Προς το περιεχόμενο

Με σετ 14 hi hat, 18 crash και 20 ride, ποιο ειναι το επομενο πιατο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eσυ nordic μαλλον δεν τα πιανεις τα λεγομενα μου Που ειδες το καβαλημα ;Ουτε ειπα οτι ειμαι αυθεντια ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ .ΑΛΛΟ ΛΕΕΙ ΤΟ POST MOY .Ξαναδιαβασετο  μερικες φορες .Γιατο τι δε ντραμμερ ειμαι η δικη μου γνωμη ειναι οτι ειμαι αμελητεος μπροστα στα Θηρια που τοσες φορες αναφερονται στο Forum Και κατι αλλο ειχα αναρτησει στο live μια εμφανιση που εγινε εχθες στο club Camelot  στου Γκυζη οπου επαιξα σαν σεσσιον με το jazz group των Mellow Mood.

Kανεις δεν ηρθε να μου μιλησει οτι ειναι απο το Noiz κλπ.Αυτο βεβαια δεν δειχνει τιποτα αλλο παρα διαθεση για κριτικη πισω απο την ασφαλεια του PC .Αν θελουμε να κρινουμε καποιον  Η ΕΣΤΩ ΝΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ και τον βλεπουμε-ακουμε μια φορα .Εγω ετσι κανω γιατι πολλα εχω ακουσει για τον ταδε Η τον δεινα και παω και βλεπω αλλα πραγματα.

Πιστευω αγαπητε Νορδικ αυτη τη φορα να καταλαβες.

 

Απο όσα έχεις αναφερει σε άλλα posts ή έχουν αναφερει άλλοι για εσενα εισαι μεγαλος σε ηλικια και εμπειρος drummer.

Aπλα οταν λες στο οeooo δεν ειμαστε όλοι ισοι και ομοιοι,δημιουργεις την εντυπωση οτι επιβαλλεσαι με το προσχημα οτι εισαι εμπειρος ή ακομα και καταξιωμενος drummer το οποιο δεν τιμαει ούτε την ηλικια σου, την εμπειρια σου σαν drummer και πανω από ολα την προσωπικοτητα σου.

Καλα εκανες και μου επεξηγησες ομως το σκεπτικο σου  για τα λεγομενα σου...

Τι να κανουμε ρε Περικλη, καποιοι βλεπουν την τεχνη σαν αγωνα ταχυτητας.(ανταγωνισμο).Δεν εχεις να αποδειξεις σε κανεναν και τιποτα.Αμα τωρα αλλοι σκεφτονται ετσι μεγεια τους και χαρα τους.Αμα στην ηλικια σου καθεσαι ακομα και σκας για τετοια ζητηματα..(το αστειο ειναι οτι δεν ξερω την ηλικια σου  ;D ;D ;D ;D)

σε βλεπω με μια νοσοκομα στο πλαι να σου δινει οξυγονο να ηρεμεις. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ξερεις τι λενε..Οι οξυθυμοι ειναι συνηθως και οι πιο συναισθηματικοι..

 

Y.Σ.OEOOOOO, τα θελει και εσενα ομως ο κ....ος σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

μημουβανςδιαολια.... ;D

 

θα μου τη  δωσει καμμια μερα και θα παω να παρω καμμια τετοια (εχω περιπου  την ιδια ,λιγο πιο παλια, αλλα σε 24,12,16 και ειναι.....μικρη η..... κασα..... ;D)

 

http://www.classicvintagedrums.com/index.php?main_page=product_info&cPath=65_72&products_id=821

 

 

;D ;D ;D

 

 

super τιμη!!!!Σκοτωνω το αυτοκινητο μου... ;D ;D ;D ;D ;D

Οτι ειναι παραπανω απο 24 είναι για αντρες.Τα υπολοιπα μεγεθη ειναι για αγορακια..Κατι σαν τα προφυλακτικα δηλαδη..;D ;D ;D ;D ;D ;

Σου προτεινω λοιπον 32χ16, big toys for big guys.(πλακα εχει να εισαι κατω απο 1.70)..

Σοβαρα τωρα το 24χ16 ίσως είναι ότι καλυτερο έχω ακουσει σε μεγεθος κασσας και αμα καθεσαι κοντα στο σετ, τοσος αερας που μετακινειται μπορει να κανει την καρδια σου να σταματησει.Σαν γροθια στο στηθος ειναι... ;D ;D ;D ;D

1734980631_3216.jpg.6b36e283381bfe065c9e835fbf341e31.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου.Εφοσον οι απαιτησεις σου ειναι για rock/metal κοιτα για medium ή βαρια πιατινια..

Για εμενα προσωπικα επενδυσε καποια χρηματα σε ενα καλο ride(21 ή 22) και hi-hat(14-15).

Χρησιμοποιησε το 18αρι crash που εχεις ηδη και ανεβασε το solar 20αρι ως crash αν σου ακουγεται καλα.Την σημερον ημερα σε rock και metal καταστασεις οι περισσοτεροι καβαλανε

τα crash οπότε το china μπορει να περιμένει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι για τα Diamond της Constantin αφου πουλησα τα Mehmet της Istanbul τα οποια αν και thin δεν καταλαβαν απολυτως τιποτα . . . Το νυλον στη μπακετα βγαζει καλυτερο pitch στο ride. . .

 

εχω το 16'' crash diamond, παιζω πανω απο χρονο με αυτο, πολυ ωραιο πιατο, για τα λεφτα του, ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Το μονο θεματακι ειναι οτι είναι αρκετα φωνακλαδικο, οποτε θελει προσοχή στο παντρεμα με αλλα πιατα. Αν βεβαια παρεις ολο το σετ, δε θα υπαρχει κανενα προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

Καλησπεριζω το forum.Για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα μιας και αυτο ειναι κοντα,μια ερωτηση θελω να κανω.Αυτη τη στιγμη παιζω με 14" hi-hat 20" ride 16" crash ενα 20" ride που το εχω σαν crash και ενα 16" china.Ειναι πιατινια "αναγκης" αλλα με εχει βολεψει.Εχω βαλει στο ματι το 18" mb20 medium heavy crash της meinl.Για ride θελω κατι σε 22"(και 24" δε θα με χαλαγε καθολου).Τα 2 που μου γυαλιζουν ειναι το ΗΗ rock ride και το ΗΗ power bell ride της sabian(και εδω θα ηθελα τα φωτα σας).Θελω δυνατη καθαρη καμπανα και sustain,sustain,sustain...Η ερωτηση μου ειναι η εξης.Για δευτερο crash(μαζι με το 18") τι θα μου προτεινατε(σε ιντσες γιατι για μοντελο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο.Το σκεφτομαι για 2 18"αρια,αλλα μηπως δε κολανε;Να παω σε 17",19",20";);Το ειδος που παιζουμε ειναι heavy rock.Ευχαριστω εκ των προτερων και συχαρητηρια για την αψογη δουλεια που κανετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδος που παιζουμε ειναι heavy rock

 

15" hi-hats (heavy)

18-19-20 crashes (medium-heavy)

22-24 rides (heavy)

 

μια χαρα θα εισαι με αυτα

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για hi-hat σκεφτομουν να παω σε μεταχειρισμενο καθως θελω να γλυτωσω κατιτις.Αν εβρισκα κατι σε HHX,ΑΑΧ της sabian η τη σειρα mb10 της meinl.Μ αρεσει και το rude που ειναι ζωο αλλα νομιζω δε βγαινει 15"αρι.

Παιζω με 2 crash."Μπορω" να συνδυασω 17" με 18" η 18" με 19" η ακομα και 2 18αριαΚαπου ειχα διαβασει οτι ειναι πιο "σωστο" να πηγαινεις ανα 2 ιντσες.Σαφως και αν σου κανει ηχητικα δε τιθετε θεμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου