Προς το περιεχόμενο

Φθηνά και καλά σετ πιατινιών!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αρχικά βοήθα τον κόσμο να καταλάβει τί και πόσα πιάτα θέλεις.

Γενικά οτι υπάρχει (αν υπάρχει) σ αυτά τα λεφτά είναι τουλάχιστον κατσαρολικά. Καλύτερα να μαζέψεις χρήματα να μπορέσεις να κοιτάξεις μεταχειρισμένα καλών σειρών ή τούρκικα (Istanbul, bosphorus, turkish κλπ) που είναι γενικά πιό συγκρατημένες οι τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά!

Άποψή μου είναι να πάρεις από την αρχή κάτι καλό και να μην βιαστείς.

Δηλαδή αντί να πάρεις ένα σετ 3-4 πιατινιών φτηνών και κακής ποιοότητας με 300 euros, τα οποία θα ακούγονται σαν κατσαρολικά, καλύτερα να τα επενδύσεις σε ένα "καλό" hi-hat και έπειτα ride τα οποία θα απολαμβάνεις για αρκετό καιρό και δεν θα χάσουν την αξία τους !!

Μην διστάζεις να κοιτάξεις και σε μεταχειρισμένα, μπορείς να βρεις πραγματικά διαμάντια σε πολύ καλές τιμές!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως το καλο ή μετριο πιατο επειδη δεν οριζεται ποσοτικα, ειναι εντελως αφηρημενη εννοια.

 

Κατα τη γνωμη μου με 150-200 ευρω δεν ακουμπας επ ουδενι καλα πιατα (ουτε μεταχειρισμενα) αλλα ενδεχομενως να βρεις τιποτα σκοτωμενα alpha ή b8 pro τα οποια ειναι πανω κατω αυτο που λεμε μετρια. και παλι δυσκολο.

Αρα ή κανε οικονομια ή αγορασε stagg (τεραστιο value for money)

 

Υ.Γ. φανταζομαι οτι εννοεις hi hat, crash , ride

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως το καλο ή μετριο πιατο επειδη δεν οριζεται ποσοτικα, ειναι εντελως αφηρημενη εννοια.

 

Ακριβώς αυτό. Αναλόγως τι θες, τι απαιτήσεις έχεις απ' τα πιάτα σου κ.λπ. τα πιάτα δεν καταλέγονται αμφιμονοσήμαντα (τι θυμήθηκα ρε συ; λέξη μαθηματικών λυκείου..  ;D). Δηλ. δεν λες "αυτό κάνει 100 άρα είναι χειρότερο απ' αυτό που κάνει 200 ή 300". η τιμή παίζει ένα ρόλο αλλά δεν είναι στάνταρ.

 

το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις ξεχωριστά κάποια κομμάτια (π.χ. ξεκίνα με ένα μέτριο hi-hat και προχώρα) και όχι όλα μαζί σ' ένα σετ. Καλύτερα να έχεις 3 μέτρια και 1 κατσαρόλι παρά 4 κατσαρόλια. ;)

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα πιο σημαντικα πιατα στο σετ ride to hi hat.Δωσε καποια χρηματα παραπάνω για αυτα και πάρε κανενα stagg crash για αρχη....

Έχω ήδη ένα crash paiste της σειράς 302.Να το κρατήσω?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ήδη ένα crash paiste της σειράς 302.Να το κρατήσω?

 

Γιατί να μην το κρατήσεις?  ???

Εγώ αυτό που έκανα όταν αγόρασα τύμπανα, ήταν να πάρω hh και ride paiste alpha (μετρια δλδ), 2 crashακια stagg, ένα splashακι stagg και ένα china... Και μάντεψε τι μάρκα είναι... Stagg. Όπως βλέπεις, το set μου αποτελείται απο χάλια πιατίνια. Όταν πάρω άλλα-καλά, δε θα τα πετάξω αυτά. Μπορεί με κάποι τρόπο (μαγικό) να χρωματίζουν τη μουσική μου...  ::)

Μη πετάς τπτ λοιπόν, ειδικά τώρα που είσαι αρχάριος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω δεν τείθεται θέμα... να το κρατήσεις!

Μπορεί π.χ. σε 7 χρόνια να τον βάλεις ανάποδα κάτω  από ένα παλιό ride και να βγάλεις κανα τέλειο ήχο... ή να του κρεμμάσεις cowbell να δοκιμάσεις.. ξερω γω...  ;D

Εγώ θα τον κράταγα.  :)

Music is what feelings sound like...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατα το

 

Ουτως η αλλως αν βρεις καποιον να του το πασαρεις, τα χρηματα που θα παρεις θα φτανουν για 1 σινεμα για σενα κ την κοπελα σου

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου