Προς το περιεχόμενο

γνώμες για peavy classic 30 combo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες.Ας μπω κατευθείαν στο θέμα.Είμαι από Ξάνθη και πριν από λίγο καιρό φτιάξαμε  μία μπάντα η οποία θα παίζει διασκευές από free,lynyrd skynyrd,gallagher και γενικώς τραγούδια από τέλη ΄60 έως τέλη ΄70.Από ενισχυτές μέχρι τώρα είχα τον engl thunder,ο οποίος με την  πεταλιέρα jam που έχω ταίριαζε μεν αλλά έσβηνε τις vintage χρειές των overdrives και τον nighτ train 15 της vox με την μαύρη καμπίνα που βγαίνει σε  bundle,ο οποίος δεν ταίριαζε καθόλου με την συγκεκριμένη πεταλιέρα.Εδώ και λίγες μέρες έχω βάλει στο μάτι τον peavy classic 30.Από ότι βλέπω στο youtube τα καθαρά του είναι αρκετά καλά και ταιριάζει και με πετάλια(πχ  το ocd το οποίο και έχω).Αν κάποιος τον έχει ή τον είχε και έχει κάποια γνώμη ας μου την πει,γιατί ο κέρσορας από το ποντίκι είναι πάνω από το order now και περιμένει.

Ευχαριστώ.

Ξέχασα να πω ότι από κιθαρες έχω μία strat vintage 62 και μία framus custom renegade pro.

together we stand,devided we fall

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον ειχα τον ενισχυτη αλλα απ οσα παιδια ξερω κ οσες κριτικες εχω διαβασει

ειναι απ τις καλυτερες λυσεις για σχεση τιμη ποιοτητας.Ειδικα για αυτο το στιλ μουσικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτυπα τον αφοβα, ειναι κλασσικη πεταλομηχανη...προτιμησε ομως να χρησιμοποιησεις πεταλακια παρα πεταλιερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτυπα τον αφοβα, ειναι κλασσικη πεταλομηχανη...προτιμησε ομως να χρησιμοποιησεις πεταλακια παρα πεταλιερα.

Η πεταλιέρα που έχω φτιάξει είναι του jam και έχει πάνω 11 πετάλια.Στην ουσία λειτουργούν σαν ξεχωριστά πετάλια και όλα true bypass

together we stand,devided we fall

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω 2 χρόνια και μου φαίνεται δεν πρόκειται να τον αλλάξω ποτέ!Συμφωνώ επίσης ότι είναι pedal friendly!Έχεις πολύ καλά πράγματα πάντως!Πήγαινε άφοβα! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά καταπληκτικός για τα λεφτά του. τον έδωσα με βαριά καρδια αλλα τον αντικατέστησα με πολύ πιο ακριβό μηχάνημα, που αν δεν το έβρισκα ούτε που θα το σκεφτόμουν. ότι καλύτερο για blues και εν γένει τέτοιου είδους παιξίματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να κανω μια ερωτηση,

επειδη ψαχνω οπως το παιδι να αγορασω ενισχυτη κ ειμαι αναμεσα στον preavey classic 30

κ στον blues junior.Τον junior τον δοκιμασα κ μ αρεσε αρκετα αλλα δεν εχω εμπειρια απο αυτα.Τον preavey δεν τον βρηκα πουθενα.

Ασ μ πει καποιος την γνωμη τ για την συγκριση αυτων των 2 αν τους εχει δοκιμασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πεταλιέρα που έχω φτιάξει είναι του jam και έχει πάνω 11 πετάλια.Στην ουσία λειτουργούν σαν ξεχωριστά πετάλια και όλα true bypass

 

Ωπ ναι, συγνωμη...και προσπαθουσα να καταλαβω ποια πεταλιερα ειναι αυτη (σκεφτομουν κατι σε στυλ "ετοιμης" πεταλιερας). Καταλαβα τι εχεις, μια χαρα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να κανω μια ερωτηση,

επειδη ψαχνω οπως το παιδι να αγορασω ενισχυτη κ ειμαι αναμεσα στον preavey classic 30

κ στον blues junior.Τον junior τον δοκιμασα κ μ αρεσε αρκετα αλλα δεν εχω εμπειρια απο αυτα.Τον preavey δεν τον βρηκα πουθενα.

Ασ μ πει καποιος την γνωμη τ για την συγκριση αυτων των 2 αν τους εχει δοκιμασει.

 

Και οι δυο είναι πολυσυζητημένοι στο φόρουμ, κάνε μια αναζήτηση... πολύ καλοί με πετάλια, ωραία καθαρά, και μπορούν να αναβαθμιστούν - χωρίς αυτό να είναι επιτακτική και άμεση ανάγκη - με καλές λάμπες και προσεγμένα μεγάφωνα, με αντιληπτή ηχητική διαφορά προς το καλύτερο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου