγια περιτά... Μόλις αποκτήσατε +1 φάν...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nestora, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο εκτίμησα αυτό που έγραψες!!!

 

παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους...γιατί πρέπει να κρατήσω όσο πιο ψηλά μπορώ το επίπεδο πλέον μετά απο αυτές τις κριτικές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Αυτό το classic κομμάτι το έχω συνδυάσει στο μυαλό μου με ''καλπάζων'' μπάσσο-κιθάρα, οι στίχοι να ερμηνεύονται με ένταση από τον Bruce, σαν να ζεις τους στίχους εκείνη τη στιγμή...Οι δε Maiden έχουν χρησιμοποιήσει ακουστικές κιθάρες στην καριέρα τους λιγότερες από τις καπότες που έχει χρησιμοποιήσει στη ζωή του ο Keith Richards...Οπότε όπως καταλαβαίνεις είδα τον τίτλο του thread και δεν προϊδεάστηκα για κάτι καλό.

 

  Και όμως όταν το άκουσα το κομμάτι...σαν την ηρεμία μετά την καταιγίδα ένα πράγμα...Ασυναίσθητα μου ήρθε στο μυαλό ένα ερειπωμένο τοπίο, με καπνούς  και με πεταμένα από δω και από κει τουφέκια, ξιφολόγχες, πυροβόλα γκάτλινγκ...Η ερμηνεία είναι σαν ο ''αφηγητής'' να μην ''ζει'' τώρα την μάχη (όπως ο Bruce), αλλά να κάνει ένα ''φλας-μπάκ'' σε εκείνες τις στιγμές (και αυτό είναι το ζητούμενο σε αυτή τη διασκευή πιστεύω)...

 

  Άψογος φίλε...  ;)

 

Υ.Γ. Up the Irons (ρε μ**νιά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω λόγια..Τρομερή έμπνευση!!!Μπράβο!!

 

Θα μπορούσαμε να έχουμε μερικές πληροφορίες για το πώς γράφτηκαν οι καταπληκτικές ακουστικές?

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ σε ολα τα επιπεδα:Εμπνευση,εκτελεση,ηχος,παραγωγη γενικοτερα.

Σεβασμος στο πρωτοτυπο.Ελκυστικη και ακρως ενδιαφερουσα προσεγγιση.

Προσωπικα δε βρισκω ψεγαδι και τ αυτια μου ηταν προσηλωμενα σε ολο το στερεο φασμα...

Να πω οτι ειμαι απ αυτους που δεν τους αρεσουν γενικα οι διαφορετικες προσεγγισεις

σε κομματια που το πρωτοτυπο των οποιων ακομα και τωρα με ξεσηκωνει.

Εδω ομως εχουμε να κανουμε με ενα πονημα που κρυβει καλλιτεχνικο μερακι και μουσικοτητα χωρις σαλτσες και υπερβολες.

ΕΥΓΕ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου