Προς το περιεχόμενο

No Sequence demo clips


gpiad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδω και λιγο καιρο εχουμε γραψει 3 κοματια demo αν εχετε χρονο ακουστε και γραψτε

καποιο σχολιο για το πως σας φαινονται και πως σας ακουγονται

:)

 

Inside Me - No Sequence

 

First Sight - No Sequence

 

No Sequence - Beautiful Colors

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο παίδες, ωραίοι είστε...

 

Έχετε ωραίες επιρροές όπως φαίνεται, μου φάνηκε σαν μια μίξη από μπάντες όπως anathema (το δεύτερο κομμάτι), placebo (το τρίτο κομμάτι), λίγο σε punk (κάποια ριφφς) αλλά και άλλα μοντέρνα (alternative) συγκροτήματα, ελπίζω να μην λέω κοτσάνες

 

Έχετε και ''ραδιοφωνικές'' βλέψεις χωρίς να σημαίνει ότι είστε εμπορικοί.

 

Στα κομμάτια τώρα....

 

Στο πρώτο μου άρεσε πολύ το κουπλέ, ωραίος ρυθμός, ωραίες και οι αρμονικές στην κιθάρα, μου θύμισε U2 φάση (και το σολάκι ωραίο). Το ρεφραίν όμως το βρήκα λίγο ''απλό''. Ταξιδιάρικο κομμάτι.

 

Στο δεύτερο κομμάτι έχει ωραίες ιδέες, καλό κουπλέ-ρεφραίν, ωραίες κιθάρες, γενικά δεν έχω να παρατηρήσω κάτι (όλα μου φάνηκαν ΟΚ), ωραίο, μελαγχολικό κομματι.

 

Το τρίτο κομμάτι μου θύμισε placebo, γενικά πολύ καλό μου φάνηκε και αυτό. Ραδιοφωνικό, alternative, δείχνει ότι στο συγκεκριμένο στυλ που παίζετε το έχετε...

 

Εν ολίγοις μπράβο σας, δεν ξέρω πόσο καιρό παίζετε μαζί, αλλα νομίζω είστε σε πολύ καλό δρόμο για αυτό το στυλ. Καλή συνέχεια...

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σαι καλα LOrd,ευχαριστουμε πολυ για τα σχολια  :D

για την μουσικη επεσες μεσα λιγο πολυ τετοια ακουμε, ειμαστε και λιγο καιρο σαν μπαντα και ειδικα εγω ειμαι ο πιο καινουργιος ενα πενταμηνο σχεδον, αλλα δειχνει να πηγαινει δημιουργικα ολο το πραγμα,

we will see!  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικούς σας βρήκα, ωραία κομμάτια (μου θυμήσατε αυτά που άκουγα τη δεκαετία του '80). Μπορεί η βάση σας να είναι εκεί, αυτό όμως δεν σας κάνει ν' ακούγεστε παρωχειμένοι- σίγουρα ο Βrian Molko βρίσκεται σε αφίσσα στο υπνοδωμάτιο του τραγουδιστή σας. :D

Και σε αντίθεση με τον λόρδο βρήκα το ρεφραίν του 1ου κομματιού μη συμβατικό (κυρίως λόγω του 3ου ακκόρντου) και φυσικά αριστουργηματικό. Α! και το ου μου έφερε στο νου τον Jeffrey Lee Pierce, που ήταν μία από τις αδυναμίες μου.

Μπράβο και καλη συνέχεια.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.. αδυνατο ο ηχος των τυμπανων.

 

ευχαριστουμε πολυ για τα σχολια,επειδη μας ενδιαφερει παρα πολυ η καθε αποψη καλη η κακη

πιο συγκεκριμενα τι δεν σου αρεσε στα τυμπανα για να το λαβουμε υποψη μας καθαρα

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστουμε πολυ για τα σχολια,επειδη μας ενδιαφερει παρα πολυ η καθε αποψη καλη η κακη

πιο συγκεκριμενα τι δεν σου αρεσε στα τυμπανα για να το λαβουμε υποψη μας καθαρα

;)

Πως να το πω?

Πολυ "κουτια" μου ακουγονται.

Ο "χωρος" τους, το eq τους.

Βεβαια υποκειμενικα ολα αυτα, καθαρα δικη μου αποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως να το πω?

Πολυ "κουτια" μου ακουγονται.

Ο "χωρος" τους, το eq τους.

Βεβαια υποκειμενικα ολα αυτα, καθαρα δικη μου αποψη.

 

 

ισχυει και σωστα τα λες!personally i agree  :)

ευχαριστουμε και παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου