Προς το περιεχόμενο

Ρομπότ που παίζει κιθάρα.(Η συνέχεια του Plek.)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν είναι συγκλονιστικό πόσα μηχανήματα και υπολογιστές χρειάζονται, για να καταφέρουν ότι κάνει το ανθρώπινο μυαλό και τα χέρια του  ;D

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα το ρομποτ επαιζε σαν να εκουω το κομματι απο το guitar pro (λογικο αφου θα παιζει μεσω καποιου τυπου παρτιτουρας)

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί άλλο θα δούμε, θα συμφωνήσω με τον johnkoutsou. Κενό κατά τη γνώμη μου. Καιρός είναι τώρα να βάζουμε ρομπότ και υπολογιστές να μας παίζουν μουσική. Επίσης υπάρχει και ένα μεγάλο πρόβλημα, πώτς θα κάνουν impro???

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξτε στο φόρουμ για το Orchestrion του Pat Metheny. Φοβερό concept και ανεπανάληπτη εμπειρία live.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γίνεται όταν πέσει η πίεση του αέρα και πάρει μπρος το κομπρεσέρ;

Άραγε θε έιναι οι πιστονιές πάνω στα bpm?

Πέρα από την πλάκα, πολύ ενδιαφέρον το project, αλλά μόνο για ερευνητικούς σκοπούς. Τίποτα δεν θα αντικαταστήσει ποτέ το πραγματικό performance του ανθρώπου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα δεν θα αντικαταστήσει ποτέ το πραγματικό performance του ανθρώπου!

Προφανώς...αλλιώς θα είχαμε το σενάριο του Terminator...από την άλλη βέβαια, εάν αναλογιστούμε πόσο ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ πιστά γίνονται τα samples, έχουμε κάθε λόγο να "ανησυχούμε".

Το Orchestrion είναι απλά ένα μεγαλειώδες παράδειγμα ενός φωτεινού μυαλού που δεν έχει κολλήματα.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια βρε. Αντε να βγαλουν ντραμερ, μπασιστα και τραγουδιστη και θα φτιαξω μια μπαντα που θα παιζει οτι και οπως θελω  ;D  ;D  ;D  ;D

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια βρε. Αντε να βγαλουν ντραμερ, μπασιστα και τραγουδιστη και θα φτιαξω μια μπαντα που θα παιζει οτι και οπως θελω  ;D  ;D  ;D  ;D

Και όμως υπάρχουν (γι αυτό έχουμε τα midi)...πές μου τι στύλ θέλεις και θα σου δώσω links! ;)

κάπου είχα βρεί και brutal φωνητικά...έπρεπε να τα έχω κατεβάσει για τη πλάκα!!!

Πάρε ένα παλιό μου δείγμα

http://www.noiz.gr/index.php?topic=180535.0

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου