Προς το περιεχόμενο

line6 Vetta II και pod XT live.


AL PACINO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους.εχω μια ερωτηση και παρακαλω καποιος να μ απαντησει.

Μπορει το Pod xt live να λειτουργησει ως controller του Vetta II η του Flextone III?

δεν εννοω να παιρνει κανεις ηχο απο το Pod, απλα να το εχει για να αλλαζει καναλια η να ανοιγοκλεινει τα εφε και γενικοτερα οτι κανει ενα foot controller...

μου χαλασε η fbv shortboard προσφατα και υπαρχει διαθεσιμο ενα pod xt live ποτε σκεφτηκα μηπως τα βολεψω ετσι...ευχαριστω οσους ασχοληθουν  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να το ξέρω 100%, νομίζω οτι δεν θα γίνεται..

 

από την (μικρή) εμπειρία μου από Line6, η λογική τους είναι οτι ή θα βγάζει πολυεφφέ ή τα ενσωματώνει στους ενισχυτές και σου δίνει controllers για να τα ελέγχεις. Το Pod XT Live είναι το πρώτο, ενώ το FBV είναι το 2ο.

 

Δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις όμως εφόσον λές οτι είναι διαθέσιμο..

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε δύο Midi καλωδια, το manual του podxt live για να βλεπεις τις εντολες (αν χρειαστουν) και δοκιμασε το.

 

Του δινω αρκετες πιθανοτητες να γινεται.

 

Προσοχη δεν γνωριζω, ουτε σε προτρεπω να αγορασεις απλα υποθετω σαν χρονιος χρηστης των προιοντων line 6!

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε και καμιά ματιά στο site/forum της Line6... :P

 

Ξερω οτι θα ακουστω λιγο εκτος πραγματικοτητας, αλλα μην ασχοληθεις τοσο πολυ με το forum τις Line 6, θα φας πολυ ωρα να ψαχνεις και θα ειναι δυσκολο να εντοπισεις αυτο που ακριβως θες. Παρα πολλα θεματα, παρα πολλα προιοντα, και θαναι δυσκολο να εντοπισεις αυτο που θες. Αν στειλεις και μεηλ στο support πιθανοτατα θα καθυστερησουν να σου απαντησουν.

 

Δοκιμασε απευθειας με 2 καλωδια Midi, δες αν "μιλανε" μεταξι τους τα μηχανηματα (που θα μιλανε) και δες αν μπορεις να σεταρεις ευκολα τις εντολες. Να χαλασεις οτιδηποτε αποκλειεται.

 

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου