Προς το περιεχόμενο

Θέλω γνώμη για την Zoom G7.1ut!!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω μία εδώ και 6-7 χρόνια νομίζω... μέτρια πεταλίερα... τα εφφέ είναι OK, οι ενισχυτές(ειδίκά οι high gain) δεν μου πολυαρέσουν, δυναμικές ανύπαρκτες...... επίσης είναι απίστευτα εκνευριστική στην ρίθμυση...και μερικά πράγματα για να καταφέρεις να τα βρείς πρέπει τουλάχιστον να έχεις τελιώσει πολυτεχνίο... Παίζω με αυτή ΜΟΝΟ αν πάω κάπου που δεν μπορώ να έχω ενισχυτή...

 

Το modeling έχει εξελιχθεί αρκετά απο όταν βγήκε η G7(ναι έιναι η ίδια με αυτή που πήρα πρίν 7 χρόνια..) πάρε κάτι πρόσφατο καλύτερα..πχ POD HD 300

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι και εγω κατοχος της εδω και 2 χρονια και θα συμφωνησω με τον φιλο πιο πανω... Δεν ξερω να σου πω για την αλλη παντως αυτη ειναι απλα μετρια. Τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο. Μια ειναι η λυση,πεταλακια λιγα και καλα σε συνδυασμο με εναν καλο ενισχυτη,αυτη η πεταλιερα εκει με κατεληξε! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως ουτε εσυ ξερεις τι θελεις.

 

Αποφασισε τι ηχους θες,τι μουσικη παιζεις , τι δυνατοτητες controling θες & ποσα λεφτα θες να ξοδεψεις  και ξαναελα... ;)

 

Το να μας ρωτας για δυο...προϊστορικες πεταλιερες οταν στην αγορα υπαρχουν εκπληκτικες πεταλιερες (που κατα την ταπεινη μου γνωμη κανουν τα περισσοτερα πεταλακια να...σκανε απο ζηλεια) ειναι λιγο ακυρο....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παίζω κλασσικο ροκ,χαρντ ροκ και μπλουζ,μεταλ!!!!απλα δεν ειμαι σιγουρος στο αν θα ειναι καλή η πεταλιερα!! :S Τα λεφτα που θελω να διαθεσω ειναι γυρω στα 200 € !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παίζω κλασσικο ροκ,χαρντ ροκ και μπλουζ,μεταλ!!!!απλα δεν ειμαι σιγουρος στο αν θα ειναι καλή η πεταλιερα!! :S Τα λεφτα που θελω να διαθεσω ειναι γυρω στα 200 € !!!

 

Κατα την γνωμη μου... δυο ειναι οι πεταλιερες που παιζουν αυτην την εποχη... μαλλον 3... αντε για να μην γινει πολεμος...

 

Line 6 HD300

Digitech RP500

Tonelab δεν θυμαμαι μοντελο... Ας πει ο superfunk που την εχει...

 

Νομιζω οτι με λιγα παραπανω απο τα 200 η απο τις αγγελειες τις παιρνεις ολες...

Αυτες οι δυο που παραθετεις ειναι για τον.....αντε μην το πω και αμαρτανω !!!

 

Επισης αν θελεις κατι καλουτσικο δες και το axe fx  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου