Προς το περιεχόμενο

Θα χαρακτηριζατε αυτόν το drummer ''κουλό''?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

του λειπουν 2 δαχτυλα ή ενα (δε φαινεται καλα) στο δεξι του χερι, εγω προσωπικά με αυτα που προσπαθει αξιοπρεπεστατα να παίξει και το καταφερνει καλα δε θα μπορουσα να τον πω ''κουλό'' ουτε και με τη μεταφορική έννοια...μπραβο του!

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

θα ήθελα διακαώς έναν τέτοιο ντράμερ, μπας και αξιωθώ έστω και στα γεράματα να παίξω κάνα κομμάτι Rush (την υπέρτατη λατρεία μου). Δυστυχώς άντε βρες τον...

 

Μπράβο του τύπου... 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε αλλο παρα ''κουλος'' ειναι ο τυπος .Beero νομιζω οτι του λειπουν 2 δακτυλα στο δεξι του .Γι'αυτο και το περιεργο στησιμο (ειναι δεξιποδαρος αλλα εφτιαξε το αριστερο του για το hihat που εχει ολα τα δαχτυλα για καλυτερο grip .Αν επιμεινεισ σε κατι το πετυχαινεις τελικα αν οχι 100% αλλα σε μεγαλο ποσοστο.Επισης μπραβο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε αλλο παρα ''κουλος'' ειναι ο τυπος .Beero νομιζω οτι του λειπουν 2 δακτυλα στο δεξι του .Γι'αυτο και το περιεργο στησιμο (ειναι δεξιποδαρος αλλα εφτιαξε το αριστερο του για το hihat που εχει ολα τα δαχτυλα για καλυτερο grip .Αν επιμεινεισ σε κατι το πετυχαινεις τελικα αν οχι 100% αλλα σε μεγαλο ποσοστο.Επισης μπραβο του

+1

Και μονο το γεγονος οτι ο τυπος ακομα παιζει με το δεξι του χερι ετσι..αυτοματα για μενα μπαινει στην κατηγορια respect

Και το groove του...δεν ειναι ασχημο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπυρε από όσο βλεπω στο δεξι χερι μονο ενα δαχτυλο πρεπει να εχει, αιντε 2.Ισως ο τυπας γεννηθηκε με γεννετικη ανωμαλια ή εχασε δαχτυλα..Οταν ανεβαινει το τεμπο και μπαινουν περιεργες τεχνικες, χρειαζεσαι ολα τα δαχτυλα σου για να παιξεις.Το μονο σιγουρο ειναι ότι μόνο κουλος δεν ειναι, και πιο ανετος απο πολλους που εχω δει.Παιζει πολυ καλα, απλα δεν νομιζω οτι μπορει να πιασει πολυ μεγαλες ταχυτητες με το δεξι χερι συγκεκριμενα.Αυτο δεν εχει καμια σημασια γιατι ειναι λιγες οι μουσικες που απαιτουνε να παιζεις σε μεγαλα τεμπο..Οποτε... ;D ;D ;D.Ας Τα βλεπουμε και εμεις να ενθαρρυνομαστε.Συνηθως τετοια ατομα αποτελουν πηγη εμπνευσης...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εκπληκτικό το πόσο δύναμη αποκτά ένας άνθρωπος (και εσωτερικά και εξωτερικά) ενώ έχει γεννηθεί με κάποια ανωμαλία ή κάποιο χρόνιο πρόβλημα. Αυτό το βλέπουμε απ' τις επιτυχίες και τα επιτεύγματα ανθρώπων που είχαν "κάτι λιγότερο". Φαίνεται όμως και είναι ηλίου φαεινότερο ότι τέτοιοι άνθρωποι είναι πρότυπα της ανθρώπινης δύναμης και των αντοχών της ανθρώπινης ύπαρξης. θυμάμαι τις κουβέντες της μακαρίτισας της γιαγιάς μου: "να θυμάσαι σε όλη σου τη ζωή ότι οι άνθρωποι που έχουν κάποιο χρόνιο πρόβλημα είτε σωματικό είτε ψυχικό είτε πνευματικό, έχουν πολλές φορές περισσότερες δυνάμεις απ' τον φυσιολογικό άνθρωπο και πετυχαίνουν εκπληκτικότερα πράγματα απ' τους κοινούς θνητούς".

 

Στο συγκεκριμένο βίντεο, κάθε άλλο παρά κουλός είναι ο τυπάς. Ωραίο γκρουβ, ωραία κίνηση, ωραίος ήχος.

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

+1

Και μονο το γεγονος οτι ο τυπος ακομα παιζει με το δεξι του χερι ετσι..αυτοματα για μενα μπαινει στην κατηγορια respect

Πήγε Κίνα με το ποδήλατο και πίσω με μηχανή; Αφτο είναι;  ;D

 

Πέρα απ'την πλάκα (Βαγγέλη... σορρυ... είναι η διάθεση όλου του φόρουμ φαίνεται, απο χτες το βράδυ), ο τύπος παίζει πολύ πολύ ωραία... Όταν θες κάτι τελικά το καταφέρνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω το πιστευω αυτο και το εχω ξαναγραψει σε παλιοτερα ποστ μου.

Η Θεληση ειναι το μεγαλυτερο εφοδιο που πρεπει να εχει ενας μουσικος.

Ολα τα αλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω το πιστευω αυτο και το εχω ξαναγραψει σε παλιοτερα ποστ μου.

Η Θεληση ειναι το μεγαλυτερο εφοδιο που πρεπει να εχει ενας μουσικος.

Ολα τα αλλα...

Θεληση και εμπνευση...Πολλες φορες ενας καλος δασκαλος δινει και την εμπνευση... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου