Προς το περιεχόμενο

Τρίξιμο μετα απο setup


Προτεινόμενες αναρτήσεις

O Ibanez stin Athina to leei, kai o texnikos tou.

Τι να σου πώ.

Τελικά δεν καταλαβα τι να κάνω??

Αυτος ο θόρυβος δεν υπήρχε παλιά, ..Ειπαμε βρίσκει η E χορδή (kai kata akoloyuia A,D) σε χτυπήματα απο 3 τάστο και κάτω.

 

Και σου ξαναλεω οποιος και να στο ειπε ειναι ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ. (εκτος αν ειπε κατι που δεν καταλαβες..)

 

Ρε συ ακουγεται μεσα απο τον ενισχυτη?? Ξεκαθαρισε το αυτο. Το αν ακουγεται χωρις ενισχυτη δεν πειραζει το ειπαμε αυτο.

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μα τοσες φορες το έχω πει, τι δεν καταλαβαίνεις,

Οταν παίζω καθαρα, παρολο που ο τονος ειναι οκ, υπάρχει τρίξιμο, το οποιο ακουγεται και στα καθαρα του ενισχυτή,......μα φυσικό είναι να ακουγεταi αφου βρίσκει η χορδή.-ες..στα μεταλλα που χωρίζουν τα frets.

Oσο για τις χορδές γενικοτερα, σε πάνω απο μηνες αλλαζω,..αλλα δεν εχει ξαναπροκυψει κατι τετοιο.

Για το αλλο σωστο/ λαθος αυτά είπαν απο την αντιπροσωπία. (''είπαμε εισαγωγικά'')

αλλα στο ξεχάσουμε για λίγο αυτό το θέμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τοσες φορες το έχω πει, τι δεν καταλαβαίνεις,

Οταν παίζω καθαρα, παρολο που ο τονος ειναι οκ, υπάρχει τρίξιμο, το οποιο ακουγεται και στα καθαρα του ενισχυτή,......μα φυσικό είναι να ακουγεταi αφου βρίσκει η χορδή.-ες..στα μεταλλα που χωρίζουν τα frets.

Oσο για τις χορδές γενικοτερα, σε πάνω απο μηνες αλλαζω,..αλλα δεν εχει ξαναπροκυψει κατι τετοιο.

Για το αλλο σωστο/ λαθος αυτά είπαν απο την αντιπροσωπία. (''είπαμε εισαγωγικά'')

αλλα στο ξεχάσουμε για λίγο αυτό το θέμα.

 

 

Οχι δεν ειναι φυσικο εμενα ολες οι κιθαρες μου τριζουν λογω χαμηλου action αλλα δεν περναει στον ενισχυτη.

 

 

Οσο για τις χορδες μου φαινεται αδιανοητο καποιος να μπορει να παιξει με χορδες συμβατικες (δηλαδη οχι τυπου elixir) πανω απο μια ααντε δυο βδομαδες!! Μου θυμιζεις οταν ημουν 14 που επαιζα μεχρι οντως να σπασουν!!

 

 

Για το αλλο δεν εχει επιλογη αυτο που σου ειπαν ειναι μεγαλη παπατζα και απορω πως ο αντιπροσωπος ειπε τετοιο πραγμα.. ελεος πραγματικα. Ετσι δικαιολογειται που πηγα να δοκιμασω ενα σκαφακι και ειχε πανω 9αρες σκουριασμενες χορδες....!!!!!!

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τοσες φορες το έχω πει, τι δεν καταλαβαίνεις,

Οταν παίζω καθαρα, παρολο που ο τονος ειναι οκ, υπάρχει τρίξιμο, το οποιο ακουγεται και στα καθαρα του ενισχυτή,......μα φυσικό είναι να ακουγεταi αφου βρίσκει η χορδή.-ες..στα μεταλλα που χωρίζουν τα frets.

Oσο για τις χορδές γενικοτερα, σε πάνω απο μηνες αλλαζω,..αλλα δεν εχει ξαναπροκυψει κατι τετοιο.

Για το αλλο σωστο/ λαθος αυτά είπαν απο την αντιπροσωπία. (''είπαμε εισαγωγικά'')

αλλα στο ξεχάσουμε για λίγο αυτό το θέμα.

 

 

Από ό,τι φαίνεται έχεις ακούσει πολλές γνώμες εδώ και αυτό μπερδεύει τα πράγματα... Καλό είναι να πας πίσω στο σέρβις την κιθάρα σου και να τους προτείνεις να σηκώσουν το action και ίσως να δώσουν λίγο relief στη βέργα του μπράτσου, ώστε να μην ταστάρει στα πρώτα τάστα. Αφού δεν σου αρέσει το σημερινό σετάπ της κιθάρας, πρέπει να ζητήσεις να το διορθώσουν, εσύ είσαι ο πελάτης τους κι έχεις (πάντα) δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου