Προς το περιεχόμενο

Ενυσχιση σηματος κινητου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, εχω ενα θεμα σπιτι ειναι δυοροφο με το ισογειο τυπου ημιπογειο. Τα παλαια καλα σπιτια, μπορω να κανω κατι για να πιανει σημα το κινητο??? Υπαρχει τιποτα δηλαδη που να κανει το σημα ''καμπανα''. ευχαριστω για το χρονο σας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω η vodafone έχει βγάλει μία συσκευούλα σαν μοντεμ ενα πράγμα.Δεν ξέρω αν το έχουν κι άλλες εταιρίες αλλά κα΄νει αυτό που λες με τους κινδύνουσ που ίσως αυτό υπονοεί.Αυξημένα ποσα ραδιενέργιας που χρειάζεται.Σαν να έχεις μια κεραία στο σπίτι σου ένα πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καρκινο βγαζεις ετσι και αλλιως αμα καθε φορα που χτυπαει ανεβαινεις και εναν οροφο για να ''πιασεις'' σημα  ;D

 

οσο αφορα την ακνινοβολια δν το ειχα σκεφτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καρκινο βγαζεις ετσι και αλλιως αμα καθε φορα που χτυπαει ανεβαινεις και εναν οροφο για να ''πιασεις'' σημα  ;D

 

Toυλάχιστον γυμνάζεις τα μπουτάκια σου χεχε!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί νομίζω ότι όταν το κινητό ΔΕΝ πιάνει καλό σήμα - και προσπαθεί περισσότερο να βρει σήμα - βαράει υψηλότερες ακτινοβολίες;

Πάντως η μπαταρία τελειώνει γρηγορότερα όταν έχεις χαμηλό σήμα.

(Σημείωση: δεν είμαι ειδικός, εμπειρικά μιλάω)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί νομίζω ότι όταν το κινητό ΔΕΝ πιάνει καλό σήμα - και προσπαθεί περισσότερο να βρει σήμα - βαράει υψηλότερες ακτινοβολίες;

Πάντως η μπαταρία τελειώνει γρηγορότερα όταν έχεις χαμηλό σήμα.

(Σημείωση: δεν είμαι ειδικός, εμπειρικά μιλάω)

 

Aυτή η συσκευή θα λειτουργεί λογικά ως μίνι κεραία οπότε ακόμα και αν το κινητο θα έχει φουλ σήμα και δεν θα εκπέμπει τόσο πολύ, θα το κάνει αναγκαστικά η κεραία.Θα μου πεις βέβαια για να βγεί στο εμπόριο η ακτινοβολία θα είναι στο όριο. Εμένα με ανησυχεί πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί νομίζω ότι όταν το κινητό ΔΕΝ πιάνει καλό σήμα - και προσπαθεί περισσότερο να βρει σήμα - βαράει υψηλότερες ακτινοβολίες;

Πάντως η μπαταρία τελειώνει γρηγορότερα όταν έχεις χαμηλό σήμα.

(Σημείωση: δεν είμαι ειδικός, εμπειρικά μιλάω)

 

Πολυ σωστο! Γι'αυτο και οι κατασκευαστες στα μανιουαλια τους προτρεπουν το χρηστη να μην ακουμπαει το πανω μερος της συσκευης, οπου βρισκεται η κεραια. Με αυτη την επαφη απορροφαται μερος του σηματος, και το κινητο εκπεμπει δυνατοτερα ωστε να κρατησει τη συνδεση.

 

Μια απλη αντιστοιχια, που πιθανως να ειναι πιο γνωστη στον μεσο χρηστη, ειναι με τα ρουτερ των adsl συνδεσεων. Αν μπορειτε να ριξετε την ταχυτητα σας, θα παρατηρησετε να αυξανεται το margin και να μειωνεται το transmit power ;)

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη η συσκευη ειναι χαμηλης ακτινοβολιας και ενισχυει μονο το σημα 3g, με προυποθεση να υπαρχει εγκατασταση adsl ιντερνετ  .

Πως ολοι με την ακτινοβολια απο τα κινητα ειναι μυγιαγγιχτοι ενω με την ακτινοβολια του wifi δεν καθονται να ασχοληθουν ?

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου