Προς το περιεχόμενο

Carl Verheyen.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Πολύ Eric Johnson style (και ήχος)! Δεν γνωρίζω ποιος προηγήθηκε, αλλά και οι δύο «σπάνε μούτρα», «κόβουν κεφάλια» και τα συναφή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ Eric Johnson style (και ήχος)! Δεν γνωρίζω ποιος προηγήθηκε, αλλά και οι δύο «σπάνε μούτρα», «κόβουν κεφάλια» και τα συναφή!

 

Και δεν εχει και καμια σημασια :)

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι είναι σοβαρός παιχταράς ο Verheyen το ξέρουμε. Το κομμάτι (όπως και άλλα δικά του που έχω ακούσει) μου δίνει την εντύπωση ότι είναι υπερβολικά τεχνικό χωρίς λόγο και όλο αυτό εις βάρος του τελικού αποτελέσματος.

 

Με τον Johnson πάντως δε θα τον συνέκρινα με τίποτα. Κατά την άποψή μου, εντελώς διαφορετικά μουσικά μεγέθη.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Με τον Johnson πάντως δε θα τον συνέκρινα με τίποτα.

 

Ρε συ Σπύρο, ίδιο κούρεμα λέμε!!!  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν έχει σημασία. Ο Johnson είναι πιο ωραίος άντρας.

 

;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Verheyen είναι ένας από τους αγαπημένους μου κιθαρίστες, πέρα από τα υπόλοιπα (τόνος, κλπ) μόνο και μόνο γιατί σκέφτεται "μουσικά" out of the box (εννοώ κυριολεκτικά... έξω από τα "κουτιά" των πεντατονικών  ;D) και έχει πάντα τη μελωδία στο μυαλό του. Άσχετα αν πείθει πάντοτε το αποτέλεσμα.

 

Δεν χωράει καμμία αμφιβολία ότι τεχνικά είναι "αλλού" το παληκάρι. Θα πέσει φωτιά να μας κάψει.

 

Τώρα, συνθετικά, περί ορέξεως, κλπ, αλλά όταν άκουσα το Trading 8s οφείλω να πω ότι έμεινα μαλάκας. Έχει μεγάλη γκάμα το άτομο. Εδώ το ντουέτο του με τον Γιαννάκη τον Καλοφάγωτο:

 

Carl Verheyen (Featuring Joe Bonamassa) - Highway 27

 

 

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μεγάλος κιθαρίστας, σεσσιονάς, παίχτης, και πάρα πολύ ωραίος τύπος... Όσο για τον τρόπο που φρασάρει, ας το αφήσουμε καλύτερα... Όποιος ακούσει τις μουσικές του, και δεί τα instructional του, καταλαβαίνει την ερωτική σχέση που έχει με την ηλεκτρική κιθάρα ο τύπος. Φοβερός!

 

Carl Verheyen - My Back Pages

 

Carl Verheyen - Lone Star

 

Carl Verheyen (Band) - Maggie's Ladder

 

CVB - I can't get wired

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου