Προς το περιεχόμενο

Service κιθάρας .....25 ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες καλησπέρα ρώτησα για service κιθάρας και οι τιμές που μου είπαν κυμάνθηκαν από

25-40 ευρά.Ισχύει ,και κατά πόσο είναι αξιόπιστο?

(Το service περιέχει σετάρισματα,γυαλίσματα,σώματα/ταστιέρες και αλλαγή χορδών).

thanx in advance dudes..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα φιλε, δεν εχω κανει ποτε, αρα δεν ξερω την αγορα...

-περι αλλαγης χορδων, ειναι εγκλημα να δωσεις λ7.

-ομοιως και περι καθαρισμου και γυαλισματος.

-οσο ομως αφορα το σεταρισμα ζητα απο ενα φιλο σου ή το δασκαλο σου να σου δειξει, εχει βεβαια και ενα καλο οδηγο στα αρθρα του sf.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ειναι εγκλημα να δωσεις λ7.

 

Μου άρεσε αυτό , θα το λέω και εγώ!

Σήμερα έφαγα σε ένα εστιατόριο που είχε μαγειρ7 πιάτα (όχι της ώρας). Ή μπήκα στο σπίτι της κουμπάρας στα κλ7 (για να μη με δει ο κουμπάρος).  ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπήκα στο σπίτι της κουμπάρας στα κλ7 (για να μη με δει ο κουμπάρος).  ;D ;D

 

να του αφαιρεθεί το κάρμα αμέσως  :P

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα ρώτησα για service κιθάρας και οι τιμές που μου είπαν κυμάνθηκαν από

25-40 ευρά.Ισχύει ,και κατά πόσο είναι αξιόπιστο?

(Το service περιέχει σετάρισματα,γυαλίσματα,σώματα/ταστιέρες και αλλαγή χορδών).

thanx in advance dudes..

 

Οι τιμές που αναφέρεις είναι αυτές που συνήθως συναντάς αλλά δε σημαίνει ότι είναι κι απόλυτα φυσιολογικές: αν για παράδειγμα κάποιος ψευτομάστορας απλώς αλλάξει χορδές και χρεώσει 20ευρώ(+τις χορδές, σε τιμή λιανικής για να βγάλει κέρδος) τότε δεν αξίζει τα λ7.

Αν όμως με 25-30ευρώ πετύχεις καλό μάστορα που θα σετάρει την κιθάρα στα Δικά σου (με Δ κεφαλαίο) πρότυπα, χωρίς τσαπατσουλιές και σου διορθώσει τυχόντα προβληματάκια(ταστάρισμα, βέργα, σκόνη στα ηλεκτρικά κλπ) τότε αξίζει τα χρήματα.

Σε κάθε περίπτωση, θα πρέπει να γνωρίζεις ο ίδιος τα βασικά του σετάπ όπως αλλαγή χορδών, ρύθμιση action και intonation διότι θα σου χρειαστεί. Για δυσκολότερα προβλήματα και αλλαγές/μόντες υπάρχουν και οι μάστορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου