Προς το περιεχόμενο

morbidgeorge - Σας αρεσει αυτο?


morbidgeorge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κομματι το εγραψα με την κολλητη μου,που ειναι η κοπελα που τραγουδαει.Εκανα ο,τι καλυτερο μπορουσα(ειμαι ντραμερ,οχι κιθαριστας...)και θα ηθελα την γνωμη σας.Thanx!!!

VLAD.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο είναι! Η κοπελιά έχει πολύ καλή φωνή και καλή προφορά.

 

Προσωπικά θα άλλαζα λίγο τη φόρμα (θα έκανα λίγο μικρότερο το μεσαίο instrumental μέρος, και θα έκλεινα το κομμάτι με επαναλήψεις του ρεφρέν - ή κάποιου άλλου τμήματος με φωνή - μέχρι το fade out), αλλά σε γενικές γραμμές είναι μια χαρά.

 

Εσύ έχεις παίξει όλα τα όργανα;

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αν θες παραγωγική κριτική και όχι ένα υποκειμενικό "μου αρέσει" ή όχι, πες μας τι έχεις κάνει και πως. Τα έπαιξες όλα εσύ; Τα ηχογράφησες;

Ετσι όπως το άκουσα εγώ πάντως, μου φάνηκε ένα καλό ντέμο ικανό για να δουλευτεί η ιδέα. Δεν μπορώ να πω περισσότερα αφού δεν ξέρω πόση δουλειά έχει μπεί μέσα.

 

Συνθετικά, σαν επικό ροκ κομμάτι μου είναι αδιάφορο, αλλά δεν πρέπει να σε αφορά αυτό.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μερικά σημεία μου θυμίσατε τις πιο light συνθέσεις των Rennaissance και των Illussion. Mάλλιστα μπορώ να πω πως η φωνή με πήγε πιο πολύ στην Jane Relf. Aπό 'κει και μετά η dist κιθάρα οδηγεί αλλού (κατα τη γνώμη μου ατυχής). Συνθετικά μπορεί να μην δρέπει δάφνες, αδιάφορο δεν είναι με τίποτε όμως. Στα φωνητικά άκουσα λάθη (πιθανόν λόγω κακής αναπνοής της κοπελιάς). Ο χώρος που διαλέξατε να κινηθείτε έχει παρουσιάσει αριστουργήματα και σας συμβουλεύω ν' ακούσετε όσο πιο πολλά μπορείτε, και κάτι μου λέει ότι θα ακούσουμε καλά πράγματα από σας.

Για αρχή.

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες παραγωγική κριτική και όχι ένα υποκειμενικό "μου αρέσει" ή όχι, πες μας τι έχεις κάνει και πως. Τα έπαιξες όλα εσύ; Τα ηχογράφησες;

Ετσι όπως το άκουσα εγώ πάντως, μου φάνηκε ένα καλό ντέμο ικανό για να δουλευτεί η ιδέα. Δεν μπορώ να πω περισσότερα αφού δεν ξέρω πόση δουλειά έχει μπεί μέσα.

 

Συνθετικά, σαν επικό ροκ κομμάτι μου είναι αδιάφορο, αλλά δεν πρέπει να σε αφορά αυτό.

INFO

Ολα τα οργανα (πλην τυμπανων,που ειναι ezdrummer)τα εχω παιξει και  ηχογραφησει μονος σπιτι μου.Επισης η φωνη εχει ηχογραφηθει στο σπιτι με ενα Shure SM58.Η καρτα ηχου ειναι M-Audio Audiophile 192 και το DAW ειναι το Sonar 7.

Η συνθεση ειναι του 2005.Η εκτελεση ειναι του 2010.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μερικά σημεία μου θυμίσατε τις πιο light συνθέσεις των Rennaissance και των Illussion. Mάλλιστα μπορώ να πω πως η φωνή με πήγε πιο πολύ στην Jane Relf. Aπό 'κει και μετά η dist κιθάρα οδηγεί αλλού (κατα τη γνώμη μου ατυχής). Συνθετικά μπορεί να μην δρέπει δάφνες, αδιάφορο δεν είναι με τίποτε όμως. Στα φωνητικά άκουσα λάθη (πιθανόν λόγω κακής αναπνοής της κοπελιάς). Ο χώρος που διαλέξατε να κινηθείτε έχει παρουσιάσει αριστουργήματα και σας συμβουλεύω ν' ακούσετε όσο πιο πολλά μπορείτε, και κάτι μου λέει ότι θα ακούσουμε καλά πράγματα από σας.

 

Η κοπελα οντως σε σημεια δεν τα παει καλα με τις αναπνοες,αλλα το εχει διορθωσει κατα πολυ τωρα.Nightwish,Loreena McKennit,Bjork,Tori Amos ειναι μερικα απο τα ακουσματα της.Εμενα οχι θα ελεγα...Απλα βγηκε ετσι το κομματι απο ιδεα δικια της και εγω απλα το εμπλουτισα με πιο dark στοιχεια θα ελεγα...

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε σε εμένα δεν λέει κάτι σαν κομμάτι, είναι ίσως και λίγο κουραστική η διαρκειά του για

κάποιον που δεν έχει επαφή με το είδος. Καλοφτιαγμένο πάντως είναι, η δεσποινίς πολύ

καλή, όταν κατεβαίνει πιο χαμηλά φαίνεται να 'της φεύγει' λίγο αλλά γενικά φαίνεται να

'το έχει', μάλλον θέμα εξάσκησης και τσαμπουκά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...είναι ίσως και λίγο κουραστική η διαρκειά του...

Δεν είναι αυτό ικανή και αναγκαία συνθήκη. Δες αυτό που έχει "κουραστική" διάρκεια όπως και άλλα με μεγαλύτερες διάρκειες, που όμως υπάρχει ενδιαφέρον σ' όλο*.

 

*Αν ακούς το λεγόμενο Progressive ή Art rock ή όπως αλλιώς λέγεται. ;)

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου