Προς το περιεχόμενο

Τοσο τραγικο ειναι πια να βγαλεις ενα τομ ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά χρησιμοποιούν ακόμα tom??? Μα σε ποιόν αιώνα ζούμε ;D ;D!!!  Το σύγχρονο rock setup (από άποψη μούρης βεβαίως – βεβαίως) απαιτεί μόνο floor tom!  :D

Ιδού: 

 

 

even cooler.....!?!?!?!(note the hats!)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

even cooler.....!?!?!?!(note the hats!)

ΧΑ! Πολύ νεύρο λέμε!!! Τα σπάει! Και φοβερό set-up.  :D :D Ρε σαν τον Louis Cole μοιάζει ο drummer! Ή μήπως είναι αυτός;  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

even cooler.....!?!?!?!(note the hats!)

 

Πες την αληθεια...κανεις παρεα με τον Sf...ετσι δεν ειναι? ;D ;D ;D

Σε αυτη την περιπτωση ...bigger is not always better....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι... Σιγά τις ρυθμίσεις που πρέπει να αλλάξει. Αν είσαι ηχολήπτης και όχι απλά κάποιος που κάθεται πίσω από την κονσόλα και παίζει με τα κουμπάκια, κάτι τέτοια τα ...παίζεις στα δάχτυλα.

Είσαι ρομαντική ψυχή! ;D

 

   

δεν ειμαι ρομαντικος ..τα λεω οπως τα εζησα..και οπως τα διεκδικουσα..και τα διεκδικω

Ημουν 17 χρονων οταν σε ενα live..ειχα παει τα δικα μου τυμπανα και το συνεργειο με τα ηχητικα δεν εφερε χαλι..

Περιττο να σου πω οτι εχω βιντεο με τον βοηθο ηχοληπτη να καθεται πανω στην κασσα για να την κραταει σταθερη για μιαμιση ωρα.

Αυτο ειναι για μενα ο σωστος ηχοληπτης. Και βεβαια δεν υπαρχουν πιο πατεντιαριδες τυποι απο τους παλιους ηχοληπτες .

Εχω μαθει πολλα απο αυτους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες την αληθεια...κανεις παρεα με τον Sf...ετσι δεν ειναι? ;D ;D ;D

Σε αυτη την περιπτωση ...bigger is not always better....

 

 

Μην μου πεις....Εισαι της αποψης οτι το μεγεθος δν παιζει ρολο αλλα εχει σημασια πως το χρησιμοποιεις?? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μην μου πεις....Εισαι της αποψης οτι το μεγεθος δν παιζει ρολο αλλα εχει σημασια πως το χρησιμοποιεις?? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Οπως...ειπα...ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ..αν διαβασεις καλα...

Εχω και 2 ταψια σπιτι για γαλακτομπουρεκο.. :) :)

Μηπως να τους κανουμε 2 τρυπες και να τα κανουμε hIhat?

Some call it...ART!! :) :)

Eγω τα λεω ...Ταψια.. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι ρομαντικος ..τα λεω οπως τα εζησα..και οπως τα διεκδικουσα..και τα διεκδικω

Ημουν 17 χρονων οταν σε ενα live..ειχα παει τα δικα μου τυμπανα και το συνεργειο με τα ηχητικα δεν εφερε χαλι..

Περιττο να σου πω οτι εχω βιντεο με τον βοηθο ηχοληπτη να καθεται πανω στην κασσα για να την κραταει σταθερη για μιαμιση ωρα.

Αυτο ειναι για μενα ο σωστος ηχοληπτης. Και βεβαια δεν υπαρχουν πιο πατεντιαριδες τυποι απο τους παλιους ηχοληπτες .

Εχω μαθει πολλα απο αυτους.

 

 

Ε ρε Superfunk που θελεις... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Το φανταζομαι εγω ο SF να παταει την κασσα και οταν πας να κανεις fill να πεφτει καμτσικι... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Και για να μην ξεχνιομαστε σε αυτην την περιπτωση μονο hit hat, κασσα και ταμπουρο...

Να στρωσεις χαρακτηρα... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να μην ξεχνιομαστε σε αυτην την περιπτωση μονο hit hat, κασσα και ταμπουρο...

 

Πριν απο μερικα χρονια γνωρισα τους Green Day και οντως ετσι μου ειπαν οτι εκαναν ...ανθρωπο τον Tre Cool...(ειχε σκασει μυτη στην πρωτη προβα με 4 τομ,2 βαθια και μπολικα πιατινια που ειχε....κλεψει...απο το σχολειο του... ;D...και στη δευτερη προβα οταν μπηκε στο δωματιο...του τα ειχαν παρει ολα πλην του hi hat ,της κασας και του ταμπουρου... ;D) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑ! Πολύ νεύρο λέμε!!! Τα σπάει! Και φοβερό set-up.  :D :D Ρε σαν τον Louis Cole μοιάζει ο drummer! Ή μήπως είναι αυτός;  ???

 

οχι δεν ειναι...αλλα τρομερος ο louis cole...real breakbeat stuff!!!

 

 

 

βαγγελη τι να σου πω....art is in the ear and the mind of the behearer....τηγανια,κατσαρολες...κιθαρες των 50 ευρω...σκουποξυλα...αν εχεις να πεις...λες...ειτε εισαι στο βουνο και μιλας στα δεντρα,ειτε σε διαλεξη στο δεν ξερω κι εγω που...

 

 

οσον αφορα τις διαστασεις....εχω περασει διαφορες φασεις....μεχρι και 12" χατς(οχι δευτερα...! :o) τωρα ειμαι σε φαση που απολαμβανω την εκφραστικοτητα και τον ΧΩΡΟ που δινουν τα μεγαλα πιατα...21 η 22 ραιντ...17&18 η 18&19 κρας και 15αρια χατς...περιμενω να φερει ο κανακας τα 16 λαιτ χατς της ζιλτζιαν να δοκιμασω...αλλα οπως ειπαμε,το ζητημα ειναι ναχεις να πεις... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

π.χ.

 

 

 

 

οσο για τον σουπερφανκ ταχουμε πει.....ειμαστε αδερφια που χωριστηκαμε σε μικρη ηλικια και ξαναβρεθηκαμε στο νοιζ...! :D :D ;D ;D ;D ;D :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου