Προς το περιεχόμενο

Hμουν κι εγώ εκεί... και θά'μαι καλός


Octapus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφου λοιπον ταρακουνηθηκαμε ολοι για καλα περναω στα υπερ του event που ειναι μπολικα....

Ξεκινωντας απο το σπιτι μου και μην ξερωντας που ακριβως ειναι το μαγαζι εξεπλαγην καθως με την πρωτη το βρηκα και τσουπ κατευθειαν παρκαρα ανετα.Μπαινοντας μεσα στο μαγαζι με 3-4 φιλαρακια κατευθειαν αισθανθηκα ανετα και αμεσως αναγνωρισα μια φιλικη ατμοσφαιρα που μου αρεσε απροσμενα.....

Η κοσμοπλυμμηρα,τα πηγαδακια και οι διαφοροι μουσικη με εκανα να αισθανθω σαν να ημουνα αναμεσα σε φιλους.

Αφου λοιπον βρηκα μια καβαντζα αριστερα στα υπερηψωμενα τραπεζακια και με ενα ποτο στο χερι περιμενα να ακουσω κατι γνωστο.

 

Εξεπλαγην ομως οταν ακουσα τους playground να παιζουνε λιγο πιο dance κομματια και ιδιαιτερα μου αρεσαν στο boys and girls απο blur που νομιζω κατα την γνωμη μου πως ητανε και το πιο δυνατο απο τα 2-3 κομματια τους που προλαβα δυστηχως να ακουσω.Μπραβο παιδια και αντε εις ανωτερα....

 

Το δευτερο γκρουπακι Υποσεινηδειτο με δικα τους!!! κομματια πραγμα σπανιο απο αυτες τις ηλικιες και αρκετα δυσκολο μου θυμισε περισσοτερο Διαφανα κρινα.Αν βαλουμε σε ολα αυτα και τον ελληνικο και ευκολα παρεξηγησιμο στιχο θα μπορουσα να πω πως τα παιδια δειχνουνε να εχουνε @@,για το ολο δυσκολο της υποθεσης.Πιο πολυ απ ολα ομως μου αρεσε στο γκρουπακι οι φωνη και στιχοι,αν και η ολη προσπαθεια των μελων ειναι αξιεπαινη.

 

Και περιμενωντας να μεινουμε 3 και ο κουκος με τα εναπομειναντα γκρουπ και να αδειαζει σιγα σιγα ο χωρος,το πληθος ερχοταν και εφευγε και το παρτυ καλα κραταγε

 

Στο επομενο γκρουπακι που ειναι οι Pettish fish ,ενα μεγαλο μπραβο αξιζει αφου ηρθανε απο τα Γιαννενα μονο και μονο για αυτο το event.Δυστηχως παιξανε μονο 30 λεπτα προς απογοητευση ολων με 4-5 τραγουδια και πιο δυνατο τους κομματι κατ εμε απο Rory gallagher.Πολυ καλο και το θεματακι

αλλα ερτ στα παλια της,και με μια καθαροτατη κιθαρα και λοιπα οργανα τα παιδια εφησαν σιγουρα το στιγμα τους.

 

Και παμε σε Intravenus.Ξεκινωντας με ενα χαλαρο κομματι για αρχη και πιστευωντας ολοι οτι θα κινηθουνε τουλαχιστον στα ιδια πανω καττω μετρα

soul/funk/jazz,τα ατομα μας αφησαν με ανοιχτο το στομα στην κυριολεξια καθως τα οιπολοιπα κομματια πιο πολυ με εντεχνη τζαζ/fusion θα μπορουσαν να παρομοιαστουν.Τι αλλο να πω?,Aπο τεχνικης αποψης αγγιξανε την τελειοτητα τα παιδια....

 

Εντυπωση εκανε και σε εμενα ο ηχος που ειτανε πολυ καθαρος...

Δυστηχως ομως δεν μπορεσα να αντεξω παραπανω και την εκανα σερνοντας το κορμι μου μεχρι το αμαξι και εκει για το δρομο της μεγαλης επιστροφης....

Αντε και στο επομενο σαββατο με πιο πολυ παθος και μερακι παιδια....

 

υ.γ....Eίμαι σχιζοφρενικη και διχασμενη προσωπικατητα και το ξερω,αλλα η απο μικρο η απο τρελλο θα τα ακουτε αυτα....

Ενα απλο σατανοχταποδακι ειμαι.... :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως ομως δεν μπορεσα να αντεξω παραπανω και την εκανα σερνοντας το κορμι μου μεχρι το αμαξι και εκει για το δρομο της μεγαλης επιστροφης...

 

Απόλυτα κατανοητό (και πολύ ευγενέστερο από αυτό):

 

Μετα απο αυτο το αποτελεσμα' date='απολυτα πεποισμενος οτι δεν προκειται να παιχτει κατι καλυτερο[/quote']

 

:wink:

 

Δεν μας πείραξε που οι περισσότεροι την έκαναν μετά τους Intravenus, αλλά στο κάτω-κάτω ανέβηκε στο σανίδι άλλη μια μπάντα. Ας είμαστε ευγενικοί...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,αλλα μην ξεχνας οτι χρησιμοποιησα ενα ειδος black humor θελοντας να δειξω μονο τα αρνητικα του ολου event μεγενθυνοντας τα...

Γιατι το "ο ντραμερ ειτανε εκτος τοπου και χρονου"ειτανε καλυτερο?

 

Καταλαβαινω τι εννοεις δεν το ειπα για να θιξω κανενα....

Απλα ηθελα να πω οτι πιο αρνητικο μου εβγαινε....

Γαμωτο,προσπαθωντας να πω κατι εξυπνο απετυχα παλι...... :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

octapus μηπως χρειαζεσαι ενα παραγουλιασμα μετα απο 100φορες χτυπημα

και κανα δυο μερες στον ηλιο απλωμενος?

 

μετα με ενα ουζακι σε μια παραλια σε τρωμε σε 4/4 μασημα

 

ηρθαμε στα ισα μας

 

παμε για αλλα

βιρα κι'εχει ο Θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Χταπόδη, έχεις ανοίξει δύο threads για να συζητηθεί κάτι για το οποίο υπήρχε ήδη ένα thread ΚΑΙ είναι δρώμενο που βρίσκεται σε εξέλιξη. Όπως καταλαβαίνεις, υποβόσκει ο κίνδυνος να καταλήξουμε άπαντες σε θεωρητικολογία που δεν ταιριάζει με το πνεύμα αυτής της ιστορίας. Και ναι μεν αυτοί που παρευρέθηκαν το γνωρίζουν αυτό, αλλά όσοι δεν κατάφεραν να έρθουν θα σχηματίσουν λάθος εντυπώσεις, νομίζω.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου