Προς το περιεχόμενο

Building the Church - Steve vai (cover)


panafana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από τα αγαπημένα μου τραγούδια του κυριου ιδιοφυία ηχογραφημένο με τον Fender Mustang II!!! μια φτηνή  Harley Benton SG και το Original Crybaby

Εχει μερικά λαθάκια κυρίως στα δικά μου σολο αλλά πιστεύω ότι βγήκε αρκετά καλό

ελπίζω να σας αρέσει και κάθε σχόλιο δεκτό  ;D

building_the_church_12.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πωπω ρε τρελέ,τι έκανες?!Πολύ ωραίος ήχος,δε θα πίστευα ότι είναι με HB αν δεν το έλεγες ο ίδιος!Πολύ ωραίο παίξιμο,πάντα τέτοια!!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ!! Και εγώ είμαι έκπληκτος από τον ήχο που βγάζει η κιθάρα αλλά περισσότερο από τον ήχο του ενισχυτή που πλησιάζει πολύ τον vai (αν και το preset είχε προοριζόταν για gry moore :P )

Πάντως κατάλαβα ότι με ένα πολύ καλό σετάρισμα οποιαδήποτε κιθάρα μπορεί να αναδειχθεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ!

χμμμ... περισσοτερο ε? έχω reverb από τον ενισχυτή και πρόσθεσα και delay μετά στο mixcraft αλλά όντως πρέπει να θέλει και λίγο ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κατάλαβα ότι με ένα πολύ καλό σετάρισμα οποιαδήποτε κιθάρα μπορεί να αναδειχθεί!

 

+1

Σου δείνει αυτό που πρέπει να σου δώσει η κιθάρα

 

panafana μπράβο σου και πάλι,στα λαθάκια σου να συμπερυλάβεις και τα bends γιατί σε μερικά σήκωνε λίγο ακόμα για να το πιάσεις σωστά,εξάσκηση θέλεις(όπως και όλοι μας)και όλα θα έρθουν από μόνα τους  :D.

 

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου