Προς το περιεχόμενο

Ο Νέος Bugera Magician


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα γράψω περισσότερα, καθώς εδώ και 6 μέρες έχω σπασμένο τον δεξί μου ώμο

Αυτά παθαίνει όποιος στρεντάρει.... ;D ;D

Περαστικά ρε φίλε

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εντάξει είναι πολλά. Πως να το κάνουμε ; με χίλια ευρώ παίρνεις ένα σωρό άλλους εγγύηση ενισχυτες... Ότι κι αν προσφέρει δεν παύει να είναι ένας κινέζος ενισχυτης με μέτρια αξιοπιστία. Θα μου πεις πως το ξέρεις ότι έχει μέτρια αξιοπιστία ακόμα δεν βγήκε ; δεν το ξέρω αλλά ενγκλ ας πούμε δεν θα είναι σίγουρα από άποψη αξιοπιστίας και εγγύησης. Λοιπόν τώρα νευριασα . Τώρα μου την έσπασε και η μπουγκερα... Δηλαδή είχαμε να λέμε ότι να μια εταιρία που με τους οποίους τρόπους προσφέρει φθηνά προϊόντα. Να που άρχισε κι αυτή σιγά σιγά να ξυπνάει... Όλα για το κέρδος πια ; καμία φιλοσοφία ; βέβαια και ο τριρεκ όταν βγήκε κάπου 900 ευρώ έλεγε ότι έκανε και μετά έπεσε... Τέλος πάντων ας περιμένουμε , αλλά πιστεύω ότι αν αρχίσει έτσι σιγά σιγά το βιολί σύντομα θα βουλιάξει... Η έχεις μια φιλοσοφία η όχι...

 

Άρη βλέπω έγινες και ειδικός στους ενισχυτές;

Μεγάλο πράμα το ίντερνετ... ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά όλα αυτά για τα videos, αλλά δεν έχουν καμία σχέση με το προιόν. Θα μου πείς βέβαια ότι μπορεί να σε βάλει σε σκέψεις.

 

Απο πλευρά τιμής εννοείς?

Γιατί και τεχνολογικά ξεφεύγει σιγά-σιγά.

 

Τεχνολογικά λέω κι εγώ.

 

Άρη, μην ξεχνάς ότι ποτέ στο παρελθον δεν είχε βγάλει ενισχυτές με τόσες πολλές δυνατότητες. Φυσιολογικό είναι να ανεβάσει και τιμές. Νομίζω ότι ο χαρακτηρας της εταιρίας παραμένει.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη βλέπω έγινες και ειδικός στους ενισχυτές;

Μεγάλο πράμα το ίντερνετ... ;)

 

Τι σχεση εχει αυτο ? Απλα την αποψη μου ειπα... Δεν χρειαζεται να εισαι ειδικος για να κρινεις αν θα δωσεις 1000 ευρω για το made in chinα η οχι... Μπορει και να τα δωσει καποιος , ομως αυτο για να το κρινεις αν θες να το κανεις η οχι δεν χρειαζεται να εισαι ειδικος... Εξαλλου στον συγκεκριμενο ενυσχητη δεν ειναι κανεις ειδικος...

 

Αυτα που εγραψα παραπανω τα εγραψα γιατι ειναι γνωστο σε ολους οτι η μπουγκερα μεχρι σημερα εχει δωσει δικαιωματα για αμφισβητηση σχετικα με την αξιοπιστια της... Βεβαια θεωρητικα αλλα και πρακτικα ως ενα επιπεδο εχει βελτιωσει την εικονα της αλλα δεν ειναι οτι παιρνεις μπουγκερα με κλειστα ματια και λες ειμαι σιγουρος... Παιρνεις μπουγκερα για την καλη τιμη και το καλο ηχο ομως εχεις στο νου σου εστω και λιγο , ή τουλαχιστον περισσοτερο απο οτι θα το ειχες με τις αλλες εταιριες οτι ΜΠΟΡΕΙ να ταλαιπωρηθεις με καποια ζημια που μπορει να βγαλει...

 

Παρολαυτα σε ελκυει παντα το γεγονος της καλης τιμης αφου λες και να χαλασει θα εχει εγγυηση η εν πασει περιπτωση θα εχω δωσει 270 ευρω ( v22 ) οποτε τον ξανααγοραζω...

 

Θεωρω λοιπον οτι με 1000 ευρω παιρνεις ακομα και dual rectifier απο το ebay...

Συμφωνω οτι ο ενυσχητης κανει παπαδες ομως αν θελουν να φτιαχνουν ενυσχητες 2 ταχυτητων ( ακριβοι-φθηνοι) ας μεταφερουν καποιο εργοστασιο σε καποιο αλλο μερος του κοσμου που θα αποδυκνυει μεγαλυτερη αξιοπιστια...Αποψη μου βεβαια αυτη , και οχι οτι η χωρα θα κανει την διαφορα... Την διαφορα θα την κανει το qc , βεβαια που τουλαχιστον μεχρι και πριν απο 2 χρονια βρισκοταν υπο αμφισβιτηση...

 

Εγω την μπουγκερα την γουσταρω πολυ για την επανασταση που κανει και εξανυσταμαι γιατι δεν θελω να ξεφυγει...

 

 

Για να διατυπωσω αυτην την αποψη θεωρω οτι δεν χρειαζεται να γινω ειδικος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη παρακολουθω αρκετα φορουμ εχω να σημειωσω πως εχει ν'ακουστει ΠΟΛΥ καιρο κατι σχετικα με τους Bugera...

Και για να λεμε τα συκα συκα,εχω διαβασει αρκετες περιπτωσεις mesa boogie που αν και καινουργιοι εφτασαν με προβληματα στους κατοχους τους...

Καθε ενισχυτης ΜΠΟΡΕΙ να βγαλει ζημια...

Ουτε και η χωρα παρασκευης λεει κατι...

Η visual sound στη Κινα φτιαχνει τα πιο ανθεκτικα και καλοφτιαγμενα πεταλια στο κοσμο...

 

Για τους κατοχους bugera κατι:

Μαγκες σχεδον ολοι οι bugera που εχω ακουσει δεν εχουν ρυθμισμενο bias...

Καντε ενα κοπο και ρυθμιστε το με ενα βολτομετρο...

ο ενισχυτης ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ...(αρη τελος το fizz)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη παρακολουθω αρκετα φορουμ εχω να σημειωσω πως εχει ν'ακουστει ΠΟΛΥ καιρο κατι σχετικα με τους Bugera...

Και για να λεμε τα συκα συκα,εχω διαβασει αρκετες περιπτωσεις mesa boogie που αν και καινουργιοι εφτασαν με προβληματα στους κατοχους τους...

Καθε ενισχυτης ΜΠΟΡΕΙ να βγαλει ζημια...

Ουτε και η χωρα παρασκευης λεει κατι...

Η visual sound στη Κινα φτιαχνει τα πιο ανθεκτικα και καλοφτιαγμενα πεταλια στο κοσμο...

 

Για τους κατοχους bugera κατι:

Μαγκες σχεδον ολοι οι bugera που εχω ακουσει δεν εχουν ρυθμισμενο bias...

Καντε ενα κοπο και ρυθμιστε το με ενα βολτομετρο...

ο ενισχυτης ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ...(αρη τελος το fizz)

 

Πασο...

 

κατι ξερεις παραπανω... εξαλλου σε μπουγκερα εχω καταληξει ουτως η αλλω(ο)ς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το που ειναι φτιαγμένο κάτι εμένα προσωπικά δε μου λέει τίποτα. Το εργοστάσιο είναι εργοστάσιο και η αξιοπιστία εξαρτάται κυρίως απο τον έλεγχο σε μια παραγωγή.

 

Μπορείς να έχεις σκατά αξιοπιστία και απο εργοστάσιο που βρίσκεται στην αμερική, αγγλία γερμανία, όπου θες.

 

το που θα βρίσκεται ένα εργοστάσιο έχει να κάνει με χίλια δύο πράγματα που 99% καμία σχέση δεν έχουν με το προιόν (αν το προιόν δε χρησιμοποιεί ντόπια πρώτη ύλη).

 

Σκέψου πόσα ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ εργοστάσια ανοίγουν στην αμερική/βρετανια κλπ? Πόσα ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ανοιγουν σε "αναπτυσσόμενες" χώρες?

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν αντιγράφει τον mark v http://www.thomann.de/gr/mesa_boogie_mark_v_112.htm?sid=25be124f82cd6543dd5136bffc5e0e62,

είναι τσιμπημένη η τιμή του σε σχέση με την υπόλοιπη γκάμα της bugera, 1/3 της

τιμής του mark v. Πρίν βγεί ο tri rec, το dv είχε αναμενόμενη τιμή 850 ευρώ, ενώ

τώρα 650, πιθανόν όταν έρθει και ο magician να κοστίζει λιγότερο. Αναλογικά, γύρω

στα 750 θα ''έπρεπε'' να κοστίζει... μπακαλίστικο price positioning ;D

 

Για τους κατοχους bugera κατι:

Μαγκες σχεδον ολοι οι bugera που εχω ακουσει δεν εχουν ρυθμισμενο bias...

Καντε ενα κοπο και ρυθμιστε το με ενα βολτομετρο...

ο ενισχυτης ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ...(αρη τελος το fizz)

Mας πριζώνεις τώρα, ο v22 έχει ένα 'bias test' σαν θυληκό rca, έχω το παρακάτω

πολύμετρο και είμαι άσχετος...

image_load.php?ID=61100220&B=11

πως το ρυθμίζω για να μετρήσω και πόσα milivolt πρέπει να είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου