Προς το περιεχόμενο

Το ΑΠΟΛΥΤΟ ταμπούρο!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

το resonant medium-tight??και τι δερματακια του ειχες?διπλο μου ακουγεται...

 

το reso ηταν αρκετα σφιχτο και ειναι το πολυ λεπτο της aquarian, το batter και αυτο aquarian με τη βουλα.

οταν θα εχω χρονο θα το γραψω και με αλλα δερματα καθως και με το drumkit μαζι με patterns μετρονομο κτλ. να ακουγεται γενικα σωστο συνολο

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

Oh Yeah!!

 

Ταμπουραρα απιστευτη. Μου ειχε φτιαξει κι εμενα ενα ο Γαβριηλος πριν 3-4 χρονια, αλλα σε φυσικο χρωμα maple οχι χαμαιλεοντα.

 

Οποιος ψαχνει για καλο snare και σκεφτεται Gabriel, ας ειναι αυτο το πρωτο που θα ακουσει. Αν θελει να χωσει βαθια το χερι στη τσεπη, τοτε τα solid του, (παντα ζαχαρωνα ενα σε 14''χ7'') ειναι αφρος. Το μονο που με προβληματιζει καπως ειναι πως οι τιμες του Γαβριηλου στα solid δεν εχουν προσαρμοστει στους καιρους μας. Για το 2006 ας πουμε οτι ηταν ανεκτες, αλλα για 2012 οχι και τοσο. Υπαρχουν παρομοιες εταιριες που σου δινουν το ιδιο αποτελεσμα με τα μισα χρηματα.

 

Οπως και να χει, ειμαστε τυχεροι που υπαρχει κι αυτος ;)

‘You gotta be willing to die for the motherf@cker.’

 

-Elvin Jones

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που με προβληματιζει καπως ειναι πως οι τιμες του Γαβριηλου στα solid δεν εχουν προσαρμοστει στους καιρους μας. Για το 2006 ας πουμε οτι ηταν ανεκτες, αλλα για 2012 οχι και τοσο.

 

Θα συμφωνήσω στο 100% μαζί σου. Ο Γαβρίλος για την εποχή μας είναι πανάκριβος. Έχει βάλει όμως προσφορές αν δεις το site του σε κάποια set που τα δίνει με 40-60% κάτω. Γιαυτό δεν πρέπει να τον αδικούμε αλλά ότι γενικά είναι ακριβός, ναι είναι.

 

Τα κάνει όμως όλα μόνος του και εκεί του βγάζω το καπέλο.

 

Κάποτε αν του έλεγες να κάνει κινεζικο ή ταϊβανέζικο σετ θα έβγαζε σπυράκια. Το έκανε όμως μιας και σφίξαν οι κώλοι. Το κακό του στη GAT σειρά, είναι το hardware και είναι ακριβά σετ (τα maple μοντελα). Πολύ καλο κέλυφος αλλά συγκριτικά με τις αντίστοιχες σειρές Pearl, Yamaha κλπ υστερεί κατά πολύ στο Hardware.

 

Υπαρχουν παρομοιες εταιριες που σου δινουν το ιδιο αποτελεσμα με τα μισα χρηματα.

Πρέπει όμως να λάβουμε υπόψην μας ότι ο Γαβρίλος δεν είναι ούτε TAMA, ούτε PEARL κλπ. Είναι one man's business και είναι αδύνατον να ανταγωνιστεί αυτές τις πολυεθνικές.

 

Οπως και να χει, ειμαστε τυχεροι που υπαρχει κι αυτος ;)

Δε νομίζω να τον έχουμε για πολύ αν συνεχίσουν έτσι οι δουλειές του.

 

Ο μόνος λόγος που δουλεύει ακόμα (προσωπική άποψη) είναι γιατί αυτό που κάνει το αγαπάει.

Από κουβέντες που έχουμε κάνει μου έχει δώσει την εντύπωσει ότι είναι αρκετά εκκεντρικός, είναι της "παλιάς σχολής" ψιλοαγύριστο κεφάλι και δεν αντιλαμβάνεται όσο θα έπρεπε τουλάχιστον το μέγεθος του ανταγωνισμού.

 

Αλλά και πάλι δεν τον κατηγορώ, για να καταλάβεις όταν ξεκίνησε να φτιάχνει τύμπανα πήγαινε σε εργοστάσια μεγάλων εταιριών για factory tour και ένιωθε ότι του κρύβαν τότε κάποια τεχνολογικά θέματα. Τους φούρνους που ψήνει τους κόθρους φίλε μου τους έχει φτιάξει ΜΟΝΟΣ του! Και έχει τους ίδιους φούρνους από τότε που ξεκίνησε.

 

Οι μεγάλες εταιρίες έχουν φοβερή τεχνολογία με το μέρος τους. Ο Γαβρίλος κάνει τα σχεδόν τα πάντα στο χέρι και έχει τον κίνδυνο του ανθρώπινου λάθους σε αντίθεση με εταιρίες σαν τη DW που τα φαλτσοκοψίματα τα κάνουν μηχανήματα με φοβερή ακρίβεια.

 

Ο Γαβρίλος δεν έχει τεχνολογία με το μέρος του. Τα κάνει όλα εμπειρικά και με μεράκι. Αυτό είναι που πληρώνεις στα τύμπανά του.

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω στο 100% μαζί σου. Ο Γαβρίλος για την εποχή μας είναι πανάκριβος. Έχει βάλει όμως προσφορές αν δεις το site του σε κάποια set που τα δίνει με 40-60% κάτω. Γιαυτό δεν πρέπει να τον αδικούμε αλλά ότι γενικά είναι ακριβός, ναι είναι.

 

Τα κάνει όμως όλα μόνος του και εκεί του βγάζω το καπέλο.

 

Κάποτε αν του έλεγες να κάνει κινεζικο ή ταϊβανέζικο σετ θα έβγαζε σπυράκια. Το έκανε όμως μιας και σφίξαν οι κώλοι. Το κακό του στη GAT σειρά, είναι το hardware και είναι ακριβά σετ (τα maple μοντελα). Πολύ καλο κέλυφος αλλά συγκριτικά με τις αντίστοιχες σειρές Pearl, Yamaha κλπ υστερεί κατά πολύ στο Hardware.

Πρέπει όμως να λάβουμε υπόψην μας ότι ο Γαβρίλος δεν είναι ούτε TAMA, ούτε PEARL κλπ. Είναι one man's business και είναι αδύνατον να ανταγωνιστεί αυτές τις πολυεθνικές.

Δε νομίζω να τον έχουμε για πολύ αν συνεχίσουν έτσι οι δουλειές του.

 

Ο μόνος λόγος που δουλεύει ακόμα (προσωπική άποψη) είναι γιατί αυτό που κάνει το αγαπάει.

Από κουβέντες που έχουμε κάνει μου έχει δώσει την εντύπωσει ότι είναι αρκετά εκκεντρικός, είναι της "παλιάς σχολής" ψιλοαγύριστο κεφάλι και δεν αντιλαμβάνεται όσο θα έπρεπε τουλάχιστον το μέγεθος του ανταγωνισμού.

 

Αλλά και πάλι δεν τον κατηγορώ, για να καταλάβεις όταν ξεκίνησε να φτιάχνει τύμπανα πήγαινε σε εργοστάσια μεγάλων εταιριών για factory tour και ένιωθε ότι του κρύβαν τότε κάποια τεχνολογικά θέματα. Τους φούρνους που ψήνει τους κόθρους φίλε μου τους έχει φτιάξει ΜΟΝΟΣ του! Και έχει τους ίδιους φούρνους από τότε που ξεκίνησε.

 

Οι μεγάλες εταιρίες έχουν φοβερή τεχνολογία με το μέρος τους. Ο Γαβρίλος κάνει τα σχεδόν τα πάντα στο χέρι και έχει τον κίνδυνο του ανθρώπινου λάθους σε αντίθεση με εταιρίες σαν τη DW που τα φαλτσοκοψίματα τα κάνουν μηχανήματα με φοβερή ακρίβεια.

 

Ο Γαβρίλος δεν έχει τεχνολογία με το μέρος του. Τα κάνει όλα εμπειρικά και με μεράκι. Αυτό είναι που πληρώνεις στα τύμπανά του.

 

Η αναφορα που εκανα για τις τιμες ηταν συγκεκριμενα για τα solid. Θυμαμαι οταν ειχα παει το '08 να μου φτιαξει ενα ταμπουρο, δοκιμαζα οτι ειχε και δεν ειχε στο μαγαζι. Οτι τιμες που μου ελεγε για τα ταμπουρα του ηταν μειωμενες αισθητα απο αυτες του site. Αλλα στα solid, σταθερα, για το 7'' που ελεγα, στην (υψηλη ομολογουμενως) τιμη καταλογου. Δεν λεω, απιστευτο αποτελεσμα, χρονοβορα διαδικασια (2 μηνες αναμονη), αλλα δεν νομιζω οτι το κοστος υλικων και εργασιας αντανακλουνταν σε αυτο το ποσο. Περισσοτερο γινοταν αυτο μαλλον για να κρατησει κατα καποιο τροπο την ''boutique'' αξια αυτων τον οργανων. Που ειναι απολυτα κατανοητο και επιθυμητο, αλλα ισως λιγο υπερτιμημενα απ οσο πρεπει, κατα την ταπεινη μου γνωμη.

 

Αν και τωρα που θυμαμαι ειχε τοτε ενα (μεταχειρισμενο;) solid 7'', μαυρο, που το εδινε μισοτιμης λογω του οτι ειχε πανω τον παλιο μηχανισμο, και για να βαλει τον καινουριο επρεπε να ανοιξει επιπλεον τρυπες. Ηταν το ωραιοτερο ταμπουρο που ειχα παιξει. Γιατι δε το πηρα? Μια η καψα για κατι καινουριο, μια το μαυρο χρωμα που ειχα συχαθει απ το παλιο μου σετ, μια και που μου αρεσε η vintage-ια του καινουριου μπρουτζινου μηχανισμου... Στερνη μου γνωση! Οποιος το πηρε, θα το χαιρεται τωρα. Οχι οτι εχω παραπονο με το Gk. Αλιμονο.

 

Τα GAT δε τα δοκιμασα ποτε μιας και τοτε ειχα ηδη φτιαξει σετ, αλλα παντα ακουγα πολυ καλα σχολια. Ηχητικα τουλαχιστον, για το hardware θα σε γελασω.

 

Το βρισκω υπεροχο το γεγονος οι ελληνες drummers να παιζουν και να προωθουν τα τυμπανα του Γαβριηλου, ελληνικα τυμπανα, εαν αυτα τους ταιριαζουν. Θα ηθελα ομως να ειναι λιγο πιο προσιτα. Δεν ξερω κατα ποσο εχει το περιθωριο κι ο Γαβριηλος να το κανει αυτο, αλλα ειναι κριμα τοσο ομορφα τυμπανα και να μην ειναι νο1 σε ζητηση (οση κι αν ειναι αυτη σε τετοιους καιρους) στην Ελλαδα τουλαχιστον.

‘You gotta be willing to die for the motherf@cker.’

 

-Elvin Jones

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αναφορα που εκανα για τις τιμες ηταν συγκεκριμενα για τα solid

Ένα αντίστοιχο DW πόσο νομίζεις ότι έχει? Αρχική τιμή γύρω στα 1700$

 

Δε θελω να αδικησω και τη DW μιας και η τεχνολογία που έχει κοστίζει ένα κάρο λεφτα και αλλά σκέψου πόσο κόπο κάνει ο Γαβρίλος για να φτιάξει ένα solid και πόσο η DW?

Σκέψου και τί κόστος προσωπικού και επιστημόνων έχει η DW που δεν έχει ο Γαβρίλος.

Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση και οι 2 εταιρίες κάνουν πολύ καλά τύμπανα.

 

Την απάντηση την έδωσες μόνος σου..."boutique αξία". Τώρα αν είναι υπερτιμημένο ή όχι σου ξανατονίζω...ο Γαβρίλος ΔΕΝ είναι πολυεθνική. Εδώ δεν έχει μεριμνήσει να φτιάξει την ακουστική του χώρου με μερικά πανελ. Πας να ακούσεις ένα ταμπούρο 800€ ή ένα set 3000€ και γίνεται το έλα να δεις από τις ανακλάσεις στο χώρου.

 

Και του "την είπα" όταν ήταν να πάρω το ταμπούρο, στο φιλικό εννοείται. Και του είπα συγκεκριμένα "είναι δυνατόν να θες να σου σκάσω 800 ή 5000€ και να μη μπορώ να ακούσω καθώς-πρέπει το set σου ή το ταμπούρο σου? Είναι σα να μη σέβεσαι την ίδια σου τη δημιουργία" και συμφώνησε μαζί μου λέγοντας ότι κάποια στιγμή θα το κάνει και αυτό. Λόγω όμως οικονομικών δυσκολιών βάζει προτεραιότητες και αυτός.

 

Αν και τωρα που θυμαμαι ειχε τοτε ενα (μεταχειρισμενο;) solid 7'', μαυρο, που το εδινε μισοτιμης λογω του οτι ειχε πανω τον παλιο μηχανισμο, και για να βαλει τον καινουριο επρεπε να ανοιξει επιπλεον τρυπες. Ηταν το ωραιοτερο ταμπουρο που ειχα παιξει. Γιατι δε το πηρα? Μια η καψα για κατι καινουριο, μια το μαυρο χρωμα που ειχα συχαθει απ το παλιο μου σετ, μια και που μου αρεσε η vintage-ια του καινουριου μπρουτζινου μηχανισμου

Αφού ήταν το ωραιότερο που είχες παίξει μαλακία έκανες. Το χρώμα αλλάζει αλλά θα σου κοστίζε, θα μπορούσες να το άλλαζες αργότερα. Εγώ όταν μου έφταξε το GK δεν πήρα αυτό που μου έφτιαξε αλλά το εκθεσιακό, ήταν πιο "ζεστό".

 

Επίσης ο μηχανισμός της χορδιέρας του δε μου αρέσει. Υπάρχουν ΠΟΛΥ καλύτεροι μηχανισμοί και κοστίζουν (πιθανολογώ) το ίδιο και πιο φτηνά ίσως από τον Gabriel. Ο μηχανισμός του Γαβρίλου και όλα τα μεταλλικά μέρη είναι σχεδιασμένα από αυτόν και φτιάχνονται σε ελληνικό χυτήριο με αποτέλεσμα να εκτοξεύεται το κόστος.

 

Επίσης τα lugs του GK Snare δεν είναι καλά. Το τύμπανο δε κουρδίζεται σωστά. Αυτό το σχέδιο δεν είναι καλό ή η κατασκεύη δεν είναι καλή. Ενίοτε μετά την πρόβα μπορεί και να μαζέψω 1-2 βίδες που έχουν φύγει από το κάτω μέρος. Θέλει πολύ προσεκτικό κούρδισμα γιατί επιρρεάζεται το πάνω με το κάτω μέρος των lugs, το ταμπούρο δε "φαλτσάρει" απλά δε μπαίνουν οι βίδες σωστά.

 

Kαι πάλι όμως το ταμπούρο ΣΚΟΤΩΝΕΙ, σκέψου λοιπόν να συνοδευόταν από lugs και μηχανισμό χορδιέρας της Pearl πχ ή της Tama μιας εταιρίας που έχει την τεχνολογία μελετήσει και να σχεδιάσει σωστά αυτά τα μέρη για να μην έχεις τέτοια προβλήματα.

 

Ο Γαβρίλος είναι κατασκευαστής τυμπάνων και όχι βιομηχανικός σχεδιαστής για να σχεδιάζει μηχανισμούς χορδιέρας και lugs. Aυτά τα μέρη θέλουν προσεκτικό σχεδιασμό και μετρήσεις.

 

Αλλά σου είπα, είναι εκκεντρικός με ότι καλό και κακό συνεπάγεται αυτό. Το χειροποίητό του θέλει να έχει ελληνικό στοιχείο μέσα το δυνατόν περισσότερο. Ελληνικό maple και birch δε βρίσκεις...οπότε του μένουν τα χεράκια του, το μεράκι του και το hardware από ελληνικό χυτήριο.

 

Αυτό όμως που έχει σημασία είναι ο κόθρος, το τύμπανο αυτό καθ'αυτό, οπότε όλα τα άλλα πάνε στην άκρη.

 

Το βρισκω υπεροχο το γεγονος οι ελληνες drummers να παιζουν και να προωθουν τα τυμπανα του Γαβριηλου, ελληνικα τυμπανα, εαν αυτα τους ταιριαζουν. Θα ηθελα ομως να ειναι λιγο πιο προσιτα. Δεν ξερω κατα ποσο εχει το περιθωριο κι ο Γαβριηλος να το κανει αυτο, ειναι κριμα τοσο ομορφα τυμπανα και να μην ειναι νο1 σε ζητηση (οση κι αν ειναι αυτη σε τετοιους καιρους) στην Ελλαδα τουλαχιστον.

Δεν είναι κρίμα τη στιγμή που είναι ακριβός για την μέση αγοραστική δυνατότητα μας, ως καταναλωτές, ειδικά αυτη την εποχή. Κάποτε ο Γαβρίλος μπορεί και να "επέλεγε" τους πελάτες του τρόπον τινά. Όλοι το κάνουν όταν έχουν πολύ δουλειά, επιλέγουν τους "καλούς" πελάτες.

 

Θα μπορούσε πχ να ρίξει τις τιμές του στο μισό να πάρει και εναν πιτσιρικά μερακλή να του μάθει την τέχνη και να έχει πιο πολύ δουλειά, δηλ. να παίρνει λίγα από πολλούς.

 

Εμένα πχ η Stage Custom που σκοτώνει μου πήγε σαν shell pack γύρω στα 1500. Αν είχε δικασσο χειροποίητο με 3 tom 1 βαθύ στα 3000 θα το σκεφτόμουνα σοβαρά για Gabriel.

 

Το κόστος των υλικών πρέπει να είναι ελάχιστο πάντως. Το πόσο τα πουλάει και το ότι δεν έχει πολύ δουλειά είναι επιλογή του, αυτός σίγουρα ξέρει καλύτερα από εμάς και ξαναλέω ΔΕΝ είναι πολυεθνική...

 

Κρίμα είναι που δεν συνεργάζεται πλέον με τη Gibraltar μιας κ το service στην Ευρώπη το ανέλαβε η Fender και του τα εκανε μπουρδέλο. Θα πρέπει για μένα να κοιτάξει να συνεργαστεί με μια εταιρία για σωστό hardware πχ Pearl.

 

Εδώ μια φορά που του πρότεινα να κάνει το set του Κόλλια σε GAT μου είχε πει ότι θα είχε τιμή πώλησης γυρω στα 3500...

 

Πάντως χαίρομαι που είμαι ιδιοκτήτης ενός ταμπούρου του!

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα αντίστοιχο DW πόσο νομίζεις ότι έχει? Αρχική τιμή γύρω στα 1700$

 

Ενδεικτικα αναφερω τιμες απο καταστηματα Αμερικης, σε μερικα καινουρια solid. Υποψιν, στις τιμες αυτες περιλαμβανονται οι φοροι του ebay, του paypal, οι κρατικοι κτλ

 

Dw 6.5'' στα 850 ευρω

 

http://www.ebay.com/itm/DW-14-x-6-5-Collectors-Series-Maple-Solid-Shell-Snare-Drum-/150751190745?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2319789ed9

 

Noble and Cooley 7'' στα 700 ευρω. Ειναιι η πρωτη ιστορικα εταιρια που εβγαλε τα solid (σανιδα)

 

http://www.ebay.com/itm/Noble-and-Cooley-Solid-Ply-Snare-7x14-Red-Oak-VIDEO-/290648747475?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43ac03edd3#ht_3134wt_855

 

Και για να μην εχουμε μονο ''πολυεθνικες'', να, τα Longo Custom. Χαιρουν υψηλης εκτιμησης, ειναι ''Low production'' και με κατασκευαστη τον ομονυμo (λογικα θα εχει και αλλους νοματεους, αλλα και ο Γαβριηλος απ οσο ξερω εχει 1-2 ατομα).

 

Longo Custom 7'' στα 600 ευρω.

 

http://www.ebay.com/itm/Longo-Solid-Ply-Walnut-Shell-Snare-Drum-7x14-VIDEO-DEMO-Free-Shipping-/270926144057?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f1474e239#ht_2815wt_808

 

Οταν υπαρχουν τοσες επιλογες απο αριστα οργανα, οικονομικοτερα, ιδιου ''βελινεκους'', τοτε πιστευω να χεις τιμες στα προιοντα σου 40-50-60% πανω δε νομιζω να βοηθαει ακομα και οταν ο αλλος εχει ολη τη καλη διαθεση.

 

Για τον χωρο και την αντιχηση, θα συμφωνησω.

 

Η επιλογη του πελατη που λες, επιτυγχανεται με της υψηλες τιμες. ;)

 

Οσο για το GK. Σοβαρα;; Εγω δεν ειχα το παραμικρο προβλημα, ουτε με τα βασακια, ουτε με τις βιδες, ουτε με τιποτα. Μπορει και να σου κατσε, δεν εχω ακουσει αντιστοιχο προβλημα απο αλλον. Και για τον μηχανισμο, παλι μια χαρα μου φαινεται. Απλος, σχετικα αθορυβος, καλογουστος. Ενταξει, καλοι και οι Trick, αλλα δεν με ενοχλει αυτος, ισα ισα!

‘You gotta be willing to die for the motherf@cker.’

 

-Elvin Jones

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδεικτικα αναφερω τιμες απο καταστηματα Αμερικης, σε μερικα καινουρια solid. Υποψιν, στις τιμες αυτες περιλαμβανονται οι φοροι του ebay, του paypal, οι κρατικοι κτλ

Καινούργιο σε ηλεκτρονικό κατάστημα το βρήκα 1700$.

 

Μη συγκρίνεις με το e-bay. Είναι άλλη αγορά και είναι παγκόσμια. Είναι αυτό που σου είπα πριν, παίρνουν λίγα από πολλούς.

Και μη νομίζεις ότι για τους επαγγελματίες που πουλάνε τα κέρατά τους μέσω e-bay, ότι οι κρατήσεις του e-bay είναι ίδιες με αυτές ενός πωλητή ιδιώτη.

Έχουν άλλα πακέτα (πιθανολογώ) πιο οικονομικά όπως επίσης και με τις μεταφορικές εταιρία. Και εκεί ακολουθείται η λογική του "λίγα από πολλούς".

 

Οταν υπαρχουν τοσες επιλογες απο αριστα οργανα, οικονομικοτερα, ιδιου ''βελινεκους'', τοτε πιστευω να χεις τιμες στα προιοντα σου 40-50-60% πανω δε νομιζω να βοηθαει ακομα και οταν ο αλλος εχει ολη τη καλη διαθεση.

Αυτό ακριβώς δεν καταλαβαίνουν πολλοί καταστηματάρχες. Και είναι οι "παλιοί" που αν θυμάσαι το μόνο που τους ένοιζε ήταν να σου τα πάρουνε.

 

Επρεπε να έρθει το internet και ο thomann για να βάλουν μυαλό μερικοί. Οι περισσότεροι μας κοροϊδεύαν χρόνια. Κάποτε στο Νάκα ντρεπόσουν να ζητήσει έκπτωση, τώρα τα πιάτα 50% κάτω...2χρόνια +

 

Δυστυχώς είναι και πολλοι τίμιοι επαγγελματίες που δε μπορούν να ανταγωνιστούν τον thomann ή το e-bay.

 

Μπορει και να σου κατσε, δεν εχω ακουσει αντιστοιχο προβλημα απο αλλον. Και για τον μηχανισμο, παλι μια χαρα μου φαινεται. Απλος, σχετικα αθορυβος, καλογουστος. Ενταξει, καλοι και οι Trick, αλλα δεν με ενοχλει αυτος, ισα ισα!

 

Μάλλον μου'κατσε όπως λες αλλά και πάλι σκοτώνει γιατί είναι καλός ο κόθρος και ο μηχανισμός την κάνει τη δουλειά του, απλά είναι χαζό ένα ταμπούρο με τιμή καταλόγου 850€ να μην έχει ένα μηχανισμό που να σου δίνει την επιλογή 3 θέσεων χορδιέρας το οποίο δε με νοιάζει αλλά κάποιων άλλο μπορεί να τον νοιάζει.

 

Επίσης το να αλλάξεις τις χορδές και να τις ξαναρυθμίσεις είναι λίγο μανούρα μεχρι να το μάθεις. Πολύ κακό για το τίποτα.

 

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη συγκρίνεις με το e-bay. Είναι άλλη αγορά και είναι παγκόσμια.

 

Ειναι αναποφεκτη η συγκριση οταν θα τα βαλεις κατω να δεις τι θα παρεις και δεις τις διαφορες. Και συμφωνα με αυτα θα επρεπε και ο Γαβριηλος να προσαρμοστει. Οχι να τα χτυπησει. Να προσαρμοστει αναλογα και οσο ειναι δυνατον.

 

Επίσης το να αλλάξεις τις χορδές και να τις ξαναρυθμίσεις είναι λίγο μανούρα μεχρι να το μάθεις. Πολύ κακό για το τίποτα.

 

Ε ενταξει μωρε δεν αλλαζεις χορδες και καθε μερα :P Εγω μια φορα που του τις αλλαξα σε Puresound Custom και απο τοτε εχω τις ιδιες. Οπως και να χει..

‘You gotta be willing to die for the motherf@cker.’

 

-Elvin Jones

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου