Προς το περιεχόμενο

Guitar Setup tools


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους.

Ενδιαφερομαι να αγορασω μερικα εργαλεια για setαρισμα κιθαρας και θα θελα να μου πειτε καποιο μαγαζι στο εξωτερικο που να στελνει Ελλαδα.

το μονο που ξερω ειναι ο StewMac που εχει παρα πολλα και πολυ καλα αλλα ειναι Αμερικη και θελω να αποφυγω το τελωνειο.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο ενα καπο και αλενακια ενα σετακι τι αλλο μπορει να χρειαστεις?

ακομα και στην ακουστικη που εκανα, μια λιμα χρειαστηκε ακομα και αυτη μια απο μαγαζι με εργαλεια ''της γειτονιας''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ, όντως μπορεί κανείς να κάνει θαύματα με δυο τρία εργαλεία αλλά ειδικα ο stewmac έχει βγάλει ολόκληρο κατάλογο με εργαλεία που κάνουν τη ζωή του ερασιτέχνη και του επαγγελματία πιο εύκολη. Δεν μπορεί να είναι άχρηστα όλα αυτά?

Για παράδειγμα θα με ενδιέφεραν πάρα πολύ τα εργαλεία που που σε βοηθάνε να φτιάξεις το radius στα βαγονάκια καθώς και το χαρακάκι που σε βοηθάει να΄ρυθμίσεις το ύψος των χορδών και των μαγνητών.

Δεν μπορεί αυτά τα απλούστατα εργαλεία να μην υπάρχουν πουθενά στο κόσμο παρά μόνο στο stewmac.

 

Πάρα πολύ ενδιαφέρον το θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι λίγο υπερβολικό να αγοράσεις όλα αυτά τα εργαλεία?

αν είσαι τεχνικός, μάστορας κτλ εννοείται...

αλλά ερασιτέχνης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι λίγο υπερβολικό να αγοράσεις όλα αυτά τα εργαλεία?

αν είσαι τεχνικός, μάστορας κτλ εννοείται...

αλλά ερασιτέχνης?

καταννοω την αποψη σου αλλα επειδη εχω σεταρει την ηλεκτρικη μου βασει του θεματος περι σεταρισμα κιθαρας που υπαρχει εδω μεσα και πηγε πολυ καλα θα θελα να το προσπαθησω και με τα σωστα εργαλεια για περισσοτερη ακριβεια στισ ρυθμισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα ειναι Αμερικη και θελω να αποφυγω το τελωνειο.

Eάν δεν αγοράσεις τη βάση που κάθεται η κιθάρα και ζυγίζει 10 τόνους και κάνει και 400$...για όλα τα άλλα που θα πάρεις δεν πρόκειται να πληρώσεις τελωνείο. Προχθές μου ήρθε η παραγγελία μου από τον Stewmac (180$) και δεν πλήρωσα τίποτα...

Αλλιώς και στην Ισπανία έχει κάποια

http://www.madinter.com/b2c/index.php?page=pp_productos.php&tbusq=1&md=1&ref=ref-47

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marathon, ποσες μερες περασαν απο την παραγγελια μεχρι να το παραλαβεις?

Περιέργως 5....έχει κάνει και 15 όμως

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου