Προς το περιεχόμενο

Με σετ 14 hi hat, 18 crash και 20 ride, ποιο ειναι το επομενο πιατο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι για τα Diamond της Constantin αφου πουλησα τα Mehmet της Istanbul τα οποια αν και thin δεν καταλαβαν απολυτως τιποτα . . . Το νυλον στη μπακετα βγαζει καλυτερο pitch στο ride. . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Βαγγελ'μ εχω ενα 8αρι σπλας zildzian AVEDIS ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΝΩ για παρτη σου θα κανω καλη τιμη .Ασε μαζευω χρηματα γιατι το καλοκαιρι ερχονται τα paiste formula 602 ( 18 '',16 '',20 ''&14 hihat (τα αγαπημενα μου πιατα .Τα περιμενω πως και πως  να τα ακουσω και να διαλεξω .(καλα να παθω αφου πουλησα τα ιδια ακριβως πριν δυο χρονια σε εναν τρελλο συλλεκτη και μιλαμε για την μπλε ΣΕΙΡΑ ) Στο θεμα μας τωρα πιστευω ακραδαντα οτι μια πληρης σειρα πιατινιων ασχετα απο την μαρκα και το ειδος που παιζει ο καθενας ειναι 22 η 20 ''ride ,16 '' & 18 '' crashes & 14 η15'' hihats.

Απο εκει και μετα ο καθε ενας αυξανει η μειωνει τα πιατα αναλογα με τα γουστα του και τις αναγκες του οπως επισης και τις διαστασεις αλλα και τα ηχοχρωματα τους αλλαζοντας τα .

Αλλα για εναν αρχαριο η και ελαφρα προχωρημενο ντραμμερ αυτεσ οι διαστασεις ειναι ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΕΣ .Ευχαριστω που με διαβαζετε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα ! Τιμη μας ! Τα μεγεθη ειναι αναλογα το ειδος και τα κεφια. Εγω χρησιμοποιω για : Jazz/Blues και γενικα χαλαρο παιξιμο : 13 Hi-Hat,16 Crash,12 Splash και 18 Ride . Οταν θελω να χτυπηθω παιζοντας πανκ η οταν εχουμε προβα : 14 Hi Hat , 16 & 17 & 18 Crashes , 21 Ride και 16 China ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα ! Τιμη μας ! Τα μεγεθη ειναι αναλογα το ειδος και τα κεφια. Εγω χρησιμοποιω για : Jazz/Blues και γενικα χαλαρο παιξιμο : 13 Hi-Hat,16 Crash,12 Splash και 18 Ride . Οταν θελω να χτυπηθω παιζοντας πανκ η οταν εχουμε προβα : 14 Hi Hat , 16 & 17 & 18 Crashes , 21 Ride και 16 China ...

Κοιταξε ΟEO oeo κανεις δεν σου στερει το δικαιωμα να γραφεις οτι θελεις αλλα καλο θα ητανε να μην ειρωνευεσαι γιατι δεν ξερεις τι σοι ειναι ο αλλος που του την λες (με αφορμη ενα παλιο post μου για εκεινη την αναβαθμιση στα granite σου) Και απ'οτι καταλαβαινω εισαι και μικρος αρα και αρχαριος οποτε σου συνιστω απ'εδω και περα να προσεχεις τι γραφεις και σε ποιον το απευθυνεις ,οχι τιποτα αλλο αλλα δεν ειμαστε ισα και ομοια .Ελπιζω να μην ανοιξουμε τωρα θεμα

Ως εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρωνια ? Σοβαρα μιλαω ! Τα πιατινια ειναι το παθος μου και σχεδον καθε μηνα παιρνω και απο κανενα . Επειδη παιζω και jazz(προσπαθω τουλαχιστον) και το συγκροτημα μου ειναι Punk Rock/Indie Rock χρησιμοποιω πολλα πιατινια . Τα Mehmet τα πουλησα οπως γραφω παραπανω γιατι δεν τα χρησιμοποιουσα και για αυτο ρωτησα και για τα Diamond γιατι μου κινησαν το ενδιαφερον . Αυτα . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ενα 19αρι ή 20αρι crash  (ειδικα αφου παιζεις ροκ και μεταλ) θα εισαι μια χαρα....η μοδα ειναι βεβαια τα μικροτερα πιατα (16αρια,14αρια) αλλα αυτα μονο για hi hat κανουν... ;D

 

αν θες να ....ροκ ..... ;D....κανε οτι και ο BONZO... ;D

 

(και με την πρωτη ευκαιρια στειλε το 20αρι ride & παρε ενα 22" ή 24" )

 

 

 

Superfunk πότε έχεις γενεθλια??? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

http://cdn.wn.com/pd/42/98/a3c4076f1d0f4249da76493f98fd_grande.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε ΟEO oeo κανεις δεν σου στερει το δικαιωμα να γραφεις οτι θελεις αλλα καλο θα ητανε να μην ειρωνευεσαι γιατι δεν ξερεις τι σοι ειναι ο αλλος που του την λες (με αφορμη ενα παλιο post μου για εκεινη την αναβαθμιση στα granite σου) Και απ'οτι καταλαβαινω εισαι και μικρος αρα και αρχαριος οποτε σου συνιστω απ'εδω και περα να προσεχεις τι γραφεις και σε ποιον το απευθυνεις ,οχι τιποτα αλλο αλλα δεν ειμαστε ισα και ομοια .Ελπιζω να μην ανοιξουμε τωρα θεμα

Ως εδω.

 

Περικλη, με ολο τον σεβασμο ξεκαβαλα..Μπορει σαν drummer να εισαι οτι είσαι, αλλα για τον ευατο σου ειναι και οχι για τους αλλους..Εμπειρος εισαι.Αυθεντια δεν ειναι κανενας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Superfunk πότε έχεις γενεθλια??? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

http://cdn.wn.com/pd/42/98/a3c4076f1d0f4249da76493f98fd_grande.jpg

 

μημουβανςδιαολια.... ;D

 

θα μου τη  δωσει καμμια μερα και θα παω να παρω καμμια τετοια (εχω περιπου  την ιδια ,λιγο πιο παλια, αλλα σε 24,12,16 και ειναι.....μικρη η..... κασα..... ;D)

 

http://www.classicvintagedrums.com/index.php?main_page=product_info&cPath=65_72&products_id=821

 

 

;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περικλη, με ολο τον σεβασμο ξεκαβαλα..Μπορει σαν drummer να εισαι οτι είσαι, αλλα για τον ευατο σου ειναι και οχι για τους αλλους..Εμπειρος εισαι.Αυθεντια δεν ειναι κανενας...

Eσυ nordic μαλλον δεν τα πιανεις τα λεγομενα μου Που ειδες το καβαλημα ;Ουτε ειπα οτι ειμαι αυθεντια ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ .ΑΛΛΟ ΛΕΕΙ ΤΟ POST MOY .Ξαναδιαβασετο  μερικες φορες .Γιατο τι δε ντραμμερ ειμαι η δικη μου γνωμη ειναι οτι ειμαι αμελητεος μπροστα στα Θηρια που τοσες φορες αναφερονται στο Forum Και κατι αλλο ειχα αναρτησει στο live μια εμφανιση που εγινε εχθες στο club Camelot  στου Γκυζη οπου επαιξα σαν σεσσιον με το jazz group των Mellow Mood.

Kανεις δεν ηρθε να μου μιλησει οτι ειναι απο το Noiz κλπ.Αυτο βεβαια δεν δειχνει τιποτα αλλο παρα διαθεση για κριτικη πισω απο την ασφαλεια του PC .Αν θελουμε να κρινουμε καποιον  Η ΕΣΤΩ ΝΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ και τον βλεπουμε-ακουμε μια φορα .Εγω ετσι κανω γιατι πολλα εχω ακουσει για τον ταδε Η τον δεινα και παω και βλεπω αλλα πραγματα.

Πιστευω αγαπητε Νορδικ αυτη τη φορα να καταλαβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου