Προς το περιεχόμενο

Big, Big Blue Planet


Sakis_Gallo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενα καινουριο μας κοματι

 

http://www.box.net/shared/sz5seq4a0m

 

για περισσοτερα

 

http://www.myspace.com/awakegallo

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μαλλον ακουτε πολυ Pink Floyd να υποθεσω παιδια, γιατι η τοση προσπαθεια να τους αντιγραψετε ηταν καπως .....

 

Καλη συνεχεια.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο...πολύ ατμοσφαιρικό,σαν soundtrack σε θρίλερ

 

εσύ blues δεν έπαιζες;  ???  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μαλλον ακουτε πολυ Pink Floyd να υποθεσω παιδια, γιατι η τοση προσπαθεια να τους αντιγραψετε ηταν καπως .....

 

Καλη συνεχεια.

μπα καθολου δεν ακουμε. λογικο να σου ακουγεται μια που μαλλον δεν εχεις ακουσει krautrock(δεν το λεω για να σε προσβαλω)

ριξε μια ματια εδω http://en.wikipedia.org/wiki/Krautrock

                        http://www.krautrock.com/music.html#a

 

σε ευχαριστουμε πολυ για το χρονο σου  :)

 

ωραίο...πολύ ατμοσφαιρικό,σαν soundtrack σε θρίλερ

 

εσύ blues δεν έπαιζες;  ???  :P

 

θενκ γιου!

η κιθαρα μπαινει κοντα στο 10 λεπτο

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να πω οτι ειμαι και ειδικος αλλα αν εννοεις οτι οι Kraftwerk,Can,Eloy,Tangerine Dream κ.λ.π ανηκουν στο ειδος που ονομαζεται krautrock, τοτε ειμαι γνωστης. 8)

 

Παντως επειμενω οτι μου θυμιζει η δομη του κομματιου, η χρηση των συνθη και καποια αλλα σημεια, που βαριεμαι να αναλυσω ( δεν εχει και νοημα) οτι μου θυμιζει πολυ ειδικα το Shine On You Crazy Diamond.Για την εισαγωγη αναφερομαι.Αποψη μου. 8)

 

Με συμπαθεια.Καλη συνεχεια.

 

 

 

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εφερε λιγο σε Neu, αλλα μου λειπει αυτο το μονοτονο σφυροκοπημα των ντραμς ρε γαμωτο. Επισης, ο ηχος της κιθαρας μου εκανε λιγο... πως να το πω... hi - tech για κατι τετοιο. παντως σε γενικες γραμμες, νομιζω οτι η ολη φαση ειναι σε καλο δρομο, τοσο για αχαλινωτα τζαμαρισματα μεχρι τελικης πτωσης οσο και για πιο συγκροτημενες "σφιχτες" συνθεσεις!

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να πω οτι ειμαι και ειδικος αλλα αν εννοεις οτι οι Kraftwerk,Can,Eloy,Tangerine Dream κ.λ.π ανηκουν στο ειδος που ονομαζεται krautrock, τοτε ειμαι γνωστης. 8)

Όχι, κάτω από την ετικέττα (και δεν εννοώ ετικέττα δισκογραφικής εταιρείας) Krautrock, δεν στεγάζονται όλες οι γερμανικές μπάντες της δεκαετίας του '70.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι για να μαθαινουν οι νεοτεροι και να αναπολουν οι παλαιοτεροι,

δειτε αυτο το εξαιρετικο ντοκιμαντερ του BBC 4

 

Krautrock documentary Pt 1 of 6

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@matawan σε λιγο χρονικο διαστημα θα ερθει "μονοτονο σφυροκοπημα των ντραμς"

το αγαπαμε!  ;D

το ντοκυμαντερ ειναι αρκετα καλο αλλα λιγο "φτωχο" οσο αφορα τα group που παρουσιαζει

 

Όχι, κάτω από την ετικέττα (και δεν εννοώ ετικέττα δισκογραφικής εταιρείας) Krautrock, δεν στεγάζονται όλες οι γερμανικές μπάντες της δεκαετίας του '70.

 

+2112

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου