Προς το περιεχόμενο

Τοσο τραγικο ειναι πια να βγαλεις ενα τομ ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

βαγγελη τι να σου πω....art is in the ear and the mind of the behearer....τηγανια,κατσαρολες...κιθαρες των 50 ευρω...σκουποξυλα...αν εχεις να πεις...λες...ειτε εισαι στο βουνο και μιλας στα δεντρα,ειτε σε διαλεξη στο δεν ξερω κι εγω που...

 

 

οσον αφορα τις διαστασεις....εχω περασει διαφορες φασεις....μεχρι και 12" χατς(οχι δευτερα...! :o) τωρα ειμαι σε φαση που απολαμβανω την εκφραστικοτητα και τον ΧΩΡΟ που δινουν τα μεγαλα πιατα...21 η 22 ραιντ...17&18 η 18&19 κρας και 15αρια χατς...

 

θα συμφωνησω 2 φορες! μια γτ συμφωνω με τα λεγομενα του kapdrums κ αλλη μια για να μην λενε οτι διαφωνω γενικως!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

....art is in the ear and the mind of the behearer....τηγανια,κατσαρολες...κιθαρες των 50 ευρω...σκουποξυλα...αν εχεις να πεις...λες...ειτε εισαι στο βουνο και μιλας στα δεντρα,ειτε σε διαλεξη στο δεν ξερω κι εγω που...

I agree. I couldn't agree more.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν ειναι...αλλα τρομερος ο louis cole...real breakbeat stuff!!!

 

 

 

βαγγελη τι να σου πω....art is in the ear and the mind of the behearer....τηγανια,κατσαρολες...κιθαρες των 50 ευρω...σκουποξυλα...αν εχεις να πεις...λες...ειτε εισαι στο βουνο και μιλας στα δεντρα,ειτε σε διαλεξη στο δεν ξερω κι εγω που...

 

 

οσον αφορα τις διαστασεις....εχω περασει διαφορες φασεις....μεχρι και 12" χατς(οχι δευτερα...! :o) τωρα ειμαι σε φαση που απολαμβανω την εκφραστικοτητα και τον ΧΩΡΟ που δινουν τα μεγαλα πιατα...21 η 22 ραιντ...17&18 η 18&19 κρας και 15αρια χατς...περιμενω να φερει ο κανακας τα 16 λαιτ χατς της ζιλτζιαν να δοκιμασω...αλλα οπως ειπαμε,το ζητημα ειναι ναχεις να πεις... ;)

Εχεις απολυτο δικιο ... Δυστηχως ΕΓΩ  δεν εντυπωσιαζομαι ουτε απο το μεγεθος...ουτε απο τον ηχο.. Kαι οι κατσαρολες και τα σκουποξυλα δεν ειναι κατι νεο..Τα εκανε ο Τουλιατος και ο Hakim απο το 80..

Γαμωτο....Παραμεγαλωσα μαλλον. ;D ;D Φυγαμε και οfftopic..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Kapdrums σε εχω δει και με μικρες διαστασεις (δλδ νορμαλ) σε live με Δ.Γαλανη &Πρωτοψαλτη

και ειχες πολυ καλο ηχο αλλα με Τουρνα δεν σε εχω δει αν και με εχει καλεσει ο Πημης δεν ειχα το ποδι στα καλα του και δεν μπορουσα να ερθω .

Οι μεγαλες οντως δινουν '' απλα στο χωρο '' αλλα και το παιξιμο πρεπει να ειναι power στυλ (Bohnam κλπ.)Δηλαδη το παιξιμο πχ. του Colauita η του Gadd δεν αντεχει τετοιες διαστασεις ενω

ο S.Philips μπορει και τις χρησιμοποιει.Βεβαια αυτα ειναι offtopic  αλλα δεν πειραζει να τα λεμε ποτ και που.Καλημερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Kapdrums σε εχω δει και με μικρες διαστασεις (δλδ νορμαλ) σε live με Δ.Γαλανη &Πρωτοψαλτη

και ειχες πολυ καλο ηχο αλλα με Τουρνα δεν σε εχω δει αν και με εχει καλεσει ο Πημης δεν ειχα το ποδι στα καλα του και δεν μπορουσα να ερθω .

Οι μεγαλες οντως δινουν '' απλα στο χωρο '' αλλα και το παιξιμο πρεπει να ειναι power στυλ (Bohnam κλπ.)Δηλαδη το παιξιμο πχ. του Colauita η του Gadd δεν αντεχει τετοιες διαστασεις ενω

ο S.Philips μπορει και τις χρησιμοποιει.Βεβαια αυτα ειναι offtopic  αλλα δεν πειραζει να τα λεμε ποτ και που.Καλημερα .

 

σωστο....γενικα το χωστικο παιξιμο,πολλα τσοπς κλπ,βοηθιεται απο νορμαλ διαστασεις...εκτος κι αν εισαι freak of nature(βλ.thomas pridgen π.χ.) :o

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοειτε normal διαστασεις?Γιατι οσον αφορα τις κασσες αυτην την εποχη το standart ειναι 22χ18..Πριν απο 10 χρονια το standart ητανε το 20χ16...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο 10 χρονια το standart ητανε το 20χ16...

 

ποτέ δεν ηταν.

 

απο τα 60s και μετα η 22αρα ειναι (δυστυχως... ;D) το std....

 

ευτυχως τα τελευταια χρονια αρχιζουμε να γυρναμε στα 40s & 50s και στα ..σοβαρα.. ;D μεγεθη κασας (24,26,28)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτέ δεν ηταν.

 

απο τα 60s και μετα η 22αρα ειναι (δυστυχως... ;D) το std....

 

ευτυχως τα τελευταια χρονια αρχιζουμε να γυρναμε στα 40s & 50s και στα ..σοβαρα.. ;D μεγεθη κασας (24,26,28)

 

Εννοω απο τα μοντελα που βγαζανε οι εταιριες..Και δν μιλαω μονο για διαμετρο μιλαω και για βαθος...Παλαιοτερα εβλεπες πιο ρηχες κασσες...Δηλαδη η 20 κασσα δεν ητανε standart to 90'??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oχι οι 22αρες ειναι το std απο πλευρας διαμετρου  εδω και πολλα χρονια (παντα μιλαω για ροκ,ποπ,fusion οχι για jazz),τα ...βαθη παιζουν φυσικα απο 14 μεχρι και ...20 εχω δει...αλλα το 16 & το 18 ειναι πλεον τα πιο διαδεδομενα(προσωπικα οι πολυ βαθιες μποτες δεν μου αρεσουν γιατι χανεται το punch τους)

 

παντως παντα οι 22αρες μου φαινονταν ψοφιες (ενω οι 20αρες και οι 24αρες οχι) τελικα μαλλον ειχα δικιο μετα την επιστημονικη εξηγηση του...τερατος αυτου (απο το 2.40 & μετα)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικες γραμμες η εξηγηση ειναι σωστη...

Αλλα κατεβαζεις λιγο πιο κατω τον κοπανο απο το πεταλι στην 22αρα κασσα ή τοποθετεις ενα bass drum raiser.... ;D ;D ;D ;D

Παντως πιστευω οτι 18 βαθος ειναι το μεγιστο...Ακουγα κατι μπαλονια 22χ20...Τραγικα... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου