Προς το περιεχόμενο

ibanez jtkb vs epiphone t-bird pro iv bass


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Ειμαι αναμεσα στα 2 παραπανω μπασακια.Το ibanez ειναι passive και το epi active.Το ibanez δεν μπορω να το δοκιμασω καν διοτι δεν το βρισκω,αλλα μου αρεσει πολυ η εμφανιση του.Το επι εχει καλο ηχο για τα χρηματα του αλλα δεν εχω την αναλογη πειρα ωστε να μπορεσω να κρινω ενα οργανο σε ενα 5λεπτο δοκιμης.Χρειαζομαι οποσδηποτε κανα μηνα ωσπου να καταλαβω αν τελικα μου αρεσει ο ηχος του!Απο την αλλη σκεφτομαι οτι passive οργανο με 350 ευρω τι ηχο μπορει να εχει?Το μονο μπασο που ειχα ως τωρα ηταν ενα yamaha rbx 374 το οποιο μου αρεσε στον ηχο, αλλα ποτε δεν μου αρεσε ιδιαιτερα η εμφανιση του.Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε το epi pro για ένα και μόνο λόγο: Μεταπωλητική αξία... Πάνω κάτω είναι τα ίδια σε ήχο αλλά δυστυχώς το ibanez δεν θα φύγει εύκολα... Εκτός και αν θες να το δώσεις σε μένα ::) ::)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε το epi pro για ένα και μόνο λόγο: Μεταπωλητική αξία... Πάνω κάτω είναι τα ίδια σε ήχο αλλά δυστυχώς το ibanez δεν θα φύγει εύκολα... Εκτός και αν θες να το δώσεις σε μένα ::) ::)

Εχεις καποιο δικιο αλλα μου κανει εντυπωση που δεν αρεσουν τα μη γνωριμα σχεδια στα οργανα.Εμενα ας πουμε το μονο fender μπασο που μου αρεσει ειναι το jaguar.Το ειχα βαλει και σε ζητηση στις αγγελιες αλλα τιποτα...Εχεις παιξει και με τα δυο δηλαδη αν καταλαβα καλα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το jtk το είχε ένας φίλος μου για 2ο μπάσακι... Πολύ αξιοπρεπές όργανο με πολύ ωραίο ήχο και σχετικά vintage χαρακτήρα που έγραφε περίεργα όμορφα στη μίξη... Το epi είναι Gibson που φτιάχνεται στην Ινδονυσία αν δεν κάνω λάθος... Υπέροχο μπράτσο και απίστευτος ήχος... Κλασικά έχει το πρόβλημα του neck dive και του ότι είναι αρκετά βαρύ... Ειδικά αν το συγκρίνεις με κάνα Ibanez SR... :-X :-X :-X Το Ibanez ΔΥΣΤΥΧΩΣ θα είναι για εσένα μία αγορά με κλειστά μάτια που αν δεν σου κάνει θα το πουλήσεις σχετικά δύσκολα... Ο αντιπρόσωπος δεν τα φέρνει καν... Όταν πήγα πέρυσι/πρόπερσι να τον ρωτήσω μου είπε ότι είμαι ο πρώτος που ρωτάει για αυτά τα μπάσα... Αν όμως ξεκινάς τώρα το μπάσο και γουστάρεις πιο πολύ το Ibanez εμφανισιακά πάρτο γιατί α)γράφει Ibanez και θα σου κάνει β)θα γουστάρεις να παίζεις και άρα θα γίνεσαι καλύτερος... Αν είναι απλά GAS τότε να ξέρεις ότι δεν θα το πουλήσεις εύκολα...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καινούρια squier vintage modified jaguar δεν σου αρέσουν?

Μου αρεσουν αλλα το θελω japan που στοιχιζει κανα 1200ευρω οποτε δεν μπορω να το παρω διοτι δεν εχω τα χρηματα  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσουν αλλα το θελω japan που στοιχιζει κανα 1200ευρω οποτε δεν μπορω να το παρω διοτι δεν εχω τα χρηματα  ;D

Αυτό που λες δεν έχει νόημα... Απορίπτεις ένα όργανο που σου αρέσει επειδή δεν μπορείς να το πάρεις japan αλλά indonysia και πας σε άλλα made in indonysia όργανα??

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Απο την αλλη σκεφτομαι οτι passive οργανο με 350 ευρω τι ηχο μπορει να εχει?

 

;D  Αυτό μην το λες... μπορεί και παρά μπορεί, πίστεψε με  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν είναι απλά GAS τότε να ξέρεις ότι δεν θα το πουλήσεις εύκολα...

 

Ωχ τώρα το είδα... Είναι... κουκλάκι το άτιμο  ;D. Μάλλον θα το «παντρευτείς» είναι η σωστή έκφραση  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου