Προς το περιεχόμενο

Αποριες σχετικα με την αφισοκολληση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

@LK Αρα αποτι καταλαβα η αφισοκολληση επιτρεπετε απο το νομο, αρκει να μην κολλαμε σε κτηρια του δημοσιου, εκκλησιες, τον παρθενωνα κλπ? Μπαι δε γουει νομιζω εχω δει σε αρκετα σημεια στο κεντρο με ταμπελες "απαγορευεται η αφισοκολληση", οποτε απλα αμα δεν κολλησουμε εκει ειμαστε καλυμενοι?

 

Φυσικά και επιτρέπεται. Απλά μην κολλάτε εκεί που λέει ο νόμος ότι απαγορεύεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πριν μερικα χρονια...ενας μαγαζατορας...λιγο πολυ υπονοησε οτι κανονικα επειδη ειμαστε ψωνια..και μας εδινε σκηνη και 4 λαμπες και 3 μικροφωνα..κανονικα επρεπε να τον πληρωναμε εμεις - οχι αυτος....[ειμασταν Homeband..σε μαγαζι...στο κεντρο της Αθηνας αυτο...

 

Σε εχουνε απειλεισει ποτε οτι θα σε πυροβολησουν οταν πηγες να παρεις τα λεφτα που ειχες συμφωνησει με τον μαγαζατορα? :P

Μου χει τιχει κ αυτο...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εχουνε απειλεισει ποτε οτι θα σε πυροβολησουν οταν πηγες να παρεις τα λεφτα που ειχες συμφωνησει με τον μαγαζατορα? :P

Μου χει τιχει κ αυτο...

 

Καλα, αυτο παραειναι τραβηγμενο, αλλα το οτι γενικα δεν συμπεριφερονται σοβαρα και "επαγγελματικα" ειναι γεγονος.. Μονο και μονο απο τα λευτα που ζητανε για ενα live μπορεις να το καταλαβεις αυτο. Και ποσο μαλλον οταν δεχεσε πως θα τους φερεις αυτα τα λευτα (που σημαινει πως ετσι κιαλλιως κερδος θα εχουν), και συμπεριφερονται λες και σου κανουν χαρη που παιζεις...

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνησω με το φιλο σχετικα με το Myspace.

Αν και εχει πεσει τελευταια...ο κοσμος που το υποστηριζει αλλα και η φαση του απευθυνεται περισσοτερο σε συγκροτηματα και φιλομουσους , παρα απλο κοσμο που ψαχνει να βρει τους χαμενους φιλους του  γυμνασιου του στο fb.

Η αποψη μου τα πρωτα προφιλ που πρεπει να στηνει ενα νεο συγκροτημα ειναι myspace & Reverbnation με πολλα δειγματα της δουλειας του

Και να αρχισει τα αdd.

Eιναι ενας καλος τροπος να βρεις το κοσμο σου..

Μια αφισα στο δρομο ενος νεου γκρουπ που δεν εχω ακουσει ποτε ...δεν μου λεει και τιποτα..και σιγουρα δεν προκειται να ρισκαρω να παω να τους δω.

Αν τους εχω ακουσει ομως...

Επισης να πω οτι το Myspace...ειναι υπευθυνο για πολλα συγχρονα ακουσματα που εχω αποκτησει τελευταια..

Οπως ο Newton Faulkner, Nico Vega, Raul Midon, Theresa Anderson κ.α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα της αφισσοκόλλησης νομικά ,νομίζω λύθηκε  από τον πλέον αρμόδιο  ;D

Γνώμη μου πως οι αφίσσες δεν παίζουν κανένα ρόλο στη προώθηση ένος ροκ σχήματος ,ειδικά όταν πρόκειται και για σχετικά άγνωστο . Αυτό στο λέω γιατί παλιότερα-πολύ παλιότερα ως γέρος  ;D-είχα κολλήσει αφισσάκια πέριξ γνωστής γειτονιάς της Αθήνας .......Δεν ,άμα δε σε ξέρει κάποιος δε γίνεται τίποτα. Γνωστοί ,φίλοι και ειδικά στις μέρες μας ίντερνετ ,φατσομπούκια και μαισπέσια  ;)

Δημόσιες σχέσεις ,όχι αηδείες ,τι το κάναμε ,πρασινοφρουροί που με αντάλλαγμα αφισσοκόλληση στη Σίνα θα μπουν μόνιμοι στο δημόσιο?  ;D

Εξαιρούνται περιπτώσεις διάσημων ονομάτων Βίσση-Βανδή κλπ κλπ  8),αλλά αυτοί κολλάνε ΓΙΓΑΝΤΟΑΦΊΣΣΕΣ και το βασικότερο ,είναι μέσα σε ένα γενικώτερο κοστολόγιο προώθησης

Θα λιώσεις στο φατσομπούκι νέοςςςςςςςςςςς  ;D

 

ΥΓ τουλάχιστον με το ίντερνετ ανεξαρτήτως δημοσίων σχέσεων ,έχεις τη πιθανότητα να προσελκύσεις και ανθρώπους που θα ξέρουν τι θα ακούσουν ,έχοντας στο προφίλ της μπάντας κάποια τραγουδάκια .

Η αφίσσα,μάλλον είναι για το εφφέ ,σαν υπενθύμιση για κάποιον που ήδη σε ξέρει

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εχουνε απειλεισει ποτε οτι θα σε πυροβολησουν οταν πηγες να παρεις τα λεφτα που ειχες συμφωνησει με τον μαγαζατορα? :P

Μου χει τιχει κ αυτο...

Μου εχει τυχει ο μαγαζατορας να νομιζει οτι ειναι ο Επ Καλαχαν...και να εχει ενα κουμπουρι κατω απο τη μασχαλι  του και να το μοσταρει επιδεικτικα...

Εννοειται οτι εκεινη την νυχτα ..δεν πληρωθηκα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας μιλησουμε για το "Αποριες σχετικα με την αφισοκολληση"

και οποιος θελεις να παραπονεθει για ακομα μια φορα για τους μαγαζατορες ας παει στα τοσα thread που υπαρχουν να τα πει!

 

παρακαλω σβηστε τα ακυρα Post μαζι και αυτο!

καληνυχτα

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αφίσσα,μάλλον είναι για το εφφέ ,σαν υπενθύμιση για κάποιον που ήδη σε ξέρει

 

Θα διαφωνισω με αυτο. Σκεψου το εξης απλο σεναριο: σε προσκαλει καποιος φιλος σου στο φεισμπουκ σε μια συναυλια που παιζουν καποιες μπαντες που δεν ξερεις, αλλα τις ψιλοακους απο Myspace και σκεφτεσε οτι "ΟΚ, δε βαριετε ας παω". Αν την επομενη οπως κυκλοφορεις στο δρομο δεις και μια αφισσα για τη συναυλια, ισως σε ενθαρρυνει περισσοτερο να πας.

 

Αλλα ισχυει και το αναποδο. Δηλαδη, αν σε μια αφισσα ειναι σημειωμενες και οι διευθυνσεις (myspace/reverbnation/website) της καθε μπαντας, μπορει καποιος να δει την αφισα και ΜΕΤΑ να τσεκαρει τις μπαντες που παιζουν. Γιατι οκ, και εγω εχω καποιες μπαντες που γουσταρω αλλα δεν τσεκαρω ιδιεταιρα συχνα το Myspace τους, μηπως και εχουν ανεβασει καποια ανακοινωση για event...

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνισω με αυτο. Σκεψου το εξης απλο σεναριο: σε προσκαλει καποιος φιλος σου στο φεισμπουκ σε μια συναυλια που παιζουν καποιες μπαντες που δεν ξερεις, αλλα τις ψιλοακους απο Myspace και σκεφτεσε οτι "ΟΚ, δε βαριετε ας παω". Αν την επομενη οπως κυκλοφορεις στο δρομο δεις και μια αφισσα για τη συναυλια, ισως σε ενθαρρυνει περισσοτερο να πας.

 

Αλλα ισχυει και το αναποδο. Δηλαδη, αν σε μια αφισσα ειναι σημειωμενες και οι διευθυνσεις (myspace/reverbnation/website) της καθε μπαντας, μπορει καποιος να δει την αφισα και ΜΕΤΑ να τσεκαρει τις μπαντες που παιζουν. Γιατι οκ, και εγω εχω καποιες μπαντες που γουσταρω αλλα δεν τσεκαρω ιδιεταιρα συχνα το Myspace τους, μηπως και εχουν ανεβασει καποια ανακοινωση για event...

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου