Προς το περιεχόμενο

Δεν ειναι μονο ταλεντο..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί μιλάς στον πληθυντικο; Μόνο σε 'σένα απευθύνθηκα, αυτά που λέω σε 'σένα δεν αφορούν κανέναν άλλον εδώ μέσα. Αφού λοιπόν πιάστηκες από μία λέξη (που προφανώς χρησιμοποιήθηκε χιουμοριστικά) για να με θίξεις, μάθε ότι αυτά που γράφεις για 'μένα, τα έχουν πει και άλλοι πολλοί... που είναι τώρα όμως.. δεν ξέρω διότι μόλις κατάλαβαν ότι δεν υπάρχει τόσο κοκο όσο νόμιζαν, αποχώρησαν θριαμβευτικά και μας άφησαν με τη ξυνή τους ανάμνηση - όπως θα κάνεις σίγουρα και εσύ.

 

Συμμετέχω οκτώ χρόνια στο φόρουμ, και είμαι ο μόνος από τους μη-μουσικούς του φόρουμ που λέει ξεκάθαρα ότι δεν είναι μουσικός. Ο λόγος είναι απλός: βρίσκομαι εδώ ένεκα άλλων χαρακτηριστικών μου, και όχι επί της βάσεως ότι ξέρω να παίζω πενήντα συγχορδίες και ότι έχω ακούσει 500 δίσκους (όπως περίπου είναι και τα περισσότερα μέλη). Ποτέ (των ποτών) δεν έχω εκφράσει άποψη σε ζητήματα μουσικολογίας ή οργανοπαιξίας, αλλά βεβαίως εκφράζω άποψη σε ζητήματα που αφορούν επαγγελματικό προσανατολισμό (σαν αυτά τα μαλακισμένα που ανοίγεις εσύ όλη την ώρα, για τους γνωστούς κατάπτυστους λόγους), όπως επίσης εκφράζω άποψη σε ζητήματα τεχνολογίας και λογισμικού.

 

Δεν είμαι λοιπόν μουσικός, αλλά τι σημασία έχει εφ'όσον το παραδέχομαι και ΔΕΝ μιλάω σαν τέτοιος; Για τα θέματα επί των οποίων τοποθετούμαι, σε διαβεβαιώνω ότι είμαι πολύ πιο αρμόδιος να μιλήσω από έναν αυτόκλητο δάσκαλο μουσικής (σχεδόν όσοι πέρασαν από ΩΔΕΙΟ είναι και τέτοιοι).

 

Έχεις ανοίξει 700 ίδια θέματα: το ταλέντο, η σχέση του με το μέλλον του μουσικού, γιατί δεν είναι αρκετό, πόσο αναγκαία είναι η μελέτη, γιατί είναι απαραίτητος ο δάσκαλος κλπ κλπ. Είναι σαφές, στα μάτια όλων, ότι "τρέχεις" μία ανεπίσημη διαφημιστική καμπάνια με την ιδιότητα του μέλους. Καλά κάνεις, εφ' όσον η Διαχείριση το επιτρέπει, αλλα δε θυμάμαι να υπόγραψα πουθενά ότι πρέπει να διαβάζω αυτές τις βλακείες αδιαμαρτύρητα.

 

Εσένα τι να σου πω... μάλλον μαθητής του είσαι. Η λέξη που σε ενόχλησε (και η οποία, ούτως ή άλλως δεν έχει προσβλητικό περιεχόμενο, ανάθεμα το κόμπλεξ σας), χρησιμοποιήθηκε χιουμοριστικά.

 

 

και επισης επειδη καταλαβα οτι παιζει πολυ το δηθεν γενικοτερα στο φορουμ αποφασισα να μη ξαναασχοληθω ποσταροντας αλλα δε μπορω πριν το κοψω να μηναπαντησω στις συγκεκριμενες ...(καλυτερα να μη το πω)

 

 

πρωτον η ατακα " εκανα χιουμορακι" οταν βλεπεις το κραξιμο και θες να τουμπαρεις την κοινη γνωμη ειναι πλεο νξεπερασμενη. αστο καλυτερα. εκτος και αν εχεις τοσο μουφα χιουμορ

 

το οτι αποχωρησαν τοσοι και τοσοι και μας αγησαν με την ξυνη τους αναμνηση οπως λες πρεπει να σε κανει σπουδαιο. εισαι 8 χρονια σε ενα φορουμ. γουαου. γκετ α λαιφ. για να μη πω και τιποτα αλλο

 

οποιος εχει ακουσει 500 δισκους ειναι καραγκιοζης ε? εγω ειχα ακουσει τοσους πολυ πριν ασχοληθω με τα ντραμς. λεγεται γουσταρω τη μουσικη γιου νοου

 

οσους πηγαν σε ωδειο τους εκανες και αυτοκλητους δασκαλους μουσικης εσυ. γουαου τρομερη λογικη. οσοι εχουν πτυχια σπουδες κτλ κτλ δεν ειναι δασκαλοι? δηλαδη οποιος παρει το πτυχειο του φυσικου δεν ειναι καθηγητης? ασχετα αν για να γινεις καλος δασκαλος θελει να τριφτεις στα φροντιστηρια κτλ κτλ

 

γενικευεις το οτι ο βαγγελης τρεχει καμπανια και τα θεματα του ειναι για να τσιμπαει μαθητες. ουσιαστικα πρωτον θεωρεις οτι τα θεματα του ειναι αχρηστα. το να σου πω οτι εισαι τερμα αμπαλος θα ειναι τουλαχιστον λιγο. αν δε μπορεις να το καταλαβεις αυτο δεν εχει νοημα να σου το εξηγησω. το παλικαρι ανιδιοτελως προσφερει χρονια εμπειριας και καθεσαι και γραφεις να μη πω τι. ουτε εχει πει σε κανενα θρεντ ποσα παιρνει ανπαιρνει αν θελει μαθηρτες κτλ κτλ. και αν σου πει οτι ειναι τιγκα στους μαθητες και δεν το εχει αναγκη αυτο το προμοσιον που λες εσυ, τι θα εχεισ να πεις?

και αν μιλησουμε για εμεση διαφημιση αλλοι ειναι αυτοι που ποσταρουν βιντεακια με το τι κανουν στα τυμπανα και απο κατω εχουν το κοινο να κανει

ουαου τι φοβερος και γαματος εισαι. πες μου ενα ποστ του βαγγελη τετοιο

 

αντε γεια τωρα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Παρακαλώ αντιληφθείτε το εξής.

Ο Trolley χαρακτήρισε κάποια θέματα και άφησε αιχμές για την σκοπιμότητα πίσω από αυτά. Δεν είπε "γελοίο" τον άνθρωπο.....(δεν είναι "χθεσινός" για να υποπέσει σε τέτοιο σφάλμα).

 

Ας τοποθετηθεί ο vagelism (παρακαλώ ψύχραιμα) και μετά ας πάμε να συζητήσουμε κάτι άλλο.

 

Αν θέλετε τη γνώμη μου, όταν είδα αυτό το θέμα, ήξερα ότι θα διαβάσω τα αδιανόητα κλισέ: Υπάρχει ταλέντο αλλά χωρίς μελέτη και έναν ΚΑΛΟ δάσκαλο και προσωπική ενασχόληση και τριβή με άλλους μουσικούς... δεν πας πουθενά.  ;D

 

Προσωπικά δεν το διάβαζα (γιατι το βαριέμαι αφόρητα) αλλά ήρθα να προσπαθήσω να ηρεμήσουν τα πνεύματα και να αποτραπούν οι προσβολές.

Ήρεμα please.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μη βιάζεσαι να κρίνει εξάλλου και το προηγούμενο ποστ διαγράφηκε μετά από 20 λεπτά αφ ότου είχε αναρτηθεί.Μπορεί να μην το χει δει ακόμα χαλάρωσε και περίμενε.

θα ειχες απολυτο δικιο αν ειχε μετα απο λιγο σβηστει εκεινο μαζι με το δικο μου ποστ παρατηρησης. εφυγε μονο το δικο μου.

 

 

υγ. η ταδε δεν ειναι πουτανα απλα  οι πραξεις της πουτανιζουν. ελεος

 

αντιος αμιγκος λοιπον που λενε και οι ραμονς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ρε συ burning13 σταμάτα  :D :D :D

Είμαι σε επικοινωνία με τους ανθρώπους για να λήξει ωραία το θέμα.

Κι εσύ πετάγεσαι σαν την ξεκούρδιστη ΛΑ να μας πεις κάθε 2 λεπτά ότι μεροληπτούμε ή ότι σε φιμώνουμε.

Κάτσε λίγο και βλέπε και μην γεμίζεις το thread με κατηγορίες.

Ημαρτον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1) Όταν είσαι 7 μηνών βαφτισμένος χριστιανός ορθόδοξος... φαντάσου τι καλός άνθρωπος θα έχεις γίνει μέχρι τα 25...

 

2) Είμαι βέβαιος ότι τα περισσότερα βαριούνται του θανατά.. ή γοητεύονται από άλλες πτυχές αυτής της δραστηριότητας.

 

3) Κάπου στο τέλος, μας έβαλες και αυτό το βίντεο με τη γαλλίδα (στην οποία πρέπει να απαγορευτεί να ξαναπαίξει ντραμς για τα επόμενα 132 χρόνια)... ε, δεν άντεξα πια...

 

1)  αν ασχοληθεις με την χριστιανικη ορθοδοξια ισως γινεις καλος παπας ( ενω αν ασχοληθεις με τα drums θα γινεις καλος drummer ) απλο ειναι. Και κατανοητο. Φαντασια ΔΕΝ χρειαζεται.

2) Βεβαιος;; Απο που ορμωμενος, αποκτησατε αυτη τη βεβαιοτητα; Οτι δλδ βαριουνται . Του Θανατά κιολας; Ενα παιδι που ασχολειται με μουσικη απο 4 ετων η και νωριτερα, βαριεται;;

Αυτο θελω να το δω επιστημονικα τεκμηριωμενο και θα φαω δημοσια ενα ολοκληρο pad.Με αυγα.

3) Λιγο η ζεστη, λιγο  ο Στρος Καν,η "Γαλλίδα" Emmanuelle Caplette ειναι Καναδή και ΔΕΝ ειναι ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΥΧΑΙΑ:

http://www.vicfirth.com/artists/profile/profile.php?id=2310

http://www.drummerworld.com/Videos/emmanuellecaplettetampoltan.html

Μονο και μονο οτι το ανηρτησε ο Vagelism, κατι λεει αυτό.

Και ειναι σιγουρο οτι θα της απαγορευτεί να παιξει ντραμς για τα επομενα 132 χρονια...... στην Ελλαδα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαλλον πρεπει να κλεισεις την οθονη σου  και να αφησεις τον εαυτο σου να χειραγωγηθει απο κανα ονομα...τυπου..Jordan -Gadd -Colauita...Κλπ

 

 

 

Σωστος Βαγγελη.Θα καταντησουμε να παιζουμε ολοι τα ιδια..

Αυτην η ειδωλολατρεια..πια... :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι να ημουν μαυρος για να ειχα γινει τελειος μουσικος !ή εστω να με πηγαινε η μανα μου απο τα τεσσερα στις εκκλησιες (τωρα χαλαρα θα ειχα γινει τενορος στη λυρικη)  Αλλα θα μου πεις καλυτερα που γεννηθηκα ασπρος γιατι εμεις ειμαστε πιο εξυπνοι .

Οχι δεν αναπαραγω στερεοτυπα .

failed_2.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επισης επειδη καταλαβα οτι παιζει πολυ το δηθεν γενικοτερα στο φορουμ αποφασισα να μη ξαναασχοληθω ποσταροντας αλλα δε μπορω πριν το κοψω να μηναπαντησω στις συγκεκριμενες ...(καλυτερα να μη το πω)

 

 

πρωτον η ατακα " εκανα χιουμορακι" οταν βλεπεις το κραξιμο και θες να τουμπαρεις την κοινη γνωμη ειναι πλεο νξεπερασμενη. αστο καλυτερα. εκτος και αν εχεις τοσο μουφα χιουμορ

 

το οτι αποχωρησαν τοσοι και τοσοι και μας αγησαν με την ξυνη τους αναμνηση οπως λες πρεπει να σε κανει σπουδαιο. εισαι 8 χρονια σε ενα φορουμ. γουαου. γκετ α λαιφ. για να μη πω και τιποτα αλλο

 

οποιος εχει ακουσει 500 δισκους ειναι καραγκιοζης ε? εγω ειχα ακουσει τοσους πολυ πριν ασχοληθω με τα ντραμς. λεγεται γουσταρω τη μουσικη γιου νοου

 

οσους πηγαν σε ωδειο τους εκανες και αυτοκλητους δασκαλους μουσικης εσυ. γουαου τρομερη λογικη. οσοι εχουν πτυχια σπουδες κτλ κτλ δεν ειναι δασκαλοι? δηλαδη οποιος παρει το πτυχειο του φυσικου δεν ειναι καθηγητης? ασχετα αν για να γινεις καλος δασκαλος θελει να τριφτεις στα φροντιστηρια κτλ κτλ

 

γενικευεις το οτι ο βαγγελης τρεχει καμπανια και τα θεματα του ειναι για να τσιμπαει μαθητες. ουσιαστικα πρωτον θεωρεις οτι τα θεματα του ειναι αχρηστα. το να σου πω οτι εισαι τερμα αμπαλος θα ειναι τουλαχιστον λιγο. αν δε μπορεις να το καταλαβεις αυτο δεν εχει νοημα να σου το εξηγησω. το παλικαρι ανιδιοτελως προσφερει χρονια εμπειριας και καθεσαι και γραφεις να μη πω τι. ουτε εχει πει σε κανενα θρεντ ποσα παιρνει ανπαιρνει αν θελει μαθηρτες κτλ κτλ. και αν σου πει οτι ειναι τιγκα στους μαθητες και δεν το εχει αναγκη αυτο το προμοσιον που λες εσυ, τι θα εχεισ να πεις?

και αν μιλησουμε για εμεση διαφημιση αλλοι ειναι αυτοι που ποσταρουν βιντεακια με το τι κανουν στα τυμπανα και απο κατω εχουν το κοινο να κανει

ουαου τι φοβερος και γαματος εισαι. πες μου ενα ποστ του βαγγελη τετοιο

 

αντε γεια τωρα

 

+10

oσο εχεις φωνη και οσο εχεις πληκτρολογιο, ασε τους δηθεν να λενε οτι θελουνε. Εχει πλακα! Δες το για αυτο που ειναι: ανωνυμο πανελ/καφενειο/Βουλη/ειμαστε Ελληναρες του κερατα.

Οπως ειδες γενικοτερα, οι επιθεσεις γινονται στους επωνυμους απο ανωνυμους. Ετσι συνηθιζουν μερικοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ burning13 σταμάτα  :D :D :D

Είμαι σε επικοινωνία με τους ανθρώπους για να λήξει ωραία το θέμα.

Κι εσύ πετάγεσαι σαν την ξεκούρδιστη ΛΑ να μας πεις κάθε 2 λεπτά ότι μεροληπτούμε ή ότι σε φιμώνουμε.

Κάτσε λίγο και βλέπε και μην γεμίζεις το thread με κατηγορίες.

Ημαρτον...

Ο Χαριλατρος σε ρόλο Kofi Annan!  ;D

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να μη του αρεσει καποιος ενας καλος drummer το καταλαβαινω...

Το να τον απαξιωνει ομως επειδη δεν του αρεσει μου θυμιζει την πεποιθηση περι κακης και καλης μουσικης...Τεχνη ειναι.Ειτε σε αγγιζει και σου αρεσει.Ειτε ΟΧΙ.

 

Λετε οι αμερικανοι μουσικοι μετα απο μια συναυλια να συζητανε αμα groov-αρουν σαν λευκοι ή σαν μαυροι?ΟΧΙ.Διαφωνουνε για το που θα φανε την καλυτερη πιτσα στις 2 η ωρα το πρωι..Ειλικρινα οι Ελληναρες ειμαστε τραγικοι..

Συγνωμη ποσοι απο εδω ειναι drummers και λενε και την αποψη τους για το groove πανω στα τυμπανα???

Το groove στα τυμπανα επιτυχγανεται οταν ο drummer χρησιμοποιει δυναμικες σε οτι και αν παιζει.Επισης οταν η κινησιολογια του drummer πανω στο set δεν ειναι στειρα και μηχανικη, αλλα κυκλικη αυτο βοηθαει στο να δωσει αλλο αερα και να αναδειξει την μουσικη σαν συνολο..  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου