Προς το περιεχόμενο

Θα χαρακτηριζατε αυτόν το drummer ''κουλό''?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παντως θα χαρακτηριζα τον rick allen των def leppard "κουλο" γιατι πολυ απλα ΕΙΝΑΙ  :o :o :o !!!

οσον αφορα τον τυπο - επειδη δεν ειμαι drummer δεν γνωριζω αν οντως παιζει ΤΟΣΟ μεγαλο ρολο τα χαμενα δαχτυλα ή απλα το να μπορεις να πιασεις το stick χωρις να σου φευγει για να παιξεις ενα groove.........παντως μια χαρα μου ακουγεται !!!

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι οτι στο 95% των περιπτωσεων τα χτυπηματα στο ταμπουρο μπορεις να τα κανεις με καρπο εκμεταλλευομενος την αναπηδηση . νταξει και να μην μπορει να παιξει μονα στο 180 δεν γ@#$ται προφανως αντιμετωπιζει σοβαροτερες δυσκολιες σε πιο βασικα ζητηματα που θα τον απασχολουν πιο πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω κιθαριστας ειμαι και σιγουρα δεν μπορω να μιλησω με τοσο τεχνικους ορους οσο ενας ντραμμερ...

 

ο τυπος ειναι μια χαρα...και την γκρουβα του την εχει...και σταθερος στο χρονο ειναι...και πολυ ωραιο ηχο βγαζει...

 

επισης κατι αλλο που παρατηρησα και δεν ξερω εαν ισχυει (οποτε αν γραψω πατατα μη λυπηθειτε)ειναι οτι τα σημαδια στα δερματα απο τα χτυπηματα ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΟΜ βρισκονται σε μια συγκεκριμενη περιοχη και μονο εκει...αυτο μου δειχνει πως ο τυπος εχει ισσοροπημενη τεχνικη και ειναι μελετημενος...δεν βαραει οπως ναναι οπου ναναι και οποιον παρει ο χαρος!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου