Προς το περιεχόμενο

Ο Νέος Bugera Magician


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από αρκετή αναμονή (είχε ανακοινωθεί πριν από 2 χρόνια), ο "Μάγος" της Bugera είναι πλέον διαθέσιμος.

Τα βασικά του χαρακτηριστικά είναι:

3 Κανάλια (1 καθαρό, 1 OD/Crunch, 1 Lead)

Full Tube (4Χ12ΑΧ7 και 4Χ6L6 ή...), Class A/AB operation

85 Watt

 

Από 'κει και πέρα μία πληθώρα λειτουργιών και ευκολιών περιμένουν τον υποψήφιο κάτοχο.

Μεταξύ αυτών είναι η τεχνολογία Infinium που επιτρέπει τη χρήση σχεδόν οποιουδήποτε τύπου τελικές λυχνίες με "αυτόματο" biasing, έλεγχος κατάστασης λυχνιών,  MIDI χειρισμός, γενικό Graphic EQ, FX Loop με δυνατότητα ελέγχου της  έντασης εισόδου/εξόδου, DI και άλλα πολλά.

 

Να σημειώσω ότι η δυνατότητα επιλογής τύπου και γρήγορης εναλλαγής λυχνιών σημαίνει αυτόματα και Customάρισμα του ήχου στα γούστα του καθένα.

 

Δεν θα γράψω περισσότερα, καθώς εδώ και 6 μέρες έχω σπασμένο τον δεξί μου ώμο, οπότε δείτε τα βίντεο και τα links και το συζητάμε.

 

http://www.bugera-amps.com/EN/products/MAGICIAN-INFINIUM.aspx

http://www.youtube.com/watch?v=kx4rNe1y3h

 

Magician_INFINIUM_P0405_Front_XL.png.3d64eae3a42044e2a3826f445c6af078.png

Magician_INFINIUM_P0405_Back_XL.png.0c05be844f298317d8c8d0387cdbd898.png

MAGICIAN_inf_front.jpg.1b5011f3a3a4eaecc2f2d737146537fa.jpg

MAGICIAN_inf_Rear.jpg.c84c7890957b2132164915f8473cf3f9.jpg

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μήπως ξέρουμε ποιον αντιγράφει ? Γιατί κατά παρά πιθανότητα κάποιον αντιγράφει. Και επίσης μήπως έχουμε εικόνα του πότε ακριβώς βγαίνει και πόσο θα έχει ; μπράβο πάντως στην μπουγκερα. Ελπίζω να μην την ψωνίσει κι αυτή και αυξήσει τις τιμές σιγά σιγά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και η τιμή ενδέχεται να αλλάξει,

http://www.dv247.com/search/0/0/ProductQuantity/Descending/magician/1/

 

Πάντως γι'αυτά που προσφέρει ΔΕΝ "είναι πολλά τα λεφτά Άρη" ;D ...Γνώμη μου.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για bugera δεν τον λες και φθηνό. That said αν ήταν άλλης εταιρίας θα είχε τα διπλά λεφτά και παραπάνω με τόσο μπιχλιμπίδια.

 

Η Bugera άρχισε να χοντραίνει το παιχνίδι ή είναι ιδέα μου, καθώς και να ξεφεύγει από τις αντιγραφές;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Bugera άρχισε να χοντραίνει το παιχνίδι ή είναι ιδέα μου, καθώς και να ξεφεύγει από τις αντιγραφές;

Απο πλευρά τιμής εννοείς?

Γιατί και τεχνολογικά ξεφεύγει σιγά-σιγά.

Λες να δούμε στο μέλλον "άλλες" εταιρίες να αντιγράφουν bugera?

 

Πάντως πολλή κουβέντα και θεωρία, αλλά από ήχο... δεν...

Τα βιντεάκια του Youtube δεν είναι και 100% αντιπροσωπευτικά και ειδικά αυτά τα πρώτα έχουν γραφτεί με πολύ πρόχειρο τρόπο.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ σίγουρα. Αλλά και πάλι. Σε άλλους ενισχυτές, και της Bugera, μέσα από το Youtube φαινόταν ότι κάτι λέει ρε παιδί μου.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ σίγουρα. Αλλά και πάλι. Σε άλλους ενισχυτές, και της Bugera, μέσα από το Youtube φαινόταν ότι κάτι λέει ρε παιδί μου.

Έχεις δίκιο, εύχομαι να φτιάξουν κανένα βίντεο της προκοπής.

 

Α! Και να παίζει και κανένας σωστός, γιατί με τους "US βλάχους" και τους περιστασιακούς "bockwurst" δε βγάζω άκρη. ;D ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γενικά, είναι απαράδεκτο κατ εμέ, μια μεγάλη εταιρία, να μην έχει

1ον Μόνιμο / ους full time reviewers για τα προϊόντα της  (π.χ  Boss etc.) και

2ον Άψογο ήχο στα video παρουσίασης αυτών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει είναι πολλά. Πως να το κάνουμε ; με χίλια ευρώ παίρνεις ένα σωρό άλλους εγγύηση ενισχυτες... Ότι κι αν προσφέρει δεν παύει να είναι ένας κινέζος ενισχυτης με μέτρια αξιοπιστία. Θα μου πεις πως το ξέρεις ότι έχει μέτρια αξιοπιστία ακόμα δεν βγήκε ; δεν το ξέρω αλλά ενγκλ ας πούμε δεν θα είναι σίγουρα από άποψη αξιοπιστίας και εγγύησης. Λοιπόν τώρα νευριασα . Τώρα μου την έσπασε και η μπουγκερα... Δηλαδή είχαμε να λέμε ότι να μια εταιρία που με τους οποίους τρόπους προσφέρει φθηνά προϊόντα. Να που άρχισε κι αυτή σιγά σιγά να ξυπνάει... Όλα για το κέρδος πια ; καμία φιλοσοφία ; βέβαια και ο τριρεκ όταν βγήκε κάπου 900 ευρώ έλεγε ότι έκανε και μετά έπεσε... Τέλος πάντων ας περιμένουμε , αλλά πιστεύω ότι αν αρχίσει έτσι σιγά σιγά το βιολί σύντομα θα βουλιάξει... Η έχεις μια φιλοσοφία η όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου