Προς το περιεχόμενο

Τρομακτικοί ήχοι της φύσης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθές το βράδυ στις 8, ανεμοστρόβιλος χτύπησε το λιμάνι της Καλύμνου και δεν άφησε τίποτα όρθιο. 15 λεπτά "έκανε βόλτες". Ενα φορτηγό 18 μέτρα, το ντελαπάρισε!

Είχα την κάμερα μαζί μου και προσπάθησα να καταγράψω το γεγονός, αλλά δυστυχώς κατάφερα να πάρω μόνο ήχο γιατί ήταν τέτοια η μανία του που δεν μπορούσα να βγω στο μπαλκόνι. Περιττό να σας πω οτι χεστήκαμε πάνω μας!

Πήγα σπίτι και έβαλα να ακούσω τι έγραψα. Μάγκες.....κουφάθηκα....απίστευτα τρομακτικός ήχος. Του έβαλα και 2-3 εφφέ και έγινε του εξορκιστή το κάγκελο.

Θυμήθηκα οτι είχα μια τρανσιά μισοτελειωμένη (έλειπε η εισαγωγή) και το πέταξα μέσα. Αυτό ήταν! Ήρθε και έκατσε κουτί. Ούτε παραγγελία να το είχα κάνει. :D

Απο δω και πέρα, mini disc + mic + camera πάντα μαζί.......ποτέ δεν ξέρεις τι σου επιφυλάσει η φύση.....ηχητικά & οπτικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε kourosava

Αναντικατάστατη η φύση. Ζηλεύω το timing σου και τη δυνατότητα να το γράψεις αυτό που άκουσες. Ευγε

Parsifal

(Ο "Θρόνος του αίματος" δεν είναι ταινιάρα;) Βασίζομαι στο nickname σου γιαυτό στο αναφέρω

πΛΗκτΡΑ ΑγγΙζΩ ΚΑΙ Σ' αυΤΑ ΠανΤΑ ελΠΙΖΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε upload να παρουμε μια γευση!

 

Sorry, αλλά δεν θα σας κάνω αυτή τη χάρη :twisted: (κωλόπαιδο kourosava) Είναι τόσο μοναδικό που ούτε με τη μάνα μου δεν το μοιράζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Ζηλεύω το timing σου και τη δυνατότητα να το γράψεις αυτό που άκουσες. Ευγε

 

Δεν ξέρω γιατί, αλλά είμαι κωλόφαρδος σε τέτοιες περιπτώσεις. Όταν γίνετε κάτι παράξενο, κουφό, σπάνιο κ.τ.λ. πάντα εχω την κάμερα μαζί μου. Γεννήθηκα ρεπόρτερ :lol: Μέχρι και μετεωρίτη τράβηξα. Εκείνη την ώρα εντελώς τυχαία έπαιζα με την κάμερα και πάνω απο το κεφάλι μου πέρασε ο μετεωρίτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο που σου μενει τωρα ειναι ενα καλο editing..... :D :D

 

 

Btw...ψαξε την δημιουργια τρισδιαστατων γραφικων στο Vegas..θα τρελαθεις........πχ σκεψου εσενα και τον κομητη μεσα σε ενα τρισδιασταο ασπρο δωματιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο που σου μενει τωρα ειναι ενα καλο editing..... :D :D

 

Ο ήχος του ανεμοστρόβιλου στο βίδεο του μέτεο και με μένα να παίζω μπάσο και πλήκτρα (συγχρόνος), πάνω στο παπάκι μου, "αξέχαστα" τραγούδια της Καλομοίρας :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε upload να παρουμε μια γευση!

 

Sorry' date=' αλλά δεν θα σας κάνω αυτή τη χάρη :twisted: (κωλόπαιδο kourosava) Είναι τόσο μοναδικό που ούτε με τη μάνα μου δεν το μοιράζομαι.[/quote']

 

:lol: :lol:

 

Οκ! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε upload να παρουμε μια γευση!

 

Sorry' date=' αλλά δεν θα σας κάνω αυτή τη χάρη :twisted: (κωλόπαιδο kourosava) Είναι τόσο μοναδικό που ούτε με τη μάνα μου δεν το μοιράζομαι.[/quote']

 

:lol: :lol:

 

Οκ! 8)

 

Εσύ τι θα έκανες στη θέση μου???

Κινδύνεψα κιόλας. Ξέρεις τι είναι να γίνετε έξω το έλα να δεις με ανέμους, δεν ξερω και εγω πόσα χιλιόμετρα, και εγω να με το ένα χέρι να προσπαθώ να κρατήσω την μπαλκονόπορτα ανοιχτή και με το άλλο να κρατάω την κάμερα και να έχω και τον νου μου μην μου έρθει κανένα δέντρο :D στα μούτρα η κανένα τζάμι (αν έσπαγε) απο την μπαλκονόπορτα??? (αυτοκίνητο στον αέρα σήκωσε. Η κοπέλα τραυματίστηκε). Ευτυχώς μου έκοψε να την κρατήσω πίσω στην πλάτη μου, γιατί αν την είχα μπροστά μου θα έγραφε μια βαβούρα - φύσημα απο τον αέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου